Acana Kısır Mama Kullanıp İdrar Yolu Enfeksiyon Olan Varmı?

orhdoner

Herkese merhaba,

Acana kısır maması kullanıp da idrar yolu enfeksiyonu geçiren varmı acaba merak ediyorum herkese teşekkürler 🙏

16 CEVAP

Renklipati

4 aydır kullanıyorum şuana kadar proplem yaşamadım, neden böyle bir düşünceniz olduki, kısır mama genellikle kısır kediler için uygun mama ölçülü de verince sorun olacağını sanmıyorum, ayrıca 11 aydır sadece acana kullanıcısıyım aroma değişimi yaparım okadar

simbakedi

her mamada cıkabilir bu sorun. ama ben kısır mamadansa all life stagesleri öneririm onların magnezyum oranı daha düşüktü. bir de ben de daha almadım ancak biofeline urinary tablet kullanmayı düşünüyorum bunların önüne geçmek için.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100845-kisir-mamadaki-degerler

orhdoner

Cevap için çok teşekkür ederim sadece korkuyorum Nd de bile idrar problemleri çıkan bir sürü kişi yazdı bu zamana kadar ben de korktum bayağıdır ben de kullanıyorum çıkar mı diye endişe ettim ondan dolayı yazayım dedim çok sağolun içimi rahatlattınız ☺️🙏

orhdoner

Çok teşekkürler cevaplar için 🙏 Dediğiniz tabletten alacağım ben de ne olur ne olmaz diye çok sağolun 🙏 Acana mama özellikle yavrucuk dönemlerinde besleyici mama olduğunu düşünüyorum bence kullanabilirsiniz.

eneskolon

@duman_cat_world içinde tuz yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

teddybal

Ben serbest besleme yapıyorum da, hep mama kabı dolu oluyor küçük diye böyle yapıyordum. Acana hiç kullanmadım daha önce nd-hills-sanabelle kullandım. Şimdi Acana'ya geçeceğim onda da serbest beslersem 5 aylık erkek kedi için fazla mı olur.

duman_cat_world

idrar yolu problemi değil de bu mama çok tuz iceriyormus. bu yüzden kediler daha cok su iciyor deniliyordu. biz de acana kısır mamaya gectik gercekten de cok daha fazla su icmeye basladim tedirgin oldum :(

duman_cat_world

basladi**

hannnngggg

bende indirimden acana bountiful catch almayı düşünüyordum sizce almalı mıyım karar veremedim şimdi böyle deyince kedim kısır ama tüm yaşam evreleri icin uygun olduğunu öğrendim balıklı mama denemek istiyorum kısır cesidi olarak sadece hindili tavuklu var

Palyaco

Acana kedim yemiyor tüm serilerini aldım onun için bisey diyemicem

teddybal

Bountiful Catch normal yetişkin maması, sizinki kısırmış yukarda konuşulan mamalardan birini alırsanız daha iyi olur.

hannnngggg

acananın genel olarak mamalarında kısırlastırılmıs yazmasa bile tüm yaşam evreleri içinmiş sanırım buradaki arkadaşlar öyle demislerdi bilgisi olan varsa yazabilir mi

Lils

Evet tüm yaşam evreleri için acana ama kısırlaştırma doğal bir durum değil ve buna göre beslenmesi gerekiyor. Kısır mama hariç bir mamayı kullanmamalısınız.

orhdoner

Güncel

orhdoner

Acana ben kullanıyorum kısırlaştırılmış maması var hindili pembe paket olan ondan kullanabilirsiniz isterdeniz. Cevaplar için herkese çok teşekkür ederim 🙏