Hanımlar Ve Beyler . . Bir Mama Anketi De Benden :)

MrMirmir

Merhaba arkadaşlar. Prensesim için bütçem el verdiğince kaliteli bir mama arıyorum.
Kızım 4.5 ay civarı diye tahmin etmekle beraber tam emin değilim.
Kendisi tatlı mı tatlı bir tekir. Oyuncu ve hareketli. Herhangi bir sağlık problemimiz yok.
Bu bilgiler ışığında sizce aşağıda ki mamalardan hangisini seçmeliyim?
Listeleyeceğim mamalar petlebide satışta olan ve kendimce eleyerek alınabilir bulduğum mamalardır
Farklı önerileriniz varsa tavsiye edebilirsiniz.

  • Acana First Feast Tavuk ve Balıklı (1.8kg = 188₺)

  • Advance Tavuklu (1.5kg = 113₺)

  • Alleva Holistic Aloe Veralı Tavuklu ve Ördekli Tahılsız (1.5 kg = 200₺)

  • Hill's Kitten Healthy Development Ton Balıklı (0.600kg = 38₺)

  • İnstinct Original (1.25kg = 127₺)

  • N&D Tavuklu ve Narlı Tahılsız (1.5kg = 184₺)

  • N&D Ocean Morina Balıklı, Bal kabaklı, Karidesli ve Kavunlu Tahılsız (1.5kg = 190₺)

  • Royal Canin Mother&Baby (2kg = 164₺)

  • Royal Canin Kitten 36 (2kg = 147₺)

(Fiyatlar Petlebinin indirimli fiyatları, başka yerlerde daha uyguna vardır.Fiyatları örnek olabilmeleri için yazdım.)

33 CEVAP

Palyaco

Exclision yavru mamasi hepsinden daha iyi daha lezzetli dediniz mamalarin hepsini kullandım dışarıdaki kediler afiyetle yedi benim kedim yemedi exclision tek gecerim

MrMirmir

TyGuler , Oqrenerde06 , Palyaco , AleynaParlak Tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkür ederim :)
TheYusra Çok geçmiş olsun miniğinize. Umarım kedilerimiz için en iyi ve en doğru mamayı bulabiliriz :)

Lils

Acana 4.5 kg alırsanız kilosu 70-80 liraya gelir 3 ayda bayatlayacağını sanmıyorum o şekilde de alabilirsiniz. Ben de toplu alıyorum mamayı.

noface

İçerik olarak en iyisi Alleva, Acana değil. Bunu hayvansal ürün yüzdesine bakarak anlayabiliriz. Üstelik besin değerleri daha başarılı; protein ve yağ yüzdeleri daha yüksek ve karbonhidrat yüzdesi daha düşük. İkinci sırada ise Acana geliyor ve üçüncü sırada da her ne kadar besin değerleri Acana' dan daha yüksek olsa da N&D. Instinct Orijinal modeli, pek başarılı değil öte yandan High Meat modeli bence N&D ile yarışır. Bu saydıklarımı Advance takip ediyor, Hill's ve Royal Canin ise en sonda yer alıyor zannımca.

duman_cat_world

Lils
Kilosu 100 TL en pahalı yerlerde, mesela bizim petshopumuzda kilosu 70 TL. Ben parasını hakettiğini düşünüyorum. Dogal taurin içeriyor (kara ciğer ve kalpten gelen) bol miktarda taze et içeriyor, protein farklı kaynaklardan geliyor ve etler Kanada'dan temin ediliyor. Mamaları sıkı denetleyen, güvenebileceğimiz bir ülke.
Şahsen ben bütçe yetiyorsa alınabileceğini düşünüyorum. Sizin düşüncenize de saygı duyuyorum. 😊🙏🐾

MrMirmir

Lils Önce düşük miktarda alacağım daha sonra bizim hanımefendi beğenirse ve kendisine iyi gelirse yüksek miktarlarda alıp o mama ile hayatımıza devam edeceğiz :)

NoFace Siz de benim gibi araştırmışsınız :)
Bende deftere içeriklerini yazmıştım dün gece ve detaylı olarak inceledim Petlebide ki tüm mamaları. Şu an kullanıcı yorumlarını okuyordum mamaların. Kimilerinin kedileri ishal olmuş bazı mamalardan. Sanırım mama geçişinde sorun yaşadılar ya da mama ağır geldi. İnce eleyip sık dokuyorum mama diyerek geçemiyorum çünkü mamalar malum almış başını uçmuş :')

Duman_Cat_World Size katılıyorum. Son kararı vermede zorlanıyorum. En son yazı turaya kalacak bu gidişle :)

Mobilden anket açma hakkını dörtte kısıtladıkları için tüm mamaları ankete alamadım maalesef, birazdan Pc den deneyeceğim :)

yyagmmurrrrr

4 aydır acana kitten kullanıyorum çok memnunum

Palyaco

Acanan içeriği öyle karışık ki et içeriği bazı kediler sevmiyor benim kedim hiç sevmedi

MrMirmir

Duman_Cat_World Bu yönden düşünmemiştim.
Ödül atıştırmalıkları maltlar vs derken evet ağır olabilir.
Acana Pasifica daha önce araştırmamıştım onu da araştırayım :)

MrMirmir

Merhaba Lils .
Ekonomik ve kaliteli bir mama bulmak zor, eğer bildiğiniz varsa liste
de veya liste dışı paylaşırsanız mutlaka araştırırım. :)
Bizim prenses çiğ kırmızı et ve tavukla ilgilenmiyor.
Pişmişte de fazla gözü olduğu söylenemez.
Bilhassa kırmızı et ile arası yok.
Balıkla arası nasıldır bilemem henüz denemedik :)

theyusra

daha kullanamadık malesef çünkü kedim bu zamana kadar özel mama yiyordu, artık iyileştiği ve mama siparişi vermem gerektiği için bilinen ne iyi mama markaları arasında bir arayışa girdim ve bana göre en iyi ikisi bunlar. bu hafta içerisinde ikisinden birini sipariş edeceğim ama daha ben de tam karar vermiş değilim, yine de daha bilinen ve köklü bir marka olduğu için gönlüm true instinct'e kaymıyor değil :)

AleynaParlak

Acanaaaaa

MrMirmir

Teşekkür ederim Poncimin.
Acana N&D arasındayım. 1 kg 100 tl olacak şekilde mama alacak durumum var zaten aylık 1-1.5 kilo arası yiyor bizim prenses. Diğer önerilerin içinde çok teşekkür ederim. Alleva fiyat olarak Acana'dan daha pahalıya geliyor. Eğer ki içerik olarak Acana'dan daha düşük olarak görüyorsanız Acana almak daha mantıklı olacaktır. Fakat Alleva değerlerine bakınca N&D ye yakın :)

Oqrenerde06

MrMirmir Ne demek rica ederim . First feast dışında kı acana ürünlerini deneyebilirsiniz ben ve çevremde ki iki kişiye acananın bu serisi hiç iyi gelmedi iyisini yesinler diye uğraştım olmadı malesef.

Kesinlikle alleva derim. %80 et olan bir ürünün yenmemesi mümkün değil. Ayrıca kediler ve köpekler etcildir. Bu mamada yaşlanmayı geciktirici ginseng ve sativa var ve ayrıca zerdeçal ve şifalı bitkilerlede desteklenmiş. Mutlaka içeriği iyi okuyarak mama alın. Holistic zaten kelime anlamı olarak %100 doğal demektir. İçeriğini net yazmayan mamaları almayın. Özellikle içerisinde kümes hayvanları proteinleri yazan mamaları asla almayın. Ayak ,gaga ,gırtlak gibi atıl bütün ürünleri kullandıkları için.