Bu Etik Mi?

diablerose

Arkadaslar, daha once bahsettim mi bilmiorum. haziranda bi klinige kedimi teşhis icin birakmistim. deri problemi. ertesi gün bi gittim ki hayvani komple tras etmisler. anestezi verdiniz mi, dedim. verdik ama hemen uyandirdik dedi. bana sormadan, rızam alınmadan anestezi vermisler hayvana. olacak iş degil. bu konuda nereye sikayette bulunabilirim

18 CEVAP

Renklipati

İzinsiz bunların yapılması tabiki etik değil
Veteriner ler odası oluyor her ilin oraya şikayet edebilirsiniz

yyagmmurrrrr

kesinlikle etik değil kedinizin anestezi hassasiyet olup olmadığını bilmiyorlar allah korusun hiç uyanmayabilirdi kediniz, savcılığa kadar gidebilir bu durum ama öncelikle vet hek odasına şikayette bulunun

noface

Herhangi bir hekimin para kazanmak uğruna bir kediyi boş yere anestezi altına alacağını düşünmüyorum. Kediniz tıbbi bir sebepten ötürü tıraş edilmiş ve onun o anki modu, hekimlerin onu anestezi altına almasını gerektirmiş olabilir. Sonuçta stresli bir süreçten bahsediyoruz. Aynısını biz yaşamış olsaydık dert etmezdik diye düşünüyorum çünkü hekimimizin en son çare olarak anesteziye baş vuracağını biliyoruz; gerekmiş ki bu yönde inisiyatif kullanmış. Ama şikayet etmek isterseniz de nereye etmeniz gerektiğini bilmiyorum.

Snzlc

güncel

simbakedi

etikligi birakin bence saglikli bile degil. tras icin goturulen kedilerde bile anestezi verilince ölenlee oluyor. kan testi vs yapmadan verdigi anestezinin öldurmeyeceginden neye gore emin olmus? ya bir sey olsaydi kediye

Nermintaskin012

Asla etik birşey değil ancak maalesef nereye şikayet edebileceğinizi bilmiyorum

Veteriner kliniğinin ismini verirseniz bundan sonra gidenlere ya da gideceklere bir uyarı yapabiliriz.

AdaCoco

bu kadar sorumsuz bir veteriner görmedim hayatımda. benim kedime aynı şey olsa kıyameti koparırdım. izinsiz yapmaya hakları yok bir durum olsa bile. hiç etik değil. hemogram yapmış mı? ya kedinizin bir durumu olsaydı? veteriner hekimler odasına şikayet edebilirsiniz diğer arkadaşların dediği gibi.

diablerose

@KaraKediAnnesi; Ankara Etimesgut'taki "Bağlıca Veteriner Kliniği"

AdaCoco

merak ediyorum hemogram (kan testi) yapılmış mı anestezi vermeden önce?

AdaCoco

evet yine de size sormadan yapılmamalıydı. başka bir sebepten yapılmasaydı büyük risk taşıyordu bu kediniz için.

koalandalago

Siz yazdiktan sonra yorumlarina bakmak icin girdim. Size verdikleri yanit ve uslubu cok cirkin. Bence de sikayet etmelisiniz, cok iyi yapiyorsunuz. Fil hafizalarina kolay gelsin.

Burhand

kesinlikle etik değil.

Asla etik değil sizin izniniz olmadan hiçbir şey yapmaya hakları yok ya bir şey gelseydi hayvancağızın başına.

Azemm

Öncelikle merhaba, etik olmayan bir durum olduğunu düşünüyorsanız il ya da ilçe veterinerler odasına, il ya da ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz. Sanırım bu konum Etimesgut. Etimesgut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne veya Veterinerler Birliği Odasına şikayet edebilirsiniz