Mama Fiyatları Arttığı İçin Mama Konusunda Yardım

muholina

Anket

Proart kitten yavru kedi maması
(1 oy)
PATYMAG Tavuklu Yavru Kedi Maması
(0 oy)
Bonacibo yavru kedi maması (felicia da denebilir 2 side fiyat içerik aynı türk diye bonacibo yazdım)
(16 oy)
Pronova Kitten Formula,Düşük Tahıllı Tavuklu & Havuç,Bezelye ve Bal Kabaklı Yavru Kedi Maması 12 kg
(1 oy)
Toplam (18 oy)

Koronadan dolayı sorun yaşıyorum evimde10 15 den fazla kedi var o yüzden içerik ve fiyat olarak idare etcek mama arıyorum. gereksiz duyar kasan arkadaşlar 1 2 kediyle bana boş yorum yapmasın millet gibi sokaga atmak yerine şimdilik idare edeceği besin sağlayacak mama arıyorum bir kaç tane buldum ama kullanan varsa bana yorum atabilirse yada akıl verirlerse sevinirim. çünkü 15 kg lık mama 20 gün civarında bitiyor. millet gibi alıp 3 5 ayda bir almadıgım için uygun mama bakıyorum.. önerilere açıgım eleştiri yapacaklar ise yukarıda yazdıgım 2 3 kere okusun önce. Pronova almayı düşünüyorum ama 12 kg ve sebzeli mama ilk kez deneyecegim genelde tavuk ve balık seviyorlar. kuzu et sevmiyor kedilerim. bilemedim sormak istedim.

42 CEVAP

septikbaykus

Mystic markasınada bakabilirsiniz

anti_duayen

Sokakta baktığım anne kedi ve 5 yavrusuna hepsinin yiyebileceği Felicia kuzu etli mama aldım.. Taneler yavrular için ideal.. Yemelerinde bir problem yok.. Kuzu etli mamaların diğerlerine oranla daha çok kilo aldırdığını duymuştum.. Bizim küçük aile son derece bakımsız olduğu için onları toparlamak adına bu mamayı tercih ettim..

beyzathemoc1

bu arada eğer üreticiysen ben de linçlerim madem çiftleştiriyosun ve satacaksın vereceksim hepsine acana öyle şey mi olur

muholina

Mytsic yemiyorlar içerigi iyi sayılır fakat kedilerim et oldugu için sevmiyor büyük ihtimal tavuk ve balık seviyorlar

muholina

Öncelikle Gereksiz saçma sapan yorum yapan ve duyar kasan kendini bir halt sanıyor sanan gereksiz üye kardeşlerime yorumda beyninizi kullanın dememe ragmen yapmadıgınız için teşekkür ederim. İkinci konuya gelince sizin belkide yemediğiniz eti sizin ömrünüzde almadıgınız enjoy gibi saçma mamalar kullanıp burada gereksiz konuşma yapmaya çalıştığınız insan 2 3 kuruş için ite köpeğe hayvan vermeyen bir cattery. yoksa şuan elimde zaten ana kediler olurdu ve sizin gibi aç gözlü para seven olarak sarman kedileri beslemezdim. İnsan gibi size duyar kasmayın demişim. Ayda 30 kg git kaliteli mama al bakıyım 10 ay sonra bunu sizinle bir daha konuşalım yada sizin gibi boş boş konuşup sonra petshop yada düzgün ev ortamı olmayanlara kedileri veriyim. neyin kafasını nasıl yaşıyorsunuz bilmiyorum. Bu kedilerin geçen aya kadar yediği en kötü mama nd idi oda yenilenmeden sonra düzenlerinin bozulması o yüzden önce empati sonra duyar aptal olmak ayrı meziyet tabiki fakat şeref yoksunları ile düzgün beslenme sağlamaya çalışan birisi arasında farkı anlamayacak kadar zeka yoksunu isen zaten yorum atma! ben kedilerimin takibini yapan en agır şekilde cezalı sözleşmeyle veren biriyim. face de instagramda 2 3 kuruş kazanmak için barınaktan veterinerden belediyeden cins alıp 500 bin tl ye satan itle köpekle konuş sen bunları o yüzden resmi olarak kedi üretim iznim hem tarım ve orman bakanlıgında alınan kursla hem cins hayvanlar federasyonu tarafından cattery olarak var ona ragmen dalga dümen ile petshop'a yada gereksiz 2 gün heves için kedi almak isteyenlere kedi satmıyorum. yoksa daha 1 hafta önce petshop oldugunu araştırdığımda ögrendigim kişi kedilerime üretim seçereli olarak 3 kediye 18 bin tl verdi. sizin gibi insanlar olsa satardı biz insanlık yaptıgımız için burada belki beyni çalışan normalde 350 400 olacak mamalar 600 700 e dayandı adam zorda biraz yardım edelim der diye yazdık ama yukarıda mamaları sormama ragmen enjoy gibi berbat golosi gibi berbattan az üstün mamaları öneriyolar. Ben gidip almayı bilirim 20 kg golosiyi 400 liraya çokta uygun gidip pronova içerigi iyi gibi diye 12 kg mamaya 340 tl vermem sizin o gereksiz zihninizdeki insan olsam. yada felicia düşünmem. Sizin gibi marka takıntılı gereksiz insanlar yüzünden yurt dışında gram para etmeyen mamalar burada binlerle satılıyor. önce ne ne kadar bir yurt dışından araştırın bir ülkenizden sonra burada millete hayvan satıyor acana al şunu yap diyin annenin sana bakmadıgı kadar iyi bakılıyor bu kedilere bunu bil ona göre git anneni eleştir sen tamam mı arkadaşım!

muholina

Aşağıda yorumda kedileri cinslerini yazdım ilk yorum atanlara. Bilgili olmak ayrı önerilen mamanın içerigine bakıp iyi kötü demek ayrı. kullandıgım belli mamalar vardı asla şaşmazdım fakat fiyatları 400 den 500 oldu 500 den 600 oldu şuan 800 lerde. Her mamayı araştırıp bilme imkanı zaten imkansız çünkü mamanın bayiliği yapan güzel kardeşlerimiz hem mamaların içerik bilgisini zor sunuyor hem kalitesiz mamalar çogaldı. Eskiden az bilenen fakat içerigi ortalama olan mamalarda bulunamıyor. Son bir ayda mama araştırırken adını ilk kez gördügüm belki 100 mama gördüm ve en az %70 berbat içerikti. Bu hayvanlarında bizim gibi canı var para kazanmak için neden dandik mama ithal edilir anlamıyorum. o yüzden belki gözden kaçırdıgım başkasının araştırıp buldugu güzel mama varsa ondan alırım belki diye sormak istedik de bin pişman edildik. Ayrıyetten oturdugum bina bana ait oldugu için etrafında kediler köpekler arkadaş olarak yaşıyor buna bile laf eden şikayet eden belediye ekipleri kaçıran diger bina sakinleri var. Çünkü insanımız birbirini yemeye programlanmış kıskançlıkta nirvana yapmış bir milletiz. keşke hayvanlar gibi olsak burada kediler köpekler iç içe ve birbirlerine saldırmıyorlar çünkü aç kalma sorunları olmadıgı için bizim gibi birbirlerini yemiyorlar. Onlara bile ayrı mama almadan veren biriyim. 4 5 sokak köpegi hep binanım önünde duruyor çünkü burada onlara zarar veren yok su kapları mama kapları var pencere önlerinde ise kediler için mama su kaplarımız. insanlar eleştirilerini keşke bu kadar duyarlı olup yapsa daha güzel olur. Millet olarak iyi olanı degil kötü olanı görmekte üstümüzde yok o yüzden 2 gram ilerleme kaydedemiyoruz saolsun 2 adım atana çelme atan çok.

muholina

Herkesin saçmalaması yada dalgaya vurmasıyla ugraşamam burada size 20tane resim atarım sokakta yaralanan hayvanların tedavisini yaptıgım yada şimdi kapımım önüne çıkıp video çeksem etrafım nasıl 15 20 kedi köpek toplanıyor bi anda görür millet. Birisi cattery diye canavar olarak adlandırılmamalı her işi berbat yapan iyi yapan vardır. Ben onların bir can taşıdığını bilen biriyim. bunu bilmeden bu işi yapanlara istediginizi diye bilirsiniz bende onlara hakaret ediyorum zaten. bunlar mal degil can her baktıgım can ise benim evladım. o yüzden SON KEZ YAZIYORUM KONU MAMA İÇERİGİ İYİ VE UYGUN MAMA ÖNEREBİLECEK ARKADAŞLAR BUYURSUN zaten 1 yada 2 ay yani toplam 60 kg mama alacagım. sonra zaten eski kalitelerine geri dönecekler.

Kedisekeri

Uzun zamandır her ürün çeşidinin fiyatları artmasına rağmen kalite düşüklüğü var, doğru. En basit 1 LT süt bile 4.90 dan başlıyor 12 TL kadar çıkıyor. Özel üretim zaten konu dışı. Ben şunu anlamadım siz kedi çiftleştirip satıyor musunuz yoksa kendiniz kalıcı olarak mı bakıyorsunuz? Mama tavsiyelerini burada bilen / deneyim sahibi kişiler yazıyor, çoğu orta segment/yüksek segment konusunda haklı. Zaten sizde alt seviye anket yapmamışsınız, SF eklem rahatsızlıklarından tüm yaşamı boyunca etkilenen bir cins. Bu yüzden bakımları zor sanıyorum ama her zaman dikkat edilmeli.

gokceoztel

ben acana tercih ediyorum kaliteli bir mama

tyguler

he at 20 resmini de at da rahatla. Allah razi olasn tedavilerini yaptiriyorsun Allah razi olsun da, bu yine sana insanlara aptal şeref zeka yoksunu deme hakkı vermez.

muholina

Sizin gibi zeka yoksunu insanları Gerçekten hayvan bakımı egitimi almayan aşılarını mamalarını bakımlarını saglıklarını umursamayan gerçekten ticaret için bu kedilerin canını yakan aptallara karşı görmek isterim ama ne yazık kı onlara karşı çok kibarsınız. Gerçekler acıdır. 2 gram açın interneti bilgi edinin bu kedilerin ırkı korunması için dernekler var onların üreticimini ve bakımını üslenen catteryler. Satan insana cattery denmez gerçekten sizin gibi acizlere ucuzdan kedi pazarlayan onlara deger vermeyen çok insan oldugu için herkes cattery zaten. Biz kedilerimize güzel bir bakım saglar. Eger bakımını düzgün yapacak birini bulursak diger kedilerin bakımını iyileştirmek için bagış karşılıgı sahiplendiririz. Ve sizin o küçük beyninizde canlandırdıgınız gibi verdikten sonra da birdaha arayıp sormama gibi durum olmaz her türlü saglık sorunundan haberimiz olur ve bakımı kötüyse kedi geri alınır. Siz bu işi para için yapan köpeklere konuşur gibi konuşursanız. Ben bana böyle konuşan herkese aptal da derim gerizekalı da sen o gerizekalı yerine koyuyorsan kendini bu benim sorunum degil yukarıda hakaret edenler şikayet edildikleri için yorumları silindi! onları görüp onlara birşey demeyen asalak sürüsü olarak açıklayıcı yazılan yazılara hala gereksiz tepkiler veriyorsunuz. Ben degil siz tepki gösterdiginiz için aşşagılıcı aynı şekilde cevap alıyorsunuz! Burada bunları yazan insanları merak ediyorum duyar kastıgı klavye kadar elini kolunu çalıştırıp kaç hayvanı yaralı görüp veterinere götürdü kaç hayvana su mama koydu anca boş duyar burada konuşanların yarısı sadece laf kalabalıgı yapan vardır tabiki. Bunu gösteriş vs için demişim gibi gerzekçe cevap veren gereksiz arkadaşım bakamayacaksan bakmayacan diyen senin gibi gereksizler yüzünden güzel işi olan işsiz kalınca kedilerini sokaga mı atsın sen heralde baba anne parasıyla geçiniyosun yoksa günümüzde bu kadar saçma bir yorum atacak kadar zeka yoksunu olamazsın! Scottish için kalıtsal hastalıklı hayvan diyen arkadaşım o hangi cinsle nasıl çiftleştirildigiyle alakalı yoksa Ankaradaysan buyur gel istedigin kediyi veterinere götür her türlü tahlili ve bakımı yapılıyor ve Gerekli denetmeler yapılan kurumlar tarafından kontrol ile çogaltılıyor.! gerçekten sizin gibi bilgi yoksunları yüzünden kedi üretim olayı bile itin köpegin eline düştü çünkü onlar para kazanıyor biz aile oluşturuyoruz ama onlar size cevap vermek yerine adam yerine koymayıp parasına bakıyor! siz bu kafayla devam edin!

muholina

Koronadan dolayı kiracılarım çıktı sadece kazandıgım maaş var neredeyse gelirim %70 düşmüş sizin gibi gereksizler yüzünden şuan bakamıcagım diyip sokaga atmalı hayvanı az aklınızla cevap verin yoksa susun gerçekten sıktınız artık! yukarıda belirtmeme ragmen hala saçma saçma yorum atıyorsunuz. neymiş mama begenmemişim senin önüne bozuk yemek koysunlar ye kardeşim begenirmisin sokakta diye neden hayvanlara zarar verecek mama vereceksiniz açın bakın içerigine yada internette araştırın o mamalar yüzünden kaç hayvan nasıl acı çekerek ölüyor! Duyar kasarken 2 kere düşün tepki verirken de bana düşün demişsin ya dandik mamayı savunmanurken bence sen düşün. Cidden ya düzgün okuyup agzınızla cevap verin yada cevap verdiginiz yerden cevap alırsınız!