European Burmese

European Burmese
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

European Burmese Açıklaması

Sevgi dolu, sevecen ve arkadaş canlısı olarak tanımlanan bu cins ailede mutlaka bir favori üye seçerler. Ancak tüm aile üyeleri ile iyi anlaşmaya uygun bir mizaçları vardır. Oldukça akrobatik hareketler yapabilirler. İnsanlara çabuk güvenirler bu nedenle mutlaka sokağa tek başlarına bırakılmaları doğru değildir.

European Burmese Kedisi Nerenin Kedisi?

1930’lu yıllarda New Orleans’da bir denizci, Burma’dan getirdiği bir kediyi sattı. Satılan bu kedinin adı Wong Mau idi ve Siamese ile çiftleştirildi. Mau’nun Birmanya ve Siyam melezi olduğu düşünüldüğünden bir Siyam ile çiftleşmesi sağlanmıştır. Bu eşleşme sonrasında ortaya çıkan cins 1956 yılında European Burmese adını aldı ve 1959 yılında standartları belirlenerek resmi bir tür olarak tanındı.

European Burmese Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Ortalama yaşam beklentileri 10 - 15 yıldır. Bazı göz sorunlarına karşı duyarlı olabilirler, kraniyal deformite ve hiperaestezi sendromu da bu cinste genele göre biraz daha fazla görülür. Ancak genel olarak sağlıklı olduklarını söylemek mümkündür.

European Burmese Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Çok fazla tüy dökmezler. Bakımları da nispeten kolaydır. Stresli bir olay yaşadıklarında, mamaları değiştiğinde veya sadece mevsim geçişlerinde tüylerin dökülme miktarında artış meydana gelebilir. Dökülen tüy miktarının artması ile birlikte kedinin yutacağı tüy miktarında da artış meydana gelir. Bu dönemlerde tüy topaklarının vücuttan atılmasına yardımcı olacak malt içeren takviyeler kullanılabilir.

European Burmese Bakımı Nasıl Yapılmalı?

İpeksi bir kürkleri vardır ve bu ışıltılı görünümü korumak için haftada bir kez taranmaları fazlasıyla yeterli olacaktır. Ölü derinin dökülmesi ve gevşeyen tüylerin toplanması bakım ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Ağız ve diş sağlıkları için düzenli olarak dişlerin fırçalanması ve ağız bakım suyu ile temizliğin yapılması önerilir. Ayrıca ayda bir kez kulaklarındaki kirler temizlenmeli ve uzayan tırnaklar kesilmelidir.

European Burmese Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Hamilelikleri ortalama olarak 58 - 65 gün sürer. Dişinin yetişkinliğe erişmesi 12 aya kadar sürebilir. 9 ayda yetişkinliğe erişenler de görülmektedir. Bu nedenle 9 ay sonrasında çiftleşme için veteriner onayı alınması önerilir.

European Burmese Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Sağlıklı ve yetişkin bir dişinin 3 yaşından önceki hamileliklerinde 1 - 3 adet yavru doğurması beklenir. 3 yaşın üzerindeki dişilerin yavru sayısı 6’ya kadar çıkabilir. Dişi doğumu tek başına gerçekleştirebilir. Ancak ilk yavrunun doğumundan sonraki 30 dakika içerisinde herhangi bir hareket olmazsa müdahale edilmesi gerekebilir.

European Burmese Nasıl Beslenmeli?

Sağlıklı bir gelişim için yaşa ve ihtiyaca göre kedi maması seçimi yapılması çok önemlidir. Yavru ve hamilelerin fazla enerjiye ihtiyaçları olduğu unutulmamalıdır. Kısırlaştırılmış kediler ise kilo almaya daha yatkın oldukları için beslenmelerine dikkat edilmesi gerekir. Farklı unsurları göz önünde bulundurarak kedi maması seçimi yapmak için sitemizdeki seçenekleri inceleyebilirsiniz. Ürün açıklamalarında mama besin değerlerini ve içeriklerini bulabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

European Burmese Yorumları

Karakteri

Sevgi dolu, sadık, zeki, uyumlu, oyuncu, meraklı, zarif.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir; haftada bir kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Kahverengi, mavi, lila, kızıl, krem rengi.


Tüy Şekli

Kısa


Çıkış Yeri

İngiltere


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir European Burmese sahiplenmek istiyorsanız, European Burmese sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

European Burmese dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

friendship_forcats kullanıcısının #21687 peti
Whiskyss kullanıcısının #22810 peti
Saripapatya kullanıcısının #15856 peti
semab kullanıcısının #5555 peti
ysk51 kullanıcısının #9501 peti
Nazocan1905 kullanıcısının #16704 peti
Sevgiiiisn kullanıcısının #68230 peti
k622353 kullanıcısının #110521 peti
Sipsibella kullanıcısının #111869 peti