Avusturya Tazısı

Avusturya Tazısı
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Avusturya Tazısı Açıklaması

Yumuşak mizaçlı ve koku alma yeteneği çok güçlü bir ırk olan Avusturya tazısı, inanılmaz bir dayanıklılığa sahiptir. Dur durak bilmeden kilometrelerce koşabilir ve dikkatini çeken kokunun peşinden gidebilir. Günlük enerjisini atması için aktif bir hayat sürmesi gerektiğinden apartman yaşamı için uygun değildir. Genel anlamda mutlu bir hayvandır, sahibine çok bağlı olur. Havlamayı çok sevdiği bilinmektedir. Çocuklara karşı her zaman nazik ve hoşgörülü davranması onu muhteşem bir aile bireyi haline getirir. Uzun bacakları ve parlak tüyleri ile zarif bir görünüme sahip olan bu cinsin bekçilik yetenekleri pek gelişmemiştir. Bölgelerini korumak konusunda da yüksek başarı gösterdiklerini söylemek yanlış olacaktır. Yine de avdaki başarıları onların popülerliğinin artması için yeterlidir. Erken dönemde sosyalleştirilmeleri ve eğitimlerine başlanması önemli bir gereklilik olarak ön plana çıkar. Aksi halde duydukları kokuların peşinde kilometrelerce yol kat ederek ailelerinden uzaklaşabilirler.

Avusturya Tazısı Kaç Kilo Olmalı?

Orta büyüklükte olurlar, ağırlıkları 16 – 30 kilogram dolaylarında olur. Dişilerin boyları 54, erkeklerin ise 56 santimetreye kadar uzayabilir. Kilo alma ihtimalleri pek yoktur.

Avusturya Tazısı Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Avusturya’dır. Hikayelerinin Orta Avrupa’ya gelen Kelt toplulukları ile aynı dönemde başladığı iddia edilir. Tüm göç eden kabileler ve topluluklar gibi Keltlerin de köpekleri ile birlikte bölgeye geldikleri ve bu cinsin atalarının da onlar olduğu kabul edilir. AKC tarafından tanınan ırklar arasında bulunmaz.

Avusturya Tazısı Kaç Tane Yavru Doğurur?

Her doğumda 3 – 5 adet yavruyu dünyaya getiren dişilerin gebelikleri ortalama 60 gün sürmektedir. Vücut yapıları müsait olduğu için doğumları çoğunlukla sezaryen ile gerçekleştirilmez. Gebeliklerinin veterinerlerin kontrolünde olması önerilir.

Avusturya Tazısı Çok Tüy Döker mi?

Orta seviyede tüy dökerler. Hafta da 2 – 3 kez fırçalanmaları halinde tüy dökülme sorunları azalabilir. Beslenmelerine ve genel sağlık durumlarına göre tüy dökme miktarlarında farklılaşma yaşanabilir. Bakımları kapsamında dişlerinin fırçalanmasının ve tırnaklarının kısaltılmasının es geçilmemesi gerekir.

Avusturya Tazısı Kaç Saat Uyur?

Dayanıklı bir vücuda sahiptirler ve enerjileri ciddi derecede yüksektir. Onları miskin bir şekilde yatarken ya da gün boyu uyurken görmek neredeyse imkansızdır. 10 – 12 saatlik bir uykuya ihtiyaç duyarlar.

Avusturya Tazısı Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Onu düşündüren aynı zamanda eğlendiren bir eğitim süreci başarı ile tamamlanacaktır. Zeki olurlar ve sahiplerini mutlu etme önceliklerini bırakmazlar. İnatçılıklarının ve avcı içgüdülerinin kontrol altına alınması için eğitim ortamının dikkatli seçilmesi gerekir. Nazik davranılmalı ve ödüllere başvurulmalıdır. Bu şekilde komut öğrenme istekleri arttırılabilir.

Avusturya Tazısı Nasıl Beslenmeli?

Günde minimum 90 dakikalık bir egzersize ihtiyaç duyan ırkın kilo almaya yatkınlığı son derece azdır. Enerji ihtiyacını karşılaması için yüksek kalitede proteinlerle desteklenen kaliteli kuru mamalar ile beslenmeleri önerilir. Mama miktarları genel sağlık durumlarına, aktivite düzeylerine ve gelişim dönemlerine özel olarak belirlenmelidir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Avusturya Tazısı Yorumları

Diğer Adları

Austrian Brandlbracke, Austrian Hound, österreichischer Bracke, Brandlbracke


Renkleri

Siyah, hafif gölgeli ya da açık kahverengi lekeli. Göğüste küçük beyaz lekeler olabilir.


Çıkış Yeri

Avusturya


Çıkış Tarihi

Çok eski zamanlar


Familya

Tazı, koku avcısı


Orjinal İşlevi

Av köpeği, avı bulan, gösteren köpek


Günümüzdeki İşlevi

Av köpeği, avı bulan, gösteren köpek


Ortalama Ömrü

10-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

15-22/15-22 kg


Boy (Erkek/Dişi)

46-52/46-52 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Avusturya Tazısı sahiplenmek istiyorsanız, Avusturya Tazısı sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Avusturya Tazısı dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

luna the vampire slayer kullanıcısının #127549 peti
tekel33 kullanıcısının #1307 peti
guzinser kullanıcısının #6328 peti
Handekonyali kullanıcısının #16589 peti
yukayamca kullanıcısının #21929 peti
Davut2179 kullanıcısının #23059 peti
belinaytlk kullanıcısının #28240 peti
Ezgiko kullanıcısının #40828 peti
k708892 kullanıcısının #126934 peti