American Wirehair

American Wirehair
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

American Wirehair Açıklaması

Oldukça sevgi dolu olmaları, sakin yapıları ve dikkat çeken zekâları ile ailenin en popüler üyesi olmayı başarırlar. Köpeklerle, kedilerle ve çocuklarla iyi geçinirler. Tam olarak olgunlaşmaları yani yavruluk dönemi davranışlarını bırakmaları 3 - 4 yıl sürebilir. Çevrelerindeki her olayı merak ederler ve ilgilenirler.

American Wirehair Kedisi Nerenin Kedisi?

1960’lı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmışlardır. Kürklerinin güzelliği dikkat çekmelerine neden olmuş ve bu sayede yetiştirilmeye devam edilmişlerdir. 1967 yılında bir tür olarak resmen tanınmışlardır. Bu türün American Shorthair ile akraba olduğu düşünülmektedir.

American Wirehair Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Genel olarak diğer türlerle ortak hastalıklara eğilimleri vardır. Bunların dışında kalp kası kalınlaşmasına neden olan hipertrofik kardiyomiyopati sorununa karşı daha hassas oldukları belirtilmiştir. Kalıtsal çok fazla hastalıkları olmadığı için genel anlamda sağlıklı bir cins oldukları söylenebilir. Ortalama yaşam süreleri 14 - 18 yıldır.

American Wirehair Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Özellikle mevsim geçişlerinde tüyleri fazla dökülebilir ancak normal zamanlarda çok yoğun bir tüy dökülmesi görülmez. 3 farklı katmanda tüyleri vardır bu durum onların çok özel bir kürke sahip olmalarını sağlar. Tüyleri farklı katmanlı olduğu için kendilerini temizlerken fazla tüy yutabilirler. Bu durum da tüy topağı oluşumuna neden olur. Topakların doğal yollarla atılabilmesi için malt içeren takviyeler kullanılması gerekir.

American Wirehair Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bakımları zor değildir. Haftada bir kez fırçalanmaları tüy ve cilt sağlığı açısından yeterlidir. Eğer ihtiyaç olursa ayda bir kere yıkanmaları önerilir. Cildin salgıladığı aşırı yağlar banyo sayesinde vücuttan çıkarılır. Kulak kiri oluşumu bu cinste fazladır, haftada bir kez kuru bez yardımıyla aylık olarak da kulak çözeltisi ile kulakların temizlenmesi tavsiye edilir.

American Wirehair Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

3 - 4 yaşına kadar büyümeye devam edebilirler. Bu nedenle hamileliğe uygun zamanın veteriner tarafından belirlenmesi çok önemlidir. Ortalama hamilelik süreleri 63 - 65 gündür. Doğumun başlaması vücut ısısı değişimin ile anlaşılabilir.

American Wirehair Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Sağlıklı bir dişinin ortalama olarak 6 adet yavru doğurması beklenir. Ortalama aralık 4 - 8 adet yavru olarak verilebilir. Bu cinsin genellikle kendi cinsi ya da American Shorthair cinsi ile çiftleşmesi önerilir.

American Wirehair Nasıl Beslenmeli?

Kısırlaştırma sonrasında aşırı kilo alma eğilimine sahiptirler. Bu durumun önüne geçmek için hem mama seçimine hem de egzersizlerine dikkat edilmesi gerekir. Sitemizde bulunan kedi maması çeşitleri arasından farklı ihtiyaçlara uygun ürünler bulabilirsiniz. Kısırlaştırılma kilo alma eğilimi arttırır, hamilelik veya emzirme kalori ihtiyacının artmasına neden olur, yavruluk döneminden erişkin döneme geçene kadar özel beslenme ihtiyaçları olabilir. Bu tür bilgileri ürün açıklamalarında bulabilir ve kullanıcı yorumlarına bakarak doğru mama seçimini yapmak için destek alabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

American Wirehair Yorumları

Karakteri

İyi huylu, uyumlu, oyuncu, zeki, meraklı, özgürlüğüne düşkün, sadık.


Bakım

Bakımı zordur. Sık sık taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Mavi, siyah, kızıl, krem rengi, açık gri, füme, alacalı.


Tüy Şekli

Orta


Çıkış Yeri

A.B.D


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir American Wirehair sahiplenmek istiyorsanız, American Wirehair sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

American Wirehair dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

yanik_kedi kullanıcısının #10591 peti
Yavru_kedii kullanıcısının #11588 peti
SerraYanmaz kullanıcısının #63875 peti
SevimliTom kullanıcısının #63537 peti
HAY_DOST kullanıcısının #15016 peti
Havanese_Siri kullanıcısının #13683 peti
Yavrukedii2 kullanıcısının #12087 peti
Prizdengelenses kullanıcısının #55951 peti
ecert kullanıcısının #11569 peti
Ertt kullanıcısının #12520 peti
bucice kullanıcısının #22818 peti
senakose kullanıcısının #6137 peti