Muhabbet Kuşum Uçamıyor (Videolu)

balim14

muhabbet kuşum alalı 3 ay oldu aldığımda yavru diye uçamıyordu ama o zamandan beri sadece yerde bir kaç cm zıplayabiliyor. biraz yüksekten bırakınca kendini yere atıyor.
videodaki gibi egzersiz yaptırıyorum bir gelişme yok videoda kuyruğunu açıyor normal mi bilmiyorum. bir de ayakları genelde resimdeki gibi. ama bazen normalde duruyor.
acaba uçamaması genetik bir durum mu düzelmez mi?

video :

https://youtube.com/shorts/1SDYX0yPlMc?feature=share

4 CEVAP

Denizaytt

Ayaklarında çarpıklik olabilir kanat tuylerini çekersen bi sorun olup olmadigini soyleyebilirim 🌻

Ozzey

merhaba ben bir sorun gormedim insallah sorun yoktur da alisir. kuslardan anlayan bir veterinere gotur istersen. gecmis olsun.

Denizaytt

Videoda tuyleri kısa gibi geldi kanattakiler yakından atarsan belki tüylerinden dolayi ucamiyor olabilir ya da yavruyken bi zarar gormusse de olmus olabilir

Denizaytt

Genetikse geçmiyor ama merak etme yaşamsal bir speun olmuyor böyle şeyler :) geçmis olsun