Yaralı Yavru Kuş

Fotoğrafini biraktigim kus yavru ve ucamiyor halde bulundu, annesi sanirim bizim koydugumuz odaya gece gelip beslemis ama ucamadigi icin (yavru oldugu icin de ucmuyor olabilir) kus gidemiyor,kanadinin tam basladigi yer seffaf sismis bi sekilde ve kanli.Eminim normal bi durum degildir ama bir sekilde olay hakkinda bilgisi olup da yorum yapabilecek veteriner disinda bir yol gosterebilecek varsa yazarsa cok sevinirim,arastirdigim cogu sitede yavru ve yarali kuslari kendi haline birakip daha fazla zedelemeyip durumunun takip edilmesi gerektigi soyleniyor,elimden baska ne gelir?

4 CEVAP

Zeytinbey

Gece annesinin onu bulup beslemesi gibi bı durum bana mantıklı gelmedi açıkçası. Sizin kendi muhabbet kuşunuz mu yoksa sokakta mı buldunuz? Eğer sokakta bulduysaniz milli parklar böyle yaralı kuslari alıp tedavisini yapıp salıyor diye biliyorum ama ne kadar güvenilirdir bilemem hiç hayvan vermedim çünkü. Takip şartlarını konuşursanız takip edebileceğiniz bir referans numarası verebilirler. Kendi kusunuzsa eğer bir veterinere götürebilirsiniz çoğu veteriner kuşlardan muayene ücreti bile almıyor fazla bir şey tutacagini düşünmuyorum. Kuşlar çok hassas hayvanlar dikkatli olmanızda fayda var. Dediğim gibi sokakta bulunmus bir kuşsa annesi evi bulup onu besleyemez kendisi yiyebilecek seviyedeyse önüne yem ve su koyabilirsiniz güçsüz düşmemesi için. Geçmiş olsun

Fotograf birakmayi unutmusum malesef ama dedigim gibi tam kanadin basladi yer boynunun oldugu taraf seffas gorunuyor ve bazi yerleri kanli

Zeytinbey

Bulundu yazmışsınız yeni gördüm. Kedi saldırmış olabilir , herhangi bir enfeksiyon kapmış olabilir , kanadı kırılmış olabilir, ayaklarında bir sıkıntı olabilir. Bir veterinere götürüp muayene ettirmeniz daha sağlıklı olur. Burdan bir şey söylemek çok zor çünkü

Onu veterinere götürmeniz gerekebilir