Instagram’da Kedi Satisi Serbest Mi?

koalandalago

Merhabalar ,
Bugun ig’de cat _ clup _ ankara diye bir sayfa cikti onerilerime. Girdim baktim, resmen katalog gibi farkli fiyatlarda yavrular eklenmis hatta bazilar ‘rezerveye acilmis’. Tarihlere bakinca epey sık kedi eklendigini gordum. Yani seri uretimdeler herhalde. Ayrica sayfanin sahibi hanim ‘kedi irklari koruma ve denetleme dernegi uyesi’ imis :’D Artik insanlarin uretim ve satisa karsi hakli sebepler sunmaktan dilinde tuy bitti, hala acik acik devam ediyorlar. Boyle bir sey nasil yasal olabilir? Nereye sikayet edebiliriz??

15 CEVAP

duman_cat_world

İçecek mi sipariş ediyon ya??

duman_cat_world

Instagrama şikayet edebilir misiniz ki? Ben de bilmiyorum.

''Evet A kategorisinden şu kediyi beğendik rezerve edebilir miyiz acaba?'' Yok daha neler :D

simbakedi

elityavru diye bir sayfa vardi instagramda kapali mi bilmiyorum da. orda da hayvanlari tanitiyorlar ucreti icin dm gelin diyorlar. internet siteleri var oradan da bakilabiliyor. bircok unluyle de reklamini yapiyorlardi hatta. sanirim yasal. yasal degil de nasil diycez ki kanunlarda bile yeri yok

Snzlc

yazık valla o kafalara

_SeNa

Şikayet edildiğini pek zannetmiyorum benim de karşıma çıkıyor kedi vb. satanlar

koalandalago

Burasi tam katalog, ucretler bile acik acik yaziyor.

simbakedi

baktim da gercekten cok rahatsiz edici ya. burda linc yiyen bi arkadas var su an cins kediler mutsuz bakiyor demisti. bahsettigi o mutsuz kedilerin bunlar oldugunu o kadar anladim ki.

koalandalago

Evet kesinlikle anlatmaya calistigi kediler o kediler. Ozellikle anne kedileri dusunmek istemiyorum, canli degil de makine sanki. Gorevi dogurmak, dinlenmek ve yeniden piyasa icin kedi dogurmak. Sozde hayvanseverlik. O kadar kedi satmis, kisirlastirmaya da butcesi yeter aslinda cok sevdigi kedilerini :)

Hlykls

Yasal olmadığinı sanmıyorum çünkü yabancı takip ettiklerimde instagramdan boy boy foto koyup kedinin bilgilerini paylaşıyorlar

koalandalago

Ulkeden ulkeye degisiyor da olabilir tabii ki. Yine de durum cok sevimsiz.

cookiisss

ay çok çirkin bişey ya baktımda sanki yiyecek fln alıyosun canlı ya bu herkesden daha merhametliler

Mehmetneroo

Ben hesaptan bir paylaşımı story de paylaştım şikayet te ettim resmen para biçip kedi satıyorlar bu ne aşağılık bir harekettir

theyusra

bunu yapan sadece bu sayfa değil ki, bir araştırsanız binlercesini bulabilirsiniz. sertifikası varsa da bunu yasal olarak yapıyor demektir. böyle yerlerde en az 5 dişi olur genelde yani anneler aynı değilse art arda yavruların doğması normal, tabi bazıları dişilere eşya muamelesi yapıyor onu asla savunmuyorum ama bu işi düzgün bir şekilde yerine getirenler de var, Türkiye'de yoktur gerçi :D

altunsila

Yeni yasada yasaklandı bir para cezası var diye biliyorum. İnceleyerek bir yeri arayarak şikayet edilebilir sanırım

cookiisss

ay çok çirkin bişey ya baktımda sanki yiyecek fln alıyosun canlı ya bu herkesden daha merhametliler