American Keuda

American Keuda
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

American Keuda Açıklaması

Enerjik, dışa dönük ve oyuncu bir cins olarak bilinirler. Kedi ve köpekler ile rahatça anlaşabilirler bir kediden beklenmeyecek kadar sosyaldirler. Bu özellikleri onları kalabalık aileler için ideal bir aile üyesi haline getirir. Yalnız kalmaktan çok hoşlanmazlar ancak kendilerine özel bir alanları olmasını da isterler.

American Keuda Kedisi Nerenin Kedisi?

Teksas menşeli oldukları düşünülmektedir. Ancak bu bölgeye İspanya’dan geldiklerine dair bir görüş de oldukça yaygındır. Eski bir geçmişleri olduğu düşünülmektedir. Bu cinse özgü şovlar ve yarışmalar çok fazladır. Amerika’da oldukça popülerdirler ve AKCA American Keuda Kedi Derneği onları korumak için çalışmalar yapmaktadır.

American Keuda Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Genel olarak yaşam süreleri 15 - 18 yıl olarak bilinmektedir ama 18 yaşın üzerinde bir Keuda görmek pek şaşırtıcı değildir. Yaygın ve kalıtsal sağlık sorunları yoktur oldukça sağlıklı bir cins olarak bilinirler. Ağız ve diş sağlığına özen gösterilmesi ve kilo kontrolünün yapılması genel sağlık durumu açısından önemlidir.

American Keuda Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Çok fazla tüy dökmeleri beklenmez. Ancak düzenli olarak tüy bakımları yapılmazsa tüy dökülmesi ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Gevşeyen tüyler toplanmaz ve kedinin bu tüyleri yutmasına izin verilirse çeşitli sindirim sorunları meydana gelir. Bu tür sorunların önüne geçebilmek için malt içeren takviyeler kullanılması tavsiye edilir.

American Keuda Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Haftada bir kez taranmaları tüylerin ışıltılı ve sağlıklı olması için yeterlidir. Ağız ve diş sağlığını korumak için düzenli olarak dişlerin fırçalanması ve destekleyici bakım ürünlerinin kullanılması tavsiye edilir. Ayda bir kez kulakların temizlenmesi, kırılmaya başlamadan önce tırnakların kesilmesi genel bakımlarını sağlamak için yeterlidir.

American Keuda Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Bu cinsin yetişkinliğe erişmesi 12 - 18 ay kadar sürebilir. Tamamen yetişkin olmayan bir dişinin hamile kalması önerilmez. Doğru şartlarda hamile kalan bir dişinin hamileliği 58 - 65 gün arasında devam eder. Dişi uygun ortam sağlandığı sürece doğumu tek başına gerçekleştirebilir. İlk yavrunun doğmasından itibaren belirli bir süre ikinci yavru doğmazsa dişiye destek verilmesi gerekebilir.

American Keuda Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Sağlıklı bir dişinin hamileliklerinde ortalama olarak 6 adet yavru doğurması beklenir. 3 yaşından önce dişilerin doğurdukları yavru sayısı ortalamanın altındadır. 3 yaş sonrasında ise yavru sayısında artış görülür. Bu vücudun büyümesi ve dişinin gelişmesi ile ilgili bir durumdur.

American Keuda Nasıl Beslenmeli?

Bu cinsin beslenmesinde kilo kontrolüne dikkat edilmesi gerekir. Enerjik olmaları sebebiyle yüksek kaloriye ihtiyaç duyarlar ancak tembellik yapmaya alıştıkları anda kilo almaları kaçınılmazdır. Kedinin yaşına, özel gereksinimlerine ve genel sağlık durumuna göre bir mama seçimi yapılması en doğrusu olacaktır. Sitemizde bulunan kedi maması çeşitleri arasında mutlaka sevimli dostunuzun ihtiyaçlarına cevap verecek bir seçenek bulabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

American Keuda Yorumları

Karakteri

Zeki, cesur, meraklı, oyuncu, uyumlu.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Siyah, beyaz, kahverengi, çizgili, benekli.


Tüy Şekli

Kısa


Çıkış Yeri

Güney Amerika


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir American Keuda sahiplenmek istiyorsanız, American Keuda sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

American Keuda dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Fatma034 kullanıcısının #12175 peti
mart16 kullanıcısının #41428 peti
Fdn3734 kullanıcısının #25502 peti
Kedyferhat kullanıcısının #85112 peti
Mervuralim kullanıcısının #23838 peti
Ali_kp_kd_bk kullanıcısının #23098 peti
necmetinkara kullanıcısının #22245 peti
Dog_lovecat kullanıcısının #1796 peti
cemrebayraktar kullanıcısının #172681 peti
k951322 kullanıcısının #173296 peti
Poyraz64 kullanıcısının #50145 peti
halukkkkkk kullanıcısının #51695 peti