Kedim Pro Plan Somonlu Yiyince İshal Oldu

Haticeozer

Arkadaşlar merhaba
Kedim 12 ay 1 haftalık Royal canin kitten kullanıyordum bebekliginden beri 1 yaşını doldurduğu için 1 yaş mama olan pro plan somonlu mamaya geçtim fakat hem beğenerek yemiyor hemde ishal oldu
Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan varmı?
Hangi mamayı kullanmalıyım?

13 CEVAP

Palyaco

Proplan hiç yemedi kedim 12 farklı mama denedim bu arada

diablerose

kilosu 10 kilo mamayla da eş deger degil simdi royal canin. harika demiorm ama abartmayin yani :))

çat diye baska mamaya gectiniz diye de ishal olmus olabilir.

britcarede o kdr sikayet var ki numunesini acmadan sokak hayvani besleyen birine verdim.

Haticeozer

Kedinize iyi gelmesine çok sevindim sağlıkla yaşamını devam ettirir inşallah.Veteriner hekimle görüştüm bana royal canin kitten tavuklu mamadan pro plan somonluya geçtiğim için ishal olduğunu söyledi.
Royal caninin 1 yas üzeri farklı bir mamasini önerdi.Buradaki yorumlarda royal canin ile ilgili pek birşey görmedim o yüzden sormak istedim sağlıklı mıdır diye

Palyaco

Royal canin içeriğinde et yok ama sağlık açısından kimse problem yaşamamış

Haticeozer

İçinde et olmamasıda çok yararlı değil gibi geldi bana ama ne bileyim kararsızım çok

simbakedi

royal canin benim için gözümde kilosu 10tl olan mamalardan farkı yok maalesef. içinde et yok, hep tahıl var. kedilere iyi gelebilir bizim beğenmediğimiz bu içerikler ama ben asla tercih etmem.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100738-en-iyi-yavru-kedi-kuru-mamasi
bu linkteki yorumları okursanız (özellikle @Poncimin'in) içerik olarak en iyi mamaları görürsünüz. yavru olarak bakmayın bu mama markaları yetişkin, kısır, yavru fark etmeksizin iyi içerikli mamalar. bence iyi içerikli bir mamadan aşağı doğru inin bütçeniz kapsamında. ayrıca mama geçişini iyi yapmazsanız da her mamada ishal sorunu yaşarsınız. size de benim özel tavsiyem bozita diet yetişkin maması olur. bu iki mamadan çok daha iyi içerikli ve daha uygun fiyatlı. marka mama sitesinden bakabilirsiniz. ayrıca geçişi uzun tutmanız lazım, bozita genelde tahılsız oluyor bu mama da tahılsız diye hatırlıyorum. rc ve proplan çok tahıllı bir mama. o yüzden geçişi 15 güne yayarsanız en iyisi olur diye düşünüyorum. kendiniz mama içeriği okumak isterseniz de şu sorudan yola çıkabilirsiniz.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/87750-surekli-sorulan-hangi-mamayi-almaliyim-sorusuna-istinaden

Palyaco

O konuda katılıyorum size okadarda deyil

Palyaco

Bende brit carede yaşadım ishal sorununu şimdi exclision ton balıklı kullanıyorum çok iyi geldi kedime

Palyaco

Royal canin en iyi mamasi british shorhair

Palyaco

Ben exclision ton balikliyi tavsiye ederim yada tavuklu seviyorsa tavuklusunu hem lezzetli hem et var içinde diski sorunu yaşamazsınız ağız kokusu sıfır tüy sağlığı cok iyi Akdeniz besinleri var icinde

End_19

Geçişi hızlı yapmışsanız olabilir

Basakdd6

Bizim gibi ani bi değişim olduysa ishal olmuş olabilir veya mamanın içindeki bir maddeye alerjisi vardır bilemiyorum ishal için de yoğurt verebilirsiniz🙏🏻

Oqrenerde06

Biz şuan Royal canin savour exigent kullanıyoruz zayıf olan kedim de tüyleri kendine geldi hareketli mutlu olmaya başladı denemediğimiz süper premium mama kalmadı Orjien & Acana & N&D . Açıkça söylemek gerekiyorsa N&D de kedime bebeklik döneminde çok iyi gelmişti taa ki firma üretim yerini değiştirene kadar sonra da kedimde tüylerinde matlasma ve kilo verimi yaptığı için artık nd de gözümde şahsen kedim için iyi bir mama değil ileride değişirse yeniden denemek isterim. Şuan proplan kitten ile royal canın savour karışık kullanıyorum çok memnunum ileride proplanin yeni çıkan hindili serisini deneyeceğim. Liveclear olan