West Highland White Terrier

West Highland White Terrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

West Highland White Terrier Açıklaması

Bembeyaz tüyleri ile sevimli mi sevimli, eğlenceli mi eğlenceli bir ırk arıyorsanız West Highland White Terrier tam size göre olabilir! Bakımı kolaydır ve insanın kalbini eriten sıcak bakışlara sahiptir. Yeri geldiğinde havlaması sorun olabilse de erken dönemde eğitilip sosyalleştirildiğinde bu problem ciddi oranda azalabilir. Apartman hayatına çok iyi uyum sağlarlar ve ailesine karşı oldukça sadıktırlar. Yalnız kalmayı sevmezler ve yalnızlığı çok iyi tolere edebildikleri söylenemez. Soğuk havalara da sıcak havalara karşı da oldukça dayanıklı oldukları bilinmektedir. Çocuklarla ve diğer köpeklerle çok iyi anlaşırlar, yabancılara karşı ise daha mesafeli yaklaşırlar. Ciddi anlamda akıllı oldukları bilinen bu ırkın eğitimi oldukça kolaydır. Gün boyu hareket edebilirler, enerji seviyeleri çok yüksektir. Oyun oynamaya tek kelimeyle bayılırlar. Kazma ve eşeleme eylemlerine biraz düşkün oldukları için bahçeli evlerde serbest bırakılmamaları önerilir.

West Highland White Terrier Kaç Kilo Olmalı?

Küçük boyutlara sahip olan bu beyaz dostlarımızın ağırlıkları 6 – 9 kilograma kadar çıkabilmektedir. Boy uzunlukları ise 25 – 28 santimetre aralığında olur. 12 – 17 yıl yaşayabilirler ve kilo almaya yatkın oldukları için formlarını korumaları önemlidir.

West Highland White Terrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi İskoçya’dır. Geçmiş dönemde su samuru, sıçan, tikli, fare ve porsuk gibi hayvanların avlarında kullanılan bu ırkın tarihinin ne kadar eskiye dayandığına dair kesin bir bilgi yoktur. Ancak genel inanış geçmişlerinin 17. yüzyıla kadar gittiği yönündedir. Günümüzde evlere giren bu tatlı cins köpek yarışmalarının da gözdelerindendir.

West Highland White Terrier Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişiler her doğumda 2 – 5 arasında yavru dünyaya getirirler. Diğer küçük ırklarda olduğu gibi doğumları biraz sancılı olabilir, veteriner gözetiminde gerçekleştirilmesi gerekebilir.

West Highland White Terrier Çok Tüy Döker mi?

Orta derecede tüy döktükleri bilinmektedir. Yavruluk dönemlerinde haftada bir fırçalama yeterli olabilirken yetişkinlik döneminde günlük olarak fırçalanmaları önerilmektedir. Gözlerinin kenarlarındaki tüylerin düzenli olarak kısaltılması gerekir. Bu işlem hem görüşlerinin açılması hem de gözlerinin zarar görmesinin engellenmesi adına önem arz eder.

West Highland White Terrier Kaç Saat Uyur?

Enerjilerinin ve sağlıklarının devamlılığı için günde en az 13 saat uyumaları gerekir. Nerede uyuyacaklarının gösterilmesi ve kendilerine ayrılan bölümü sahiplenmelerinin sağlanması gerekir. Genellikle sandık benzeri korumalı yerler onlar için ideal olacaktır.

West Highland White Terrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Zekidirler ve hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Eğitimleri erken dönemde başlatılmalıdır. Eğitim sürecinde olumlu davranışları ödüllendirilmeli ve sert davranışlardan kaçınılmalıdır. Tutarlı davranıldığında harikalar yaratacaklardır.

West Highland White Terrier Nasıl Beslenmeli?

Küçük boyutlarına rağmen oldukça kaslı köpeklerdir. West Highland White Terrier beslenmesinde küçük ırklara özel kuru mamalar tercih edilmelidir. Gelişim dönemlerindeki ihtiyaçlarının eksiksiz olarak karşılanması için en kaliteli ürünler arasından seçim yapılması tavsiye edilir. Sitemiz üzerinden ona en uygun ürünü bulmak için içerikleri ve yorumları inceleyebilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

West Highland White Terrier Yorumları

Diğer Adları

Poltalloch Terrier


Renkleri

Beyaz


Çıkış Yeri

İskoçya


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Terrier


Orjinal İşlevi

Tilki, porsuk, küçük haşere ve fare avı


Günümüzdeki İşlevi

köpek yarışmaları


Ortalama Ömrü

12-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

7-10/7-10 kg


Boy (Erkek/Dişi)

25-30/23-28 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir West Highland White Terrier sahiplenmek istiyorsanız, West Highland White Terrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

West Highland White Terrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

efruzg kullanıcısının #15220 peti
Mello kullanıcısının #239 peti
ozlemasal kullanıcısının #10722 peti
Gizemays kullanıcısının #8058 peti
gofret1 kullanıcısının #4409 peti
Thyke kullanıcısının #7468 peti
mervezelyurt kullanıcısının #23608 peti
Damlali kullanıcısının #32072 peti
SimaBatar kullanıcısının #40729 peti
iceays1 kullanıcısının #1828 peti
dostoyorki kullanıcısının #925 peti
Nurtsn0 kullanıcısının #45221 peti