Ücretsiz Cins Kedi Peşinde Koşup Durmak

sahraxfittiko

evet bazılarımız illa "CİNS CİNS, CİNS YOKMU YA? CİNS KEDİ VERİN BANA ÜCRETSİZ CİNS KEDİ YOKMUUUU" diyor evet hala var bunlardan.Bazıları ise "bana şöyle ücretsiz verilecek pof pof, basık yüzlü uzun tüylü kedi bulabilir misiniz?" linç yiyeceğini bilip ücretsiz iran kedisi istiyorum diyemiyor da pof pof basık suratlı kedi istiyorum tamam, olur. PİŞŞTT ! VER ABİME ŞURDAN POF POF Bİ KEDİ oldu mu canım? he? Bizim s*lak olmadığımızı anlayınca geri hemen siliyorlar zaten ne bu cins kedi şeyi ne yani cins olunca ne oluyor seni daha çok mu seviyor? Sonra da ben hayvat satmaya karşıyım sahiplenelim canım, canım benim senin amacını biz anlamıyor muyuz o hayvanlar üretim ve para olarak görülüyor ama senin hiç umrunda değil sana bedavaya cins kedi versinler yeter değil mi?

49 CEVAP

Thesudeaskin

Cins kediler sokak kedilerine göre daha sakin ve evde yaşamaya uyumlu. Sokak kedisi ben de besledim bi süre ve üstesinden gelemedim. Tabiki cins kedilerin satılması kötü bişey ama sokak kedisi beslemek de çok zor.

simbakedi

Thesudeaskin duydugum en sacma cumle. sarmanim var sokakta kalsa olecekti, evde mutlu mesut yasiyoruz. arkadasimin britishi var cisini yapmadigi yer yok. yani olay cinste degil karakterde :) kedileri cinsine gore ayirip boyle kiliflar bulmak gereksiz

Lils

Cins kedi sahiplerinin çoğu kedilerinin hasta olduğunun-ya da yatkın olduğunun- farkında değil. Genetik problemleri olmasa alın besleyin tercih meselesi (böyle olsa bile pek taraftar değilim kedi siz evde bakın diye dünyaya geliyor ve ihtiyacı olmayan hayvanlar hariç hayvanların evde bakılması pek hoş gelmiyor bana)

duman_cat_world

Sevgili kedi sahipleri, ben de cins kedi sahibiyim. Ama bu benim hayvansever olmadığım anlamına gelmez. Sokaktaki kedilerin mamasını bir gün aksatmam, hasta olduklarında veterinere götürürüm. (Veterinerimiz sokak hayvanlarına ücretsiz veterinerlik hizmeti veriyor) Kedi kedidir ha tekir ha sarman ha scottish ha british. Gösteriş yapmak amacıyla cins kedi alanlar, zaten bir hastalığı çıktığında direkt sokağa atar veya bakımına özen göstermez, ucuza kaçar. Ancak ben -ben bu platformdaki tüm kedi sahipleri- bu insanlardan değil. O zaman böyle bir platforma üye olurlar mıydı? Cins kedi satın alınmasına tabii ki karşıyım ancak cins kedi nefretine de karşıyım. sahraxfittiko siz de daha saygılı bir şekilde yorum yaparsanız sevinirim. Saygı çerçevesinde yorumlarınıza açığım.

diablerose

sıkıldım he. bu kadar fanatik olunmaz ki. lincleyenler var, tuhaflar evet. ama bu cins kedi sahiplerine malt kullan desen ona bile alinicaklar nerdeyse. bu gerginlikle hayvan mi beslionuZ.

eneskolon

İlerde çocuğu çirkin doğunca atarda bunlar ki tekirlerin geneli cinslerden daha tatlı duruyor

sahraxfittiko

offfffff of şurada bilgilindirme amaçlı iki cümle yazdık cinsler kedi değildir cins kediler ölsün demişiz gibi anlıyorsunuz duyar kasmaya bayılıyorsunuz değil biri normal bir yazı yazsada hemen yazıyı kötülesek diye tamam he tamam aynen en hayvan sever sensin canım aynen en çok hayvan sen besliyorsun ve bu arada cins kedilerde çok tatlılar ama üzülüyorum onlara çünkü iyi koşullarda doğmuyorlar ve anne babaları hiç iyi durumda olmadıkları bir çok hastalık onlarda da oluyor ve yavrular 1-2 hafta içinde ölüyor anne babaya daha çok üzülüyorum iyi ortamlarda bakılmıyorlar,beslenemiyorlar hayvanlarda hastalık olursa hiç önemsemiyorlar yeterki yavrulasın

Kedisekeri

Ne zamanki çoğunluk bilinçli ve duyarlı olmaya adım atacak o zaman bu konuda ilerleyeceğiz. Bu çok zor gözüküyor olsa da imkansız değil. İnsanlar toplumda anlam kazanır, kimse her işini tek başına halledemez. Birbirimize muhtacız ve bunun farkında olmalıyız. Vicdan, saygı, etik en temel yapıtaşları. Herkesin sahip olması gereken özellikler az/çok farketmeden.

Lils

Smokin kedim gayet uslu karakter meselesi.

blue_hpood

buradaki arkadaşa sesleniyorum, thesudeaskin cins kediler sakin ya hani, hani kokay geliyor ya size beslemek, bakmak, hani sabahın üçünde uyandırmıyor sizi, sebebini bi araştırın derin. sonra gelip benim peluş dememe bok atarsınız. hâlâ cins kedi, tekir kedi diye ayıran millet gelmiş bana laf atıyor, duyar kasacakmışım. kime ve ne için? güldürüyorsunuz yeminle:D önce okuduğunuzu anlayın;)

blue_hpood

ukâlaca konuşan sizsiniz bayan, size siz diye hitap eden birisine sen diyemezsiniz, hoşgörü kuralıdır. her şeyi bildiğimi de iddia etmedim. üretilip genetik kusurlarla satılan kedileri almak lazım o hâlde öyle mi? yani şimdi size göre biz tekir besleyenler, vicdansızız, siz mükemmel bir hayvan seversiniz öyle mi? rica ediyorum asabımı bozmadan daha fazla yazmayın bana.

sahraxfittiko

ya sadece bilgi amaçlı bir yazı yazdım yanlış anlayanlar olmuş lütfen eğer saygısızca anladıysanız özür dilerim ve ben cins kedi sahiplerine bir hakaret veya başka bir şey demedim.

sahraxfittiko

dün burada yeni petshop açılmış broşürde ne yazıyor biliyormusunuz ? "Yozgatta tek geriş ÜRÜN yelpazeli petshop,evlere servis vardır " sanki yemek dağıtıyor

Blossom

cins kediyi para ile satın alınca üreticilik cazip hale geliyor o yuzden çok doğum yaptırılan cins kediler de acı çekiyor o yuzden para ile kedi sahiplenmeye karşıyım ama cins yada değil bütün kediler sevilecekleri iyi bakılacakları yuvayı hakediyor.benim bir siyam 2 tane de tekir kedim var siyam kedisine eski sahipleri bakamadığı için verecek biryerler arıyorlardı biz aldık para falan vermedik tabiki sonra bir yıl arayla sokaktan 2 tekir yavru sahiplendik hepsinin farklı huyları var ama hepsi çok seviliyor evin kapısından girip sizin ailenizin bir üyesi olduktansonra hepsi ev kedisi oluyorlar

blue_hpood

Thesudesakin onlar kedi değil, peluş oyuncak da ondan😉