Kediler Ben Eve Gelene Kadar Birşey Yemiyorlar, Normal Bir Durum Mu?

Telmogram

Merhaba arkadaşlar, normalde benim kediler sürekli yemek arıyorlar ve ne bulsa yiyorlar. Ancak ben evden çıkmadan akşama kadar yetecek şekilde su ve mamalarını bırakıyorum. Sularını içiyorlar ama mamalarıma dokunmuyorlar, bu normal mi (yani kedi davranışları konusunda) değilse neden böyle oluyor?

4 CEVAP

Benim bir kedim mamasının bir kısmını elimle yedirirsem yiyor. Ben başka odaya gittiğimde de peşimden geliyor o an aç olsa bile yemeğini bırakıyor. Ben başında beklediğimde yiyor sadece. İlgi istediği için yaptığını düşünüyorum. Aslında çok iyi bir şey değil maalesef böyle devam etmemesi gerekir:(

Serayys

Tabi ki normal değil,mama da bir sorun olabilir değiştirmenizi tavsiye ederim çünkü normal olan sizin eve geri döndüğünüzde mama kabını boş bulmanız.
Acilen bir mama değişikliği yapsanız iyi olabilir.

Telmogram

@Serrays mamaları birkaç kez değiştirdim hocam zaten ancak hepsinde öyleler en az 3 mama değiştim yemiyorlar, ben geldikten sonra biraz miyavlayip direkt dalıyorlar yemeğe.

Telmogram

@tugcemutioglu ben böyle bir durumda büyük ihtimalle biraz memnun olurdum hocam çünkü bir tık fazladan ilgi göstermeyi seviyorum, ancak benim de kulağıma iyi ve doğru bir şeymiş gibi gelmiyor. Yaşmamada öyle değilse bence bir süre çok az yaş mama ile kuru mamayı karıştırın ve verdikten hemen sonra oradan uzaklaşın hocam zamanla alışacaktır diye düşünüyorum.
Bu fikir yeni aklıma geldi ben de daha önceden deneseydim keşke