Mama Fiyatları Arttığı İçin Mama Konusunda Yardım

muholina

Anket

Proart kitten yavru kedi maması
(1 oy)
PATYMAG Tavuklu Yavru Kedi Maması
(0 oy)
Bonacibo yavru kedi maması (felicia da denebilir 2 side fiyat içerik aynı türk diye bonacibo yazdım)
(16 oy)
Pronova Kitten Formula,Düşük Tahıllı Tavuklu & Havuç,Bezelye ve Bal Kabaklı Yavru Kedi Maması 12 kg
(1 oy)
Toplam (18 oy)

Koronadan dolayı sorun yaşıyorum evimde10 15 den fazla kedi var o yüzden içerik ve fiyat olarak idare etcek mama arıyorum. gereksiz duyar kasan arkadaşlar 1 2 kediyle bana boş yorum yapmasın millet gibi sokaga atmak yerine şimdilik idare edeceği besin sağlayacak mama arıyorum bir kaç tane buldum ama kullanan varsa bana yorum atabilirse yada akıl verirlerse sevinirim. çünkü 15 kg lık mama 20 gün civarında bitiyor. millet gibi alıp 3 5 ayda bir almadıgım için uygun mama bakıyorum.. önerilere açıgım eleştiri yapacaklar ise yukarıda yazdıgım 2 3 kere okusun önce. Pronova almayı düşünüyorum ama 12 kg ve sebzeli mama ilk kez deneyecegim genelde tavuk ve balık seviyorlar. kuzu et sevmiyor kedilerim. bilemedim sormak istedim.

42 CEVAP

FfUuRrKkAaNn

bunların arasında pro plan sonrasında bonacibo

muholina

Hadeyan Site için teşekkür edeirm yorumunda gerçekten güzel son 1 haftadır evde kendim tavuk gögsü(yada balık) ciger patates pirinç havuç falan haşlayarak mikserle geçirip yaş mama tarzı veriyorum.Patates falan kattıgım için ishal gibi sorun da yaşamıyorum fakat gerekli besin alamadıkları için hemen mama bulmaya çalışıyorum. Konuyu sormadan gereksiz hakaret etmek yerine güzel açıklamaların için teşekkür ederim

tyguler

çok biliyosan niye souyon ki madem mama onerenlerin bilgisini beğenmedin azarlayacaksin sen daha iyi biliyosun niye soruyosun o zaman. ayda 30 kg mama al tamam ne dedik. alma mi dedik. ayda 30 kg kaliteli mama alin da goriyim derken pardon da biz kendi bakabilecegimiz kadar kedi bakıyoruz. 30 kg mama alamayacagimizi bildiğimiz için 15 tane kedi beslemiyoruz.

size insanlara bir sey demeden once düşünmeyi oneririm. burada insanlar bildiklerini söyleyince azar yemek zorunda degil.

annemiz niye konuya dahil oldu. 15 tane kedi bakiyosun diye annemiz bize bakmıyor mu. abi bakiyosan bak afferim mi diyelim madalya mi takalim bakiyrosan kendi kedine bakiyosun benimkine mi bakiyosun sanki. sanki siz 15 kedi bakıyosunuz diye biz mi suclu olduk. almasaydın. dogurtmasaydin. o kedi de öluyodu zaten ahh şu adam beni doğurtmadı vah vah diyodu zaten.

simdi siz burada 15 kedi bakiyosunuz 30kilo mama aliyosunuz diye burada hic kimseye aptal seref yoksunu zeka yoksunu falan diyemezsin. sen kimsin ki. hani ne özelligin var. kusura bakma sen burada oyle dersen kendine denilenlere de katlanacaksin.

begenmiyorsan cevaplari çik git siteden biz de sana ölüyorduk ahhh burada kallll nooolluuuuurr diyoduk zaten. çok biliyosan sormasaydin.

15 kediye bak diye biz mi verdik eline kedileri bide gelmiş ayda 30 kilo alin da goriyim diyo. Allah Allah. sen dedin ya hemen alalım hemen deneyelim 30 kilo mama almayi. tamam emredersiniz. 30 kilo mama alamam ben. alabilsem zaten 10 tane kedi alirim evime. ben bakabikecegjm kadar kediye bakiyorjm. 1 kedim var ona bakabiliyorum onu besliyorum. en kaliteli mamayla beslemiyorum da evet ama ben en azindan insanlara mal aptal şerefsiz diyip cok bilmislik yapmiyorum.

pompompurin

inanmıyorum bakamayacaksan durumun yoksa neden çoğalttın hayvanları. ki onu geçtim kalıtsal hastalıkları olan acı çeken hayvanları neden doğurtuyorsun. eminim satıyorsundur da. üreticiler yok olun artık bıktık sizden. iğrençsiniz.

pompompurin

bir de cattery diyor kendine nasıl bir komedyensin sen kardeşim. kedileri doğurtup doğurtup cattery adı altında pazarlamak sadece tüccarlıktır. kedi değil mal olarak gördüğünü bilmiyoruz sanki. insanları a*tal yerine koyma. o hayvanları madem çoğalttın düzgün bak

muholina

Felicia tester denedim kedilerimin 3 ü yemedi sadece o yüzden onda da kararsızım pronova uygun ve iyi gibi ama onuda kullanan yorum atan bulamadım

muholina

Felicia tester denedim kedilerimin 3 ü yemedi sadece o yüzden onda da kararsızım pronova uygun ve iyi gibi ama onuda kullanan yorum atan bulamadım

muholina

Felicia tester denedim kedilerimin 3 ü yemedi sadece o yüzden onda da kararsızım pronova uygun ve iyi gibi ama onuda kullanan yorum atan bulamadım

simbakedi

bu arada bence icerikleri benzerdir bu mamalarin. o yuzden donusumlu alabilirsiniz hepsini. ayrica imkaniniz oldukca tavuk, ciger vs haslarsaniz da cok iyi olur

Serayys

Enjoy tavsiye ederim kesinlikle bende sokak kedilerini besliyorum ve köpekler bile bayılarak yiyor içeriği de gayet sağlıklı

muholina

Enjoy içerigi çok kötü öyle mama alacak olsam 110 civarında çok var size hatta bikaç marka yazabilirim. Bende 10 tane scottish var 7 sı yavru 2 hamile 1 tane de erkek olmak üzere birde sarman annemiz ve 4 tane yavrumuz var. Sokaktakilerde can tabiki onlarada mama veriyorum hatta balkonuma falan çıkıyorlar aç kaldıklarında ben veriyorum diye. fakat sokakta diye onlarada kötü içerikli mama vermek istemem onlarınki de can ama tabikide çöpten yemek yerine iyidir enjoy ama daha kaliteli mamalar vermenizi tavsiye ederim. Ben çok araştırdım bunları buldum iyi sayılabilecek. fiyata göre verdigi besin degerleri içerigi olarak ki bunlar bile kötünün iyisi.

muholina

tavuk ciger patates havuc pirinç yumurta haşlayarak güzel bir besin takviyesi yapıyorum haftada 1 ila 2 kere çokta seviyorlar ama mama bulmam lazım ben 2 gün sonra elimden çıkarmayacagım için yaşlılıklarında böbrek sorunu kalp sorunu yada başka sorunlar yaşamalarını istemiyorum sadece şu 2 3 aylık süre için 2 3 paket uygun mama almam gerekiyor ödeme sorunlarım yüzünden sonra zaten nd morina balıklı kullanıyorduk ve memnundum ona devam edecegim

MMiamu01

Ben de enjoy mamayı önerebilirim sokaktaki kedilerime kullanıyorum daha yemeyeni görmedim içeriği iyi bir mama ******** da 15kg si 150tl civarıydı 🥰

Hadeyan

https://kahramanbaykus.com/turkiyede-satilan-kuru-kedi-mamalari-genel-cizelgesi/

Buradaki fiyatlar güncel değil. O zamandan bu zamana arttılar ancak firmalar arasındaki kg başı fiyat farkı benzer. O yüzden az çok kime yöneleceğini bilirsiniz. Normallerin dışında çok pahalılaşıp burada grubu değişebilecek olan belki bir profine vardır diğer hepsi gene aynı gruplardalar aslında.

İyi günler.

Hadeyan

15 kediye leş mama yedirmekten ise
5 kediye düzgün bir mama vermeniz .Kediler için bence daha iyi olacaktır uzun vadede. 15 kedinin her birinin böbrek, mide ve kolestrol masraflarını karşılayabilecek misiniz ?

Sakın yanlış anlamayın, .çabanız ve de merhametiniz için sonsuz teşekkürler. Ancak, nasıl herkes bakabildiği kadar çocuk yapmalı diyoruz. Bu da biraz aynı şey aslında. İyi Günler.

Ayrıca mama haricinde kasaplardan sakatat alıp onları iyice ezip, haşlayıp, yanında biraz pirinç ve havuç ile mikserden geçirip. Lapa şeklinde yaş mama olarak verebilir. Kuru Mama masrafınızı biraz olsun düşürebilirsiniz.