Bugünkü Maceramız

Cubik

Merhaba arkadaşlar. Bugün bi macera yaşadık. Bunu sizlerle paylaşmak istedim:

Bu sabah balkonu açtığımızda bizi karşılayan tek kişi köfteydi. Asu zaten evde. Köfteyi içeri aldık ve mematiyi aramak üzere dışarı çıktık.
Sokak sokak dolaşıyoruz, çöpleri bakıyoruz, bağırıyoruz çağırıyoruz ama yok. Memati yok! Bütün gün aramadığjmız yer kalmadı. Sonra aramyı bıraktık. Aklımızdan hiç çıkmadı. Sonra, ben meraktan duramadım ve dışarı çıktım. Baktım, memo'nun sesi geliyor. Sonra kedileri besleyen bir kadın , daha tuğlaları yeni dizilmiş olan evin en üst kattaki camını gösterdi. Ev daha tamamlanmadığı için pencere yok tabi, boşluk sadece. Memati orda miyavlayıp duran bir Memati. Tam o sırda babam işten geldi. (Babamla memati nin arasında çok farklı bir bağ var. Çok seviyorlar birbirlerini) babamla ben inşaata fırladığımız gibi en üst kata çıktık ve memoyu aldık. Korkudan mıdır, yağmurdan mıdır bilmem ama tir tir titriyordu. Açtı da. İnşaatta çalışan bir adam, "bize kendini yaklaştırmadı kaçtı. Yakalayamadık siz alın. Bu arada sahibi siz misiniz?" Dedi evet dedik ve eve döndük.

17 CEVAP

orhdoner

Çok geçmiş olsun büyük olay yaşamışsınız umarım bir daha yaşamazsınız 🙏 Kedinizi bulmanıza da çok sevindim o şekilde kayıp olması kötü olurdu çok üzülürdünüz. Hem korkmuş hem de üşümüş olabilir ondan titriyordur yazık üzüldüm iyi ki de denk gelmişsiniz sesine koşmuşsunuz şükürler olsun ☺️

Cubik

Teşekkürler bu cevabınız için 😊 görseniz nasıl bağırıyordu... Allah'a bin şükür ki atlattık bu olayı....

Cubik

Ay çok teşekkür ederimmmmm 😊 onları korumak herkesin görevi

_selinnn

Geçmiş olsunn. İnşallah bir daha başınıza gelmez.

Muezzabalim

Çok geçmiş olsun ne mutlu size macera mutlu sonlu olmuş isminin hakkını vermiş Memati bugün 😂🙈🐾💕

Cubik

@muezzabalim teşekkürler 😊 evet gerçekten isminin hakkını veren bi kedi bazen bize saldırıyor 😅

mmhureyre

Bnm kedim de 4-5gün kayboldu sitede. En son kapıcı bulmuş kömürlüklere sığınmış is pis içinde çok zayıflamış, korkudan kapıcının verdiklerini de yememiş, ben gelmişim kapıcının aklına hocam yemek yemeyen korkak bir kedi buldum diye. Kömür isi olunca ve zayıflamış olunca tanıyamamış da bnm kediyi. Bnden akıl sormaya aramış gittim bi bktım bnm kayıp pamuk, delirdim ağla ağla sarılıp... Eve girdiğine hiç o günkü kadar mmnun olmamıştı o da. O kadar çok yemek yedi ki o akşam, 1 hfta aç susuz kömürlükte yaşamış gariban, halbuki kaç defa bakmıştım oralara, ya bana ses vermedi, ya da o bşka yerdeyken bn oralara bakmışım.

Cubik

Çok geçmiş olsun sizde çok büyük olay atlatmışsınız kıyamam kedinize😔

Gimlihanim

Geçmiş olsuunn ☺️🙏🏻 Çok şükür kötü bitmedi. Bi an bulamadık diyeceksiniz diye çok korktum.

orhdoner

Rica ederim ☺️🙏 korkudan panik olmuştur yavrucak yazık kıyamam ya Allah tan sizin gibi iyi insanlar var da emin yerlerdeler şükür 🙏

Cubik

@_selinnn teşekkür ederim 😊

nocvas

Allahım okuduğum için nolur beni affet

Cubik

@nocvas

?

simbakedi

yeni troll sanırım ya da burada her zaman olan biri ki eski sorulara bile gereksiz yanıtlar yazıyor, takmayın kendi kendine yok olacaktır

nocvas

meselenin hayvan hakları ve hukuğuyla ne alakası var adımı da etiketlemezseniz iyi olur başka sözüm yok