Minyatür Bull Terrier

Minyatür Bull Terrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Minyatür Bull Terrier Açıklaması

Neşeli, yaramaz ve oldukça komik olur Minyatür Bull Terrier. Hem atalarından gelen sert mizaca sahiptir hem de inanılmaz bir oyun düşkünüdür. Standart boydan daha küçük olması onun kontrolünü kolaylaştırır, bir yandan da cesaretine hayran bırakan halleri ile şaşırtır. 1991 yılında bir tür olarak kabul edilmiştir. Ailesine karşı çok sadıktır ve koruma içgüdüsü çok gelişmiştir. Çok parlak bir zekaya sahip olmadığı iddia edilir, komut öğretmek için ortalama 30 - 40 tekrarın yapılması gerektiği söylenir. İnatçılığı ile ünlüdür ama her zaman sevgi doludur. Düşünüldüğünün aksine sosyalleşmeyi çok severler. Yavruluk döneminden itibaren farklı hayvanlarla, insanlarla tanışmak onları bir hayli neşelendirir. Tüm bu karakter özellikleri içerisinde bekçilik yeteneği de dikkat çeker. Çok iyi gözlem yaparlar ve çok iyi duyabildikleri için en ufak bir tehdit unsurunu sezebilirler. Enerjileri atılabilirse apartman hayatına da sorunsuz bir şekilde adapte olabilirler.

Minyatür Bull Terrier Kaç Kilo Olmalı?

Ağırlıkları 9 – 16 kilogram arasında değişebilir. Boyları ise 25 – 36 santimetreye kadar uzayabilir.

Minyatür Bull Terrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi İngiltere’dir. Bull Terrier cinsi köpekler dövüş maksatlı olarak üretilmişlerdir. Ancak daha sonraki dönemde daha küçük versiyonlarının üretilmesi amaçlanarak çalışmalara başlanmıştır. Farklı türlerle melezlenerek ortaya minyatür boyutu çıkarılmıştır. Bu ırk orijinaline göre daha nadir bulunur ve sahip oldukları özelliklerle giderek daha çok benimsenmeye başlamışlardır.

Minyatür Bull Terrier Kaç Tane Yavru Doğurur?

Ortalama 5 yavru dünyaya getirirler. Küçük ırk kategorisinde oldukları için sezaryen ile doğuma yatkın oldukları bilinmektedir. Gebelik süreçlerinin veterinerler tarafından takip edilmesi önerilir. Yılda bir kereden fazla doğum yapmamaları gerekir.

Minyatür Bull Terrier Çok Tüy Döker mi?

Az – orta derecede tüy dökerler. Haftada 2 – 3 kez fırçalanmaları yeterli olacaktır. Tırnakları sert yapıdadır ve hızlı bir şekilde uzar. Düzenli olarak törpülenmesi gerekir. Dişlerinin fırçalanması da ihmal edilmemelidir.

Minyatür Bull Terrier Kaç Saat Uyur?

Çok enerjik olurlar ve zamanlarını uyuyarak geçiren köpekler oldukları söylenemez. Standart olarak günde 10 – 12 saatlik bir uyku onlar için yeterli olacaktır.

Minyatür Bull Terrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Otoriter ancak sevgi dolu bir ses tonu eğitimlerinin başarısı için önemlidir. Zaman zaman onun eğlendirilmesi eğitimlerin rutin bir parçası haline getirilmelidir. Sabır kritik derecede önemlidir. İnatçı ve komutları eğlenceye vuran bir yapısı vardır. Aşırı meraklı olduğu için dikkatini çeken en ufak bir şey onu eğitimden uzaklaştırabilir. Pozitif yaklaşımlarla erken dönemden itibaren eğitim verilirse muhteşem bir dost haline gelecektir.

Minyatür Bull Terrier Nasıl Beslenmeli?

Küçük ırk gelişim süreçlerine özel formüle edilen kuru mamalarla sağlıklı bir şekilde beslenebilirler. Sitemiz üzerinden ürün içeriklerini ve yorumları okuyarak siz de küçük ve bir o kadar cesur dostunuz için en iyi tercihi yapabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Minyatür Bull Terrier Yorumları

Diğer Adları

Miniatur Bull Terrier, Minyatür Boğa Teriyeri


Renkleri

Sade beyaz veya herhangi bir baskın renkle birlikte beyaz


Çıkış Yeri

İngiltere


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Terrier, mastiff (bull)


Orjinal İşlevi

Fare avı, köpek dövüşleri


Günümüzdeki İşlevi

Köpek yarışmaları


Ortalama Ömrü

11-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

11-15/11-15 kg


Boy (Erkek/Dişi)

25-36/25-36 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Minyatür Bull Terrier sahiplenmek istiyorsanız, Minyatür Bull Terrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Minyatür Bull Terrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Seleneles kullanıcısının #84038 peti
Taslioglu kullanıcısının #40230 peti
k477065 kullanıcısının #88610 peti