Nebelung

Nebelung
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Nebelung Açıklaması

Mavi ve gümüş ışıltılı renkleri ile dikkat çeken bu cins oldukça zarif ve sevecen olması ile tanınırlar. Sakin bir yapıları vardır. Yalnız kalmaktan çok keyif almazlar, enerjileri yüksektir bu nedenle düzenli olarak oyun oynamaktan keyif alırlar. İştahları fazladır bu nedenle kilo kontrolü önemlidir. Diğer kedilerle ve köpeklerle çok iyi anlaşabilirler ancak çocukların gürültülü ve hareketli davranışlarından pek keyif almazlar. Yaşlı ve yetişkin insanlarla çok daha iyi anlaşırlar.

Nebelung Kedisi Nerenin Kedisi?

Russian Blue ile benzer özelliklere ve kökene sahiptirler. 14. yüzyılın sonunda Rusya’dan geldikleri bilinmektedir. İngilizler tarafından yetiştirilmişlerdir. Rusya’dan sonra ABD ve Hollanda yolculukları popülerleşmelerine neden olmuştur. Ancak keşfedilmeleri uzun sürmüştür. Günümüzde oldukça nadir cinsler arasında yer alırlar.

Nebelung Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Nispeten yeni keşfedildikleri için kalıtımsal bir sağlık sorunları olup olmadığı ile ilgili ciddi bir veri yoktur. Ancak bugüne kadar toplanan veriler cinsin sağlıklı olduğunu ve standart kedi sağlık sorunları dışında bir sorun yaşamadıklarını göstermektedir. Ortalama olarak 11 - 16 yıl yaşam süreleri vardır.

Nebelung Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Tüy dökülmesi ortalamanın üzerindedir. Ancak doğru bakım ile kontrol altına alınabilir. Tüy dökülmesini kontrol altına alacak bakım gereksinimlerini keyifli bir aktivite olarak gördükleri için zorluk çıkarmazlar. Mevsime ve sağlık durumlarına göre tüy dökülme miktarı aratabilir. Tüy dökülmesinde artış yaşanan dönemlerde topak oluşmaması ve sindirim sorunları yaşanmaması için malt içeren ek besinler tercih edilebilir.

Nebelung Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Uzun tüylerin ışıltısını korumak ve karışmasını önlemek için düzenli olarak taranmaları gerekir. Her gün tarandıkları zaman ciltlerinin doğal yağ dengesi de sağlanır. Tüy bakımına ek olarak kulak kirlerinin temizlenmesi, tırnakların kesilmesi ve düzenli kontroller ile bakım ihtiyaçlarının karşılanması yeterlidir.

Nebelung Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Bu cinsin yetişkin boyutlarına ulaşması 12 - 18 ay kadar sürebilir. Sağlıklı bir hamilelik için yetişkinliğe erişmek önemlidir. Hamile dişiler için gebelik süresi 63 - 68 gün arasında değişir. Doğum için anne adayına konforlu bir alan hazırlanması gerekir. Karanlık, sıcak ve sessiz bir ortamda dişi destek almadan kolayca doğumu gerçekleştirebilir.

Nebelung Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Her batında 4 - 6 adet yavru dünyaya gelir. Doğan yavru sayısı dişinin sağlığına bağlı olarak değişebilir. Cins standartlarının korunması için Mavi Rus ya da kendi cinsi ile çiftleşmeleri gerekir. Yavrular doğduktan sonra ilk 2 ay anne sütü ile beslenmelidir.

Nebelung Nasıl Beslenmeli?

Çok iştahlı olmaları obezite eğilimlerinin artmasında etkilidir. Kilo kontrolü onlar için olmazsa olmazdır. Tahılsız ya da düşük tahıllı kedi maması çeşitleri arasından seçim yapılması daha sağlıklı olabilir. Ancak beslenme gereksinimlerinin farklı unsurlara göre belirlenmesi için veteriner kontrolü yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Nebelung Yorumları

Karakteri

Zeki, utangaç, sahibine bağlı, sadık, oyuncu, sevgi dolu, iyi huylu.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir; haftada bir iki kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Açık gri, gri-mavi.


Tüy Şekli

Uzun


Çıkış Yeri

A.B.D


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Nebelung sahiplenmek istiyorsanız, Nebelung sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Nebelung dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

PinguPanda kullanıcısının #3026 peti
Mhmtskcioglu kullanıcısının #36069 peti
byuzun7432gmailcom kullanıcısının #87899 peti
ebraruyanik kullanıcısının #27947 peti
ilosar kullanıcısının #4085 peti
Miizantrop kullanıcısının #66008 peti
Miraysifa kullanıcısının #53325 peti
fndsymn kullanıcısının #5367 peti
Seap kullanıcısının #33411 peti
Timewyrm kullanıcısının #9431 peti
Nursen3335 kullanıcısının #58285 peti
muratkapanci kullanıcısının #38415 peti