Sokak Kuşlarının Beslenmesi Hakkında

Kedisekeri

Sokak kuşları -özellikle serçe- beslerken aşurelik buğday veriyorum. Bunun dışında nelerle besleyebilirim?
Ve de muhabbet kuşu yemi yerler mi?

Teşekkürler.

5 CEVAP

Palyaco

Finc yemini daha iyi yiyiyorlar beyaz darida seviyorlar

Snzlc

ben köftelik bulgur koyuyordum kargalar bile geliyordu tabi yem almayı düşünüyorsanız daha besleyici olacaktır.

Kedisekeri

İnce bulgur kimisi ıslatarak veriyorum diyor, siz nasıl yaptınız acaba?

Snzlc

ben kuru vermiştim ama ıslatıpda vermek iyi olabilir bilemiyorum

Zeytinbey

Bulguru ıslatarak verelim arkadaşlar bir yerde okumustum kuru bulguru yiyip üstüne su içtiği zaman bulgur kursağında şişiyormus