Bozita En İyi Mamaysa Neden Çok Az Biliniyor

Nrydiry

Cidden çok merak ediyorum, veterinerimiz bile onu kullanmayın dedi şok oldum, onun yerine Royal canin alın dedi ben de sindirim sıkıntısı vardı diye RC aldım ama galiba bozitaya geri döneceğim, çok kararsızım. Herkes orijen, acana, bozita diyor ama veteriner RC, Advance falan diyor. Benim kedimde sindirim sıkıntısı var, hangisini alsam daha iyi olur bilemiyorum, hadi RC sindirim açısından daha iyi ama ilerde kedim sağlık sorunları yaşasın istemiyorum, bir tane petshopa gitmiştim bozita kullanırken, ne kullanıyorsunuz dedi ben de bozita dedim, onu tavsiye etmem seker oranı çok yüksek dedi ama sonra o da Royal canin önerdi? Cidden ne yaparsam hata yapacakmışım gibi geliyor.. ne yapmalıyım

17 CEVAP

Nermintaskin012

Veterinerler anlaşmalı oldukları mamayı size kakalamaya çalışırlar. Misal veterinerler RC, proplan, advance ve hills önerir genelde. İçerikleri güzel diye değil anlaşmaları olduğu için. Yoksa gözü olan her birey bozitanın royale göre daha iyi olduğunu görür. Eğer kedinizin sindirim sorunu varsa belki proplan tercih edilebilir oda şikayet oranı az olduğundan dolayı. Veterinerlerin önerdiği mamalar arasında proplan daha tercih edilebilir bir mama

simbakedi

en iyi mama değil. fiyat/içerik olarak bakıldığında içerik o fiyata göre çok iyi kalıyor. veterinerlere ve pet shoplara güvenmiyorum mama konusunda. içeriğini kendim araştırıp veriyorum kedime. mama öneren veterinerlere ya da pet shoptakilerin raflarına baktığınızda önerdikleri mamaları o raflarda tonlarca görebilirsiniz :) kedinize rc iyi geliyorsa rc, bozita iyi geliyorsa bozita kullanın. ayrıca bozitada geyikliye %24 tavuk diyen arkadaşı da anlamadım. tavuk mu daha kolay bulunuyor geyik mi :D hills markasının ton balıklısında balıktan çok tavuk, tavuktan çok mısır oluyor. bunlar olabilecek şeyler zaten sadece tavuk alerjisi vs varsa sorun yaratabilir içerik okumayı bilmeyen birisi için. ben mama alırken şunda az şikayet var diye bakmam asla çünkü her kedi aynı değildir. nd tonlarca şikayet aldığı dönem nd geçtim, hiç sorun yaşamadım :D

Bobur

Veterineriniz içerikten anlamıyorum bence. Şeker oranı neresinde yazıyor acaba. Sırf kendi sattığı marka olduğu için öneriyor. Fakat Bozita kullandığı için sindirim problemi yaşıyorsa başka mamaları da deneyebilirsiniz.

ihsanmert

Bozitayı övenleri anlamıyorum geyik etli diyor yüzde 24 tavuk var . Somonlu diyor yüzde 24 tavuk var tavuklu diyor yüzde 24 tavuk var gerçekten çok ilginç

simbakedi

@Kurt057 hiçbir mamaya çok kaliteli diyemezsiniz ki proplana diyesiniz :D en iyi dediğimiz mamalar bile bazılarında sorun yaratıyorsa en iyi değildir. sadece içerik olarak yorumluyoruz ve içerik olarak bozita daha iyi. et ve tahıl oranı olarak

simbakedi

@Kurta057 kurutulmus et ve taze et arasinda hicbir fark yok. %30 kurutulmus eti %20 taze et+tahila tercih ederim ben acikcasi. tek dedigim sey hicbir mamaya en iyisi denilemeyecegi :)

yalkuzak

@simbakedi kurutulmus etin icinde hayvanın gagası, toynagı, normalde et olarak yenilmeyecek yerleri de dahil ediliyor. bence yuzde 20 taze et artı tahıl kuru etten daha faydalı bir içerik.

Lils

Pro plan çoğu kediye iyi gelen ve taze et içeren bir mama. İçeriği fiyatını hak etmiyor ama rüyalı de hak etmiyor. Pro plan kullanabilirsiniz bence.

Et oranı güzel bozitanın ama patates var o yüzden benim de çok içime sinmiyor. Evet bütün mamalarda tahıl patates var ama tatlı patatesi tercih ederim ama bozita düz patates içeriyor muhtemelen bundan öyle demiştir. Ama kullanılmıcak mama mı tabi ki değil. Bütün mamalar muhteşem mi o da değil. Benim kedim de bozita diet stomach kabızlığa sebep oldu.

Kurta057

Proplan bozitadan çok daha kaliteli bir mama arkadaşlar veteriner bu mamaları öneriyor diyorsunuz bize kakalamak için alakası yok veteriner illa benim iş yerimden al demiyor istediğin yerden alabilirsiniz diyor

Kurta057

Bozita da kurutulmuş et var mamada taze et olması önemli bunu anlayın artık tamam proplanın eksikliği tahıllı olması

Snzlc

düşününce kedilere doğrudan et vermediğimiz sürece iyi mama diye bişey yok ve maalesef bizde kediye et verecek para da yok :) yani bozita kedinize iyi geliyorsa kimseyi dinlemeyin içeriği güzel bir mama

Palyaco

Arkadaşlar öncelikle patates olan mamayi mısır olan mamayi almayın şeker bu ürünlerde var o yüzden exclision kullanıyorum Akdeniz besinleri var içinde pirinç var sadece oda ishal olmasın diye sağlıkla kalın

gulsump

Ben de Exclusion kullanıyorum bir araştırın derim

Sindycan

ben de rc'den emin olamıyorum ama 4 yıldır kedisini rc ile besleyen bir tanıdığım var hiç hasta da olmadı çok enteresan geliyor bana. kedilere genel olarak iyi geliyor bu kesin. bozitadayı hiç bilmiyorum bilindik de değil dediğiniz gibi. proplanı vete sordum asla kullanmayın dedi. mama konusu her zaman sorun olarak kalacak.