Yavru Kısır Kedi Maması

teddybal

Arkadaşlar bu konuda pek bir alternatif bulamadım, kısırlaştırılmış yavru kediye normal yavru maması devam etmek ağır gelir mi / normal kısır maması kullanmak büyüme ve gelişmesini karşılamaz yetersiz kalır mı? Yavru kısır kedi maması olarak da sadece advance'i buldum, iyi markalarda ise bulamadım ya da benim gözümden kaçtı, üst segmentte de yok sanki başka, ne dersiniz?

15 CEVAP

theyusra

kedimi 4.5 aylıkken kısırlaştırdım, şu an 6.5 aylık oldu ve hala yavru maması yiyor veterineri gelişimini etkilemesin diye devam etmemi söylemişti

Renklipati

6.ayında kısırlaştırdım ve veteriner im kesinlikle kısır mama kullanmamı söyledi ben acana kısır maması kullanıyorum ayrıca acana grasslad kullandım tüm evreler için

teddybal

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/98913-acana-pacifica-hakkinda
Eski sorularda cevabımı buldum sanırım teşekkür ediyorum 😊

Renklipati

Sevindim cevabı bulduğunuza,ben 6.ayında operasyon sonrası 2 ay grasslan kullandım bitince acana kısır kullanıyorum şimdi 11 aylık kedim dönüşümlü kullandım öyle devam edeceğim sıkılmasın diye ayrıca grasslan ve pasifica tüm yaşam evreleri için kısır kedide kullanıma uygun

teddybal

Hemen inceliyorum, sağ olun iyi ki sormuşum 💐

teddybal

Bu arada advance young sterilized mamanın içeriğini de hiç beğenmedim.

simbakedi

ust segmentte acana oneririm. all life stages oldugundan dolayi yavruyken, yetiskinken ve kisirken kullanilabilir. pacifica, grasslands ve wild prairie all life stages mamalardan ve cok iyi icerikleri var. ama kediniz erkekse kisirlastirdiktan birkac ay sonra biofeline urinary +d tablet oneririm hangi mama olursa olsun. idrar yolu enfeksiyonu riskleri arttigi icin en azindan yardimci olur bu tablet. disiyse de kediniz 11 ayliga kadar yavru mamasini ek bir sey kullanmadan kullanabilirsiniz. sonrasinda kademeli gecis yaparsiniz yavasca. aslinda aynisi erkek icin de gecerli ama biofeline tableti oneririm ekstra yine. imkaniniz varsa acana en iyi tercih olur bence

Warriorsans

Ben 1 yaşına kadar yavru kedi maması yemesi taraftarıyım ama en mantıklı çözüm acana gibi tüm yaşam tarzlarına uygun olan mamaları kullanmak olacaktır

teddybal

Ben de 5 aylık oğlumu kısırlaştırmayı düşünüyorum da bu kafama takıldı, yavru mamaya devam ise sorun yok yani. Teşekkür ediyorum.

teddybal

@simbakedi Acana all life stage'ler kısır kediler için de uygun mu, yetişkin kedim yeni kısırlaştırılacak da Acana Indoor Entree Sterilised'a başlamak istiyordum onun için, all life stage'ler hem kısır yetişkin hem kısır yavru için uygun olur mu acaba?

teddybal

@renklipati kısır mama ve grasslandi nasıl birlikte verdiniz acaba, dönüşümlü olarak sırayla mı, yoksa ikisini karıştırıp mı?

simbakedi

hahahahsh tam da benim sorum. bu uc mamayi donusumlu kullanirsaniz cok iyi olur valla. t rendyolda frog pet saticisiyla a mazondaki fiyatlari karsilastirip uygun olanini alabilirsiniz. olculu verin ama butce acisindan daha iiyi olur :D

Palyaco

Kisir kediler kisir mamasi kullanmak zorunda grassland pasifika olmaz magnezyum yüksek bakin araştırın kisir mamasi var saten firma çıkarmış

simbakedi

ezbere su oran yuksek vs denmesine gerek yok. brit care en iyi degerlerde kisir mama deniyor. onunla degerler neredeyse ayni pacificanin. ayrica erkek kedi oldugu icin kisir mama kullansa bile bu risk var, o yuzden biofeline onerdim ben de
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100845-kisir-mamadaki-degerler

Palyaco

Magnezyum 01 yüksek oran tamam ek urun kullanmam guzel ama kisir mama magnezyum 007 en idealdir