Muhabbet Kuşu Kursak Mantarı,İltihap

Cook

Kuşumuz yaklaşık 3 aydır hasta.Nefes alırken tık tık ses geliyor,zor nefes alıyor,yem yiyor fakat su çok az içiyor.İlk veterinere gittiğimizde üşütmüş olabileceğini söylediler,dışkı muayenesi yapıldı dışkısında kan vardı.10 gün antibiyotik,multivitamin,k vitamini ve probiyotik verildi.Bir süre iyileşiyor gibiydi fakat tekrar kötüleşti.Başka bi veterinere götürdük o da farklı bir antibiyotik ve probiyotik verdi,yine düzelme yaşamadık.Fakülteye götürdük en sonunda.Röntgen çektiler ve kursak mantarı,akciğerlerde doluluk/iltihap var dediler.2 aydır mantar için ilaç kullanıyoruz.15 gün antibiyotik kullandık.Multivitaminden vermeye devam ediyoruz.Fakat hala düzelme yok.Patileri beyazlamaya başladı,yanına yaklaştığımız an bağırmaya başlıyor artık daha önce damlalıkla birkaç kez ilaç verdiğimiz için bizden de çok tedirgin oluyor.Annesi küçükken öldürecek kadar dövüp yuvadan atmıştı,kafası kanlı halde bulup zar zor veterinere yetiştirmiştik o zaman da,veterinerimiz büyük ihtimalle küçükken de zayıf yavru olduğu için annesi atmıştır yuvadan,zaten yaşlı bir kuş(dişi,5 yaşında) yapabileceğimiz çok bir şey yok dedi.Mantar ilacı bitti randevu gününü bekliyoruz ama durumunda hiçbir iyileşme yok gibi.Benzer süreç yaşamış arkadaşlar yardımcı olabilir mi,ne yapabiliriz?Veteriner çok güven vermiyor bana fakat kanatlı hayvanla ilgilenen çok az yer var ve hangi klinikle konuştuysak şu an gittiğimiz hocanın bu konuda bilgili olduğunu,gerekenin yapıldığını söylüyor

4 CEVAP

Denizaytt

Kursak mantarı cok zor geçiyor maalef ic yulaf verebilrsen rahat yer iyilesmesinde de katkıda bulunur yumusak tohum vermeye başla aspur gibi sağlık tohumunu bi araştır istersen :) geçmiş olsun kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle...

buduu

bilgim yok ama çok geçmiş olsun minik çocuğun bir an önce iyileşmesi dileğiyle...

Cook

Çok teşekkür ederiz

Cook

Yeşillik,yulaf,meyve,sebze hatta ballı krakeri bile yemiyor,hepsinden korkuyor kafese koyunca kenara pısıyor alana kadar :( 4 üme randevu aldık bekliyoruz