Hanımlar Ve Beyler . . Bir Mama Anketi De Benden :)

MrMirmir

Merhaba arkadaşlar. Prensesim için bütçem el verdiğince kaliteli bir mama arıyorum.
Kızım 4.5 ay civarı diye tahmin etmekle beraber tam emin değilim.
Kendisi tatlı mı tatlı bir tekir. Oyuncu ve hareketli. Herhangi bir sağlık problemimiz yok.
Bu bilgiler ışığında sizce aşağıda ki mamalardan hangisini seçmeliyim?
Listeleyeceğim mamalar petlebide satışta olan ve kendimce eleyerek alınabilir bulduğum mamalardır
Farklı önerileriniz varsa tavsiye edebilirsiniz.

  • Acana First Feast Tavuk ve Balıklı (1.8kg = 188₺)

  • Advance Tavuklu (1.5kg = 113₺)

  • Alleva Holistic Aloe Veralı Tavuklu ve Ördekli Tahılsız (1.5 kg = 200₺)

  • Hill's Kitten Healthy Development Ton Balıklı (0.600kg = 38₺)

  • İnstinct Original (1.25kg = 127₺)

  • N&D Tavuklu ve Narlı Tahılsız (1.5kg = 184₺)

  • N&D Ocean Morina Balıklı, Bal kabaklı, Karidesli ve Kavunlu Tahılsız (1.5kg = 190₺)

  • Royal Canin Mother&Baby (2kg = 164₺)

  • Royal Canin Kitten 36 (2kg = 147₺)

(Fiyatlar Petlebinin indirimli fiyatları, başka yerlerde daha uyguna vardır.Fiyatları örnek olabilmeleri için yazdım.)

33 CEVAP

duman_cat_world

Kesinlikle bunların arasında Acana First Feast. En kalitelisi. Bütçeniz varsa kesinliklr bunu tercih edin. 🙏 Prensesinize şimdiden afiyet olsunn 💖

Poncimin

• Acana🥇
• Alleva🥈
• N&D 🥉
• Instinct
• Hills
• Royal Canin

Sıralamam bu şekilde olur. Bütçe yeterse kesinlikle Acana alın. Et oranı çok güzel. İçeriği dengeli. Taurin bakımından zengin olması için ciğer ve kalp de eklenmiş. Birinci tercihim bu olur. Sonrasında Alleva tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak pahalı bir tık ama içeriği Acana kadar olmasa da güzel. Sonrasında N&D olabilir. N&D alacaksanız Ocean olan daha iyi bence. Hills ve Royal Canin tavsiye etmem.

Bu arada eğer uygun fiyat olsun derseniz Sanabelle Kitten bakabilirsiniz. Fiyatına göre içeriği benim hoşuma gidiyor. Güvenilir bir mama. Acana'ya N&D'ye Alleva'ya bütçe yetmezse ilk bunu denerdim sanırım. Bizim kedi yetişkin olduğu için Acana Pacifica kullanıyoruz biz :) Bir sorun yaşamadık, memnunuz.

duman_cat_world

Kesinlikle bunların arasında Acana First Feast. En kalitelisi. Bütçeniz varsa kesinliklr bunu tercih edin. 🙏 Prensesinize şimdiden afiyet olsunn 💖

MrMirmir

Teşekkürler Renklipati .
N&D hakkında ne düşünüyorsunuz?

N&D - Acanaya kıyasla: Protein, Yağ, Taurin, DHA/EPA, B9/12, Omega3/6 olarak sanki daha iyi :)

Alfabetik liste yaptım tercih sıram bu şekilde değil :)

duman_cat_world

MrMirmir
Ben N&D de olması gerekenden biraz fazla vitamin olduğunu düşünüyorum. Bu arada Acana Pasifica'da DHA/EPA oranı daha iyi. Pasifica'yı kedinize verebilirsiniz tüm yaşam evreleri için uygun olan bir mamadır yani yavru, yetişkin, kısır tüm kedilere verilebiliyor. Grasslands ve Wild Prairie serileri de öyle

theyusra

kesinlikle alleva ya da instinct. içeriği hepsinden kaliteli ve bir yavru kedinin ihtiyacı olan her şey var içinde, yavru kedi mamalarının protein seviyesi %40tan aşağı olmamalı. bu iki markanın da kendine göre güzel yönleri var o yüzden kedinize uygun olanı seçmek en mantıklısı. diğer markaların ise içerikleri karman çorman yani çok fazla madde olduğu için ben kendi adıma hoşlanmıyorum.

MrMirmir

Merhaba TheYusra .
Alleva veya İnstinct arasından kullandığınız oldu mu, kediniz severek yedi mi ve kendinize faydası oldu mu? :)

Renklipati

Yani bu sıralamada acana kullanan biri olarak yine acana derim umarım alırsanız minige yarar ve devam edersiniz..

MrMirmir

Teşekkür ederiz Duman_Cat_World bakalım biraz daha katılım olsun ona göre tercih yapacağım :)

Lils

Acana içerik olarak en iyisi ama tercih etmeyeceğim bir mama. Kilosu 100 lira çünkü. Açıkçası kedime orta sınıf bir mama alıp 1 öğün mama 1 öğün haşlanmış et (dana,tavuk, balık) ile beslemek daha mantıklı geliyor. Daha ucuza bile gelir kilo olarak. Direk çiğ besleme de düşünülebilir.

Renklipati

Mama değişimine hiç gitmedim sadece aroma ve çeşit değişikliği yapıyorum o yüzden diğer mamaları kullanmadım bilmiyorum,acana tercih etmezseniz N&D de olabilir oda kaliteli bir mama yeteki kendinize yarasın sevsin çünkü her mama her kedide aynı etkiyi yapmıyor

Lils

Orta sınıf olarak matisse, brit, obivan selection olabilir. Obivan selection yeni çıktı ve içeriğine göre biraz daha ekonomik. Kuzulu yetişkin mamasının içeriği somonluya göre daha güzel. Yeni çıktığı için uzun kullanım sonucunu göremiyoruz maalesef. Tabi acana, nd ile yarışamaz ama o bütçeye göre iyi bir mama. 1 kiloluk 6 paket 245 lira. 1 kilo paket ise 49 lira. Şu an kampanya olarak hediye de var yanında. Çok övdüm ama henüz denemedim :) Denemeyi düşünüyorum.

MrMirmir

Teşekkürler Renklipati ve Lils :)

tyguler

ben direk Acana derim. gayet kaliteli.

Oqrenerde06

N&D Ocean Morina Balıklı, Bal kabaklı, Karidesli ve Kavunlu Tahılsız (1.5kg = 190₺)
TAVSIYEM KESINLIKLE.
Acana first feast kedilerime asla iyi gelmedi tabi kediden kediye değişir. Tüylerini matlaştırdı döktü ve kilo verdirdi.