Alman Kalın Tüylü Pointer

Alman Kalın Tüylü Pointer
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Alman Kalın Tüylü Pointer Açıklaması

Orta büyüklükteki ırklardan biri olan Alman kalın tüylü Pointer, arkadaş canlısı ve aktif bir köpektir. Avcılık yetenekleri muazzam bir şekilde gelişkindir. Akıllıdır, akıllı olmasının yanı sıra yaratıcı düşünerek fikirlerini hayata geçirmesi ile de farklılık yaratmaktadır. Sahiplerine karşı çok sadık olurlar ve sorumluluklarının bilinciyle hareket ederler. Oyun oynamak onları ödüllendirmenin en pratik yoludur. Tek başlarına kaldıklarınca canları sıkılır; havlamaya ve bulundukları ortamı yıkıp dökmeye başlayabilirler. Kahverengi gözleri ve masum bakışları onların uslu olduğu izlenimini yaratsa da bu büyük bir yanılgıdır. Hem sıcak hem de soğuk havalara karşı dirençli köpeklerdir. Bekçilik ve gözlem yetenekleri üst düzeydedir. Küçük evlerde ya da apartman dairelerinde yaşamaları onlar için uygun değildir. Geniş araziler hem sağlıkları hem de keyifli vakit geçirebilmeleri için büyük bir avantaj sağlar.

Alman Kalın Tüylü Pointer Kaç Kilo Olmalı?

Ağırlıkları 27 – 32 kilogram aralığında olur. Boyları ise dişilerde 62, erkeklerde 67 santimetreye kadar uzayabilir. Kilo alma olasılıkları çok yoktur, egzersiz ve yeterli beslenme sağlıkları için kritik derecede belirleyicidir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Almanya menşe ülkesidir. Alman avcılarının çok yönlü bir eşlikçi aramaları ve bu doğrultuda çalışmaları sonucu birden fazla ırkın çiftleştirilmesi sonucu üretilmişlerdir. AKC tarafından 1959 yılında tanınmışlardır. 1800’lü yıllardan bu yana özellikle Almanya’da fazlaca popüler oldukları bilinmektedir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişilerin gebelikleri 60 – 64 gün sürer, her doğumda 6 ila 10 arasında yavru dünyaya getirebilirler. Yavru sayısı dişinin ilk doğumu olup olmamasına ve yaşına bağlı olarak değişebilir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Çok Tüy Döker mi?

Az veya orta derecede tüy dökerler. Tüy dökme oranları beslenmeleri ve sağlık durumları gibi faktörlerden etkilenebilir. Haftada minimum 1 kez fırçalanmaları gerekir. Çenesinin altındaki tüyler kontrol edilmeli, kulak temizliği yapılmalıdır. Gerektiğinde banyo yapabilirler. Tırnakları uzadığında törpülenerek kısaltılmalıdır.

Alman Kalın Tüylü Pointer Kaç Saat Uyur?

Gün boyu aktif kalabilirler ve onları bitkin bir şekilde yatarken görmek biraz zordur. 10 – 12 saatlik bir uyku ihtiyaçlarını karşılayabilir. Uzun bir günün ardından yeterince yorulduklarında uyku süreleri bir miktar artabilir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimleri kolaydır ama aynı zamanda zorlayıcı olabilir. Bu cins kendi kararlarını vermeye ve yaratıcı düşünmeye alışkındır. Bağımsızlıklarına düşkün olmaları ve avcı genleri onların kontrol edilmelerini zorlaştırır. Eğitim öncesi enerjilerini atmaları sahiplerinin işini kolaylaştıracaktır. Sosyalleştirilmeleri eğitim sürecinin doğal bir parçası olarak görülmelidir. Nazik, kararlı ve tutarlı geçen seanslar kıvrak zekaları sayesinde başarıyla sonuçlanabilir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Nasıl Beslenmeli?

Orta ırklara özel formüle edilen kuru mamalarla vitamin, besin ve mineral gereksinimleri karşılanabilir. Düzenli veteriner kontrollerinde kilolarının ölçülmesi önemlidir. Mama miktarı çok aktif olanları için arttırılabilir. Evde pişen tüm yemekler onlara verilmemelidir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Alman Kalın Tüylü Pointer Yorumları

Diğer Adları

Deutscher Drahthaariger, Vorstehund, German Pointer Wirehaired, Drahthaar, Alman Kalın Tüylü Poyintı


Renkleri

Kırmızımsı kahverengi ve beyaz, kulakları ve kafasında baskın kırmızımsı kahverengi; bu renk parlak beyazla birlikte görülebilir.


Çıkış Yeri

Almanya


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Av köpeği, avı işaret eden köpek, çok yönlü av köpeği


Orjinal İşlevi

Av, bekçi


Günümüzdeki İşlevi

Avı işaret etme, avı işaret etme yarışmaları, arkadaş


Ortalama Ömrü

12-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

20-34/20-34 kg


Boy (Erkek/Dişi)

56-66/56-66 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Alman Kalın Tüylü Pointer sahiplenmek istiyorsanız, Alman Kalın Tüylü Pointer sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Alman Kalın Tüylü Pointer dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

ervanur kullanıcısının #373 peti
Mgunaltay kullanıcısının #54411 peti
kado66 kullanıcısının #2238 peti
Kubt kullanıcısının #41937 peti
Vinisans kullanıcısının #46099 peti
hayvansever3535 kullanıcısının #52748 peti
Ramazanx38 kullanıcısının #37785 peti
Furkasaki kullanıcısının #176023 peti
Olygmjm kullanıcısının #60914 peti
Asenam61 kullanıcısının #75219 peti
k461909 kullanıcısının #85838 peti
k461909 kullanıcısının #85839 peti