Ücretsiz Cins Kedi Peşinde Koşup Durmak

sahraxfittiko

evet bazılarımız illa "CİNS CİNS, CİNS YOKMU YA? CİNS KEDİ VERİN BANA ÜCRETSİZ CİNS KEDİ YOKMUUUU" diyor evet hala var bunlardan.Bazıları ise "bana şöyle ücretsiz verilecek pof pof, basık yüzlü uzun tüylü kedi bulabilir misiniz?" linç yiyeceğini bilip ücretsiz iran kedisi istiyorum diyemiyor da pof pof basık suratlı kedi istiyorum tamam, olur. PİŞŞTT ! VER ABİME ŞURDAN POF POF Bİ KEDİ oldu mu canım? he? Bizim s*lak olmadığımızı anlayınca geri hemen siliyorlar zaten ne bu cins kedi şeyi ne yani cins olunca ne oluyor seni daha çok mu seviyor? Sonra da ben hayvat satmaya karşıyım sahiplenelim canım, canım benim senin amacını biz anlamıyor muyuz o hayvanlar üretim ve para olarak görülüyor ama senin hiç umrunda değil sana bedavaya cins kedi versinler yeter değil mi?

49 CEVAP

blue_hpood

peluş derken sevmeyin mi dedik lan, nerenizden anlıyonuz djdjdjs

Thesudeaskin

Sebebini söyleyeyim ben sana blue_hpood, sokak kedileri adı üstünde sokakta yaşamaya alışmış ve eve alınca hayvan yaşayamıyor. Etrafımda yüzlerce örneğini gördüm hayvan dışarı çıkmak için miyavlıyor ya da camdan atlayıp kaçıyor. Asıl siz onları eve alarak eziyet ediyosunuz. Bi de her şeyi biliyomuş gibi vurda ukalaca konuşma haddini buluyosun kendinde.

Elifkoc

kedi kedidir cinsdencinse illaki özellikler değişir ama her kedinin kendi özellikler vardır

sahraxfittiko

anlamıyorsunuz ve anlamak ta istemiyorsunuz ben cins kedi sahiplerine laf etmiyorum evet isteyen istediği canlıyı besleyebilir ben satanlara sinir oluyorum hayvanlarda sakatlık olduğunu bile bile para için üretip duruyorlar ve birde gösteriş yapanlar var "evimde 2000 tl lik cins kedi var siz anca sokak kedisi bakın" diyenler var hayvana kukla gibi davranıyor çocuğu için hayvana çocuğun işkence yapmasına göz yuman tipler var ve bunlar benim çok zoruma gidiyor tek demek istediğim bu lütfen anlayış gösterin

blue_hpood

cemilgrgzgmailcom daha yeni üye olmuş arkadaşım, bana ne diye sarıyorsun? djdjdjs ben bir şeye karar vermiyorum, kardeşim. ne tuhafsızın lan😜

Sofia_juju

Satın alınması konusuna karşıyım ama neden sadece cins kediye puf puf diyorsunuz tekirlerde çok tatlı

Sofia_juju

Thesudeaskin Hayır hiçte bile benim kedim de Tekir gayet normal kedi gibi.
Ve bir kedi nasıl muamele aldıysa ona göre davranır bunun cins olup olmamakla alakası yok

Phoenix3

Böyle göründüğüne aldanmayın benim minik de sokaktan gelme melez. Babası safkan van kedisi annesi sokaktaki sevimli bir tekir kedi. Babasının sahibi bir Rus, kadın evde yavruları görünce 1.5 -2 aylık olana kadar bakmış sonra Rusya'ya geri dönmesi gerekiyormuş 2 tane van kedisini götürmesine izin vermemişler o da doğal olarak kendi kedisini almış, sahiplendirme sitelerini falan bilmiyormuş da, annemin arkadaşının bir tanıdığıymış bizim istediğimizi söyleyince o da sahiplendirmişti, verirken de hüngür hüngür ağlamıştı kadıncağız sokağa bırakıp gidecektim az daha nasıl yaşardı o zaman diye

Biber2021

Bu ülkede kimse kimseyi eleştiremez!! Kimsenin kararları sizi ilgilendirmez eğer o hayvana zarar veriyorsa konuşursun ama en iyi en kaliteli mamalarla beslerse o dilini tutmak zorundasın burası türkiye eleştirmek senin hakkın değil herkes eşit sen kimsinki yaranız deşildi diyorsun millete patipuan kasmaya çalışan birisin işte yeter bir salın isteyen iran isteyen british isteyen scotish besler sanane kardeşim SA NA NE

Ozgcrn

İşin ayrı bir kısmı ise kedi köpek fark etmeden tüm hayvanlara elinden geldiğince yardım etmeye çalışan daha önceden de kedi deneyimi olan sonradan cins kedi sahiplenen benim gibi insanların maruz kaldığı önyargı. Cinsi, cinsiyeti, yaşı fark etmeden ev arayan yardım isteyen bir kediye sahip çıkabilmek önemli olan. Benim kedim de evden atılan sonra şans eseri sahiplenilen ve sürekli yalnız bırakılıp bakılamayan bir kediydi. Sahibi bilinçli olduğu için iyi bakacak birini arıyordu. Kedimizi aldığımız zaman kontrolsüz beslenmiş taranmadığı için neredeyse tüm tüyleri kıtık olan bir kediydi. Üstelik kısır değildi. Aciliyeti tüyleri olduğu için mecbur traş ettirdik (veterinerlerin önerisi üzerine) daha sonrasında acilen kısırlaştırdık. Tahminimizde çok tüy döktüğü veya kısır olmadığı için etrafa işediği için atılmıştı. Tekir kedimizi de ninniyle uyutan annem yine aynı sevgiyi aynı bağı gösteriyor. Annemler yavru sahiplenelim ki bağlansın derken biz kedimizi 1 yaşını geçikken sahiplendik. Ama neden cins, neden traş ettirdiniz hatta neden kısırlaştırdınız diye linç yediğimiz çok oldu hala arada oluyor. Evet satın almaya ve satmaya karşıyız. Evde bakılamayan sokakta yaşayan her kediye hala daha yardım etmeye çalışıyoruz. Cins kedisi olan gerçekten hayvan sever tüm arkadaşların da mecburen kendini açıklama ihtiyacı gördüğünü fark edersiniz. Ama inanın önemli olan kaç cana yardım ettiğimiz. Kaç cana iyiliğimizin dokunduğu. Herkes bir şey der herkes fikir beyan eder. Satılmaya karşı olduğum için birara araştırmıştım. Burada kızmamızdan ziyade el birliği ile kötü koşullarda üretilmek için güya beslenen hayvanları kurtarmaya çalışmamız lazım. Açın ilanları kötü koşulda üretilen kedi gördüğünüzde ifşa edin canları kurtaralım. Zaten kurtarılan canlar vet kontrolünden geçip sözleşmeli olarak sahiplendiriliyor. Elimizden gelebilecek en yararlı çözüm bu.

Biber2021

Bu ülkede kimse kimseyi eleştiremez!! Kimsenin kararları sizi ilgilendirmez eğer o hayvana zarar veriyorsa konuşursun ama en iyi en kaliteli mamalarla beslerse o dilini tutmak zorundasın burası türkiye eleştirmek senin hakkın değil herkes eşit sen kimsinki yaranız deşildi diyorsun millete patipuan kasmaya çalışan birisin işte yeter bir salın isteyen iran isteyen british isteyen scotish besler sanane kardeşim SA NA NE

sahraxfittiko

sevgili Biber2021, lütfen biraz anlayış göster o hayvanlar iyi koşullarda doğup,bakılmıyorlar evet tamam olabilir belki senin kedin el bebek gül bebek bakılmış olabilir ama senin kedin öyle doğup bakıldıysa başkasının kedi kötü koşullarda doğup bakılıyor olabilir ve ben kimsenin hayatına beslediği hayvana karışamam ama satılsınlar falan istemiyorum onun için yazdım yazıyı ve ben eğer pati puan kasmak için açsaydım bu hesabı bir ton boş soru sorardım ve ayrıca pati puan kasınca birşey olmuyor neyse, evet tekrarlıyoruz

SAHRAXFİTTİKO CİNS KEDİ BESLEYENLERE LAF ETMİYOR

SAHRAXFİTTİK OCİNS KEDİ BESLEYENLERE LAF ETMİYOR

SAHRAXFİTTİKO CİNS KEDİ BESLEYENLERE LAF ETMİYOR

Merve7

Net satın alma sahiplen 👍

Anlaşılmayan şey şu; kimse cins kedi sahiplerine öylesine saldırmıyor. Sorun cins olmaları değil sorun sırf görünümü için onları elde etmek isteyen zihniyet. Herhangi bir ilandan cins bir kedi sahiplenen kimseyi yadırgamam. Onların da yuvaya ihtiyacı var onlar da sahiplenilmeli. Ama sahiplenen kişi sırf "cins" diye sahipleniyorsa burada kızılca kıyamet kopuyor işte;) bencil, şekilci iğrenç bir varlık oluyorsunuz. Satın alanlar da düzgün bir satıcıdan alsın, bu bir kişisel tercih. Kimse hayvanseverlik başlığı altında bile olsa saldırmamalı buna. Ama çıkıp burada ben hayvan seviciyim ayh sokak hayvanlarına yazık yhaa yapmasın. Gerçekten hayvansever olsalar bu zincire dahil olmazlardı. Cins kediye verecekleri binlerce lirayı sokaktakilere harcardı.

diablerose

ben de cins kedi istiyorum. porsiyon degil dürüm olsun. yaninda da garnitür