Kuşumun Tüylerinin Neredeyse Tamamıdöküldü

paganpoetry

bu minik kuşlar aslında komşumuzun kuşları, ben bir haftalığına onlara bakacağım ama kuşlardan birinin tüylerinin neredeyse tamamı dökülmüş, ben de miniğin o halini görünce çok üzüldüm eğer kuşuyla ilgili aynı durumu yaşayan varsa neden olduğuyla ve kuşun ölümüne neden olup olmayacağıyla ilgili bilgi verebilir mi lütfen :(

18 CEVAP

KedimVar

Hastalıktan olabilir, stresten olabilir. Zararlı bir madde geldiyse ondan da dökülmüştür. Aklıma bunlar geldi. :((

KedimVar

Yetişkin mi?

betulaltundal

Dökülme durmuş mu acaba? Bir de evet, yetişkin mi?

mrdoom

Bence en kısa zamanda veterinere götürmelisin..

KedimVar

O zaman normal değil. Çünkü benim kuşum aldığımızda 3 aylıktı ve hiç dökülmesi olmadı. Hasta diye düşünüyorum. Vet e götürürseniz sebebini size söyler.

KedimVar

Belki tüyleri herhangi bir sebepten dolayı yeni yeni çıkıyordur. Tabi çok geç kalmış oluyor ama hasta değilse sorun değil.

Bence nolur nolmz veterinere bi goster

dollfacepersian

Kuşlarda fransız hastalığı denilen bir hastalık var. Doğuştan geliyor. Kuş kendi kendine tüylerini yoluyor ve kanat tüyleri uzamadığı için uçamıyor. Bu hastalık aklıma geldi direk

Mavis276

Bencede bir veterinere göster

paganpoetry

kafesin dibine baktım mavilinin döktüğü birkaç tüy hariç sarılı hiç tüy dökmemiş

paganpoetry

pekala teşekkürler

betulaltundal

psittacine gaga ve tüy hastalığı diye bir şey duymuştum ben de. Dökülüyor ve bir daha çıkmıyor ancak hayati bir tehlikesi yok bu hastalığın diye biliyorum. Tabi ki burdan bizler ancak tahminde bulunabiliriz kesin cevabı veteriner verecektir.

Geçmiş olsun dileklerimle.

XxBulut

kuşlar hakkında çok bir bilgim yok ama tüy dökümüne giydiklerini duymuştum

Lunasibirya

Direk vet onun vitamin eksikliği olabilir veya mantar onun için uygun bir krem vericektir vetiniz