Bandogge Mastiff

Bandogge Mastiff
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Bandogge Mastiff Açıklaması

American Bandogge Mastiff mix tipte bir ırk olma özelliği taşır. American bulldog, pitbull ve mastiff cinsi köpeklerin melezlenmesi yoluyla geliştirilmiştir. Çok güçlü ve kaslı bir vücudu vardır. Çene kuvveti dikkat çekicidir. Büyük ırka mensup bu köpekler çok az havlarlar, kolay eğitilebilirler ve bakımlarının kolay olması ile de sahiplerini yormazlar. Erken dönemde sosyalleştirildiklerinde diğer hayvanlarla ve yabancılarla iyi geçinebildikleri bilinmektedir. Görüntülerinin aksine oyuncu bir ruha sahip olurlar. Ailelerine karşı aşırı bir bağlılık duyarlar ve onlardan ayrılma kaygısı yaşarlar. Yalnız kalmayı istemezler ve uzun süre yalnız bırakıldıklarında psikolojik sorunlar yaşayabilirler. Muhteşem bekçilerdir ve sahiplerine karşı bir tehdit sezdikleri anda koruma içgüdülerinin kontrolüne girerler. Onlarla ilgili en ilginç bilgilerden biri de çok kolay bir şekilde sıkılmalarıdır. Baskın karakterlidirler, kendilerine oldukça güvenirler ve son derece akıllıdırlar. İlk kez köpek bakacak kişiler için önerilmeyen bu cinsin enerji seviyesi yüksektir ve dayanıklılık antrenmanları ağırlıklı egzersizlerinin yaptırılması gerekir. Apartman hayatına çok uygun olmasalar da gün içerisinde yeterince aktif kalırlarsa sorunsuz bir şekilde aileleri ile birlikte yaşayabilirler. Kontrolleri sağlandığında ailenin en fedakar üyesine dönüşebilirler.

Bandogge Mastiff Kaç Kilo Olmalı?

Büyük ırka ait Bandogge mastiff köpeklerin ağırlıkları 38 – 60 kilogram arasında değişebilir. Dişilerinin boy uzunluğu 69, erkeklerin ise 73 santimetreye kadar uzayabilir. Kilo almaya orta derecede yatkındırlar ancak kalça displazisi riskinin arttırılmaması adına ideal kilo – boy dengelerinin korunması gerekir.

Bandogge Mastiff Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Saf bir ırk olarak tanımlanmazlar, atalarının Pitbull Terrier ve Mastiff olduğu söylenir. 1960’lı yıllarda John Swinford adlı bir veteriner en iyi koruma köpeğini yetiştirmek için ıslah programına başlatmıştır. Bu kapsamda Pitbull cinsi erkek ile Napoliten mastiff türü bir dişiyi çiftleştirmiştir. Daha sonraki yıllarda Amerikalı yetiştirici John Lucero cinsin gelişimine katkı sunmuş ve Amerikan Bandogge Mastiff olarak tanımlamıştır. Ortaya çıkan güçlü, kaslı, aynı zamanda sevgi dolu olan bu köpek bazı şiddet yanlısı kişiler tarafından dövüş amaçlı yetiştirilmektedir. Günümüzde tehlikeli ırklar arasında gösterilmesinin temel nedeni de vahşi doğaya sahip olanların çiftleştirilmesidir

Bandogge Mastiff Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişiler tek seferde dünyaya 2 – 5 arasında yavru getirebilirler. Yavrularının genel sağlık durumları çoğunlukla iyi olur. Gebelik süreçlerinde veteriner kontrolü sağlanmalıdır. Yavru sayısı dişinin yaşına ve erkekle kaç kere çiftleştiğine göre değişiklik gösterebilir.

Bandogge Mastiff Çok Tüy Döker mi?

Kısa tüylere sahiptirler ve genellikle orta derecede tüy döktükleri bilinir. Renkleri değişken olabilen bu cinsin tüy bakımının haftada 2 – 3 kere yapılması tavsiye edilir. Tüy bakımı kapsamında fırçalanmaları yeterli olacaktır. Ağız ve diş sağlıkları için dişlerinin düzenli olarak fırçalanması ve yapısal sorunların ortaya çıkmaması için tırnaklarının ayda bir kısaltılması gerekir. Tırnak kısaltılması hem onun için hem de sevgi dolu olduğu zamanlarda sahiplerinin üzerine sıçramaları nedeniyle sizin için oldukça önemlidir.

Bandogge Mastiff Kaç Saat Uyur?

Mastiffler uyumayı seven köpeklerdir, boyutları büyüktür ve egzersiz yaptıklarında gün içerisinde 12 – 14 saat kadar uyuyabilirler. Hantal değildirler, uykuları esnasında dahi bekçilik içgüdülerinin kontrolünde olurlar. En ufak bir ses duyduklarında kontrolü ele geçirmek için tüm hızları ile harekete geçebilirler.

Bandogge Mastiff Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Amerikan Bandogge mastiff dostlarımız sevecen ve itaatkar olurlar. Ancak bu pozitif davranışları onların sert bir doğaya sahip olduğu gerçeğini değiştirmez. Erken dönemde sosyalleştirilmediklerinde ve temel itaat eğitimi aldıklarında kontrol edilmeleri zorlaşır. İlk kez köpek eğitecek kişiler için önerilmemesinin temel nedenlerinden biri de saldırganlık gösterebilmeleridir. Bu cins sürünün alfası olmak isterler, dolayısıyla yavruluk döneminden itibaren liderleri olmayı başarmak gerekir. Eğitimleri sırasında onlara sert davranılmamalı, pozitif yöntemler kullanılmalı, sabırlı ve kararlı davranılmalıdır. Gerekirse profesyonel desteğe de başvurulması önerilir.

Bandogge Mastiff Nasıl Beslenmeli?

Kilo almaya meyillidirler ve boyutları gereği kalça displazisi hastalığına yatkın olurlar. Harcadıklarından çok kalori almamaları gerekir, beslenme rutinleri veterinerlerin görüşleri doğrultusunda belirlenmelidir. Büyük ırkların gelişimsel ihtiyaçlarına özel kuru mamalar ile sağlıklı bir ömür geçirebilirler. Sitemiz üzerinden mama ürünlerimizin içeriklerini ve haklarında yapılan yorumları inceleyerek kaslı dostunuzun gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Bandogge Mastiff Yorumları

Diğer Adları

American Mastiff, Amerikan Mastif


Renkleri

Siyah, gri, kahve üzerine benek ve çizgili, mavi, kırmızı, altın - kahve.


Çıkış Yeri

Amerika


Çıkış Tarihi

Belli değil


Familya

Mastiff


Orjinal İşlevi

Bekçi


Günümüzdeki İşlevi

Bekçi, koruma


Ortalama Ömrü

9-10 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

45-63/38-60 kg


Boy (Erkek/Dişi)

63-73/60-69 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Bandogge Mastiff sahiplenmek istiyorsanız, Bandogge Mastiff sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Bandogge Mastiff dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Kardelen9 kullanıcısının #63886 peti
Kahramanf kullanıcısının #15921 peti
k440543 kullanıcısının #82017 peti
gre kullanıcısının #9882 peti
k469581 kullanıcısının #87291 peti