Ursa ;(

dollfacepersian

Arkadaşlar direk konuya geçiyorum,durumu bilmeyenler isterlerse şurayı okuyabilir http://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/10169-ikinci-kedi Çok çaresiz ve ne yapacağımı şaşırmış bir haldeyim. Ursa hiç bir şekilde Pufy'i istemiyor. Ondan korkuyor,saldırıyor. Haftalardır uğraşıyorum,yok yani. Pufy şuan net olarak ursa'yı istiyor,hiç saldırmıyor ve tek istediği yanında olup ursa 'yı koklayıp yalamak. Ursa ona saldırınca abartırsa kendini savunuyor,onun dışında sakince saldırının bitmesini bekliyor,yada kaçıyor. Ursa'yı sahiplendirmeyi düşündüğüm insanlar net olarak istemediklerini belirtiler. Tanımadığım insana veremem zaten. Ailem şehir dışında ve durumdan haberdarlar. Ursa'yı bir an önce göndermemi istiyorlar. Yaşadığım şehirden taşınma gibi bir durum da olabilir. Yakın bir şehir değil. Ursa'yı bizimle götürmeme ancak pufy ile güzelce anlaşırsa izin verebilir ailem. Kendim yapabileceğim herşeyi denedim,kademeli alıştırma süreci uyguladım ama olmadı. Şuan Ursa bir odada kapalı olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalıyor. Tabi ki sürekli ilgileniyorum ve oğlumla karşılaşmayacak şekilde odasından çıkarıyorum ama yinede bu şekilde yaşaması doğru değil tabi. Çok üzülüyorum ve elimden bir şey gelmiyor. Tek denemediğim şey sakinleştirici ürünler kullanmak. Sakinleştirici olarak Veda vet,kedi otu Trixie kedi otu almayı düşünüyorum. Sakinleştiriciyi veterinerim ile görüşüp alacağım. Bunları kullanan var mı? Sizce nasıllar?? Böyle bir duruma ne yapsam faydası olur? Fikirlerinize gerçekten çok ihtiyacım var. Lütfen fikirlerinizi yazın.

23 CEVAP

dollfacepersian

Alfam
Durum aynen bu şekilde,Cotontzu_Siri nin fikrini deneyeceğim. Teşekkür ederim,umarım düzelir

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
O şeyleri biliyorum,bende düşündüm ve psikolojisini etkiler diye korkuyorum,zaten tırmalama dışında köpek gibi ısırıp tüylerini yoluyor:(

Cotontzu_Siri

Pufy'ye çok benzeyen bir oyuncak kedi alıp bir süre pufy'yi onunla oynatın. Sonra (pufy'nin kokusu sinince) onunla ursayı oynatın.

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
İlginç bir fikir,işe yarayabilir gibi geldi. Teşekkür ederim:)

Alfam

Üzüldüm çok zor bi durum olsa gerek ursa geçmişindeki kötü anıları henüz unutmuş değil ve pufynin ona zarar vermesinden korkuyor sanırım cotontzu_siri nin fikri mantıklı geldu umarım düzelir:((

KedimVar

Ben ikisini aynı odaya kapattığımda farklı köşelerde yatıyorlardı. Sonra günden güne alışıp yabancı kedinin yanına yaklaşmasına izin veriyordu Peri. 5-6 gün sonra beraber yatıyorlardı ama tabi Ursa çık travmalı bir kedicik. Peri öyle değil ve kolay uyum sağlayan bir kedi. Umarım Cotontzu_Siri nin fikri işe yarar.

Cotontzu_Siri

Nedenini bilmiyorum ama ismim geçen bütün yorumları patiliyorum :P

dollfacepersian

Betulaltundal
Bir üye hâkimiyeti eline almaya çalıştığını ve kızıp uyarmadan geçmeyeceğini söylemişti. Bende saldırdığında ensesinden tutup acıtmayacak şekilde uyarı olarak poposuna vurdum(dürtme desek daha uygun olur). Bu sefer bana saldırmaya çalıştı ve bırakır bırakmaz hınçla pufy ye saldırdı. Bu durumu daha beter hale getiren bir yöntem yani.
KedimVar
Ursa Pufy ile iken sadece saldırma pozisyonu almak için yatıyor. Onun dışında sakince oturduğu bir an bile yok. Hiç durmadan kuduz köpek gibi art arda yılmadan saldırıyor. Pufy aynı peri gibi çok uyumlu ve saygılı davranıyor. Fırsat bulduğu anda koklayıp yalıyor ursa'yı
Cotontzu_Siri
Güldürdünüz beni,teşekkür ederim:)

dollfacepersian

Güncel..

dollfacepersian

Soruyu soralı 2 saat olmuş hâlâ bir fikri olan yok mu?

Sirinkedisever

Belki bu işe yarayabilir.

dollfacepersian

Sirinkedisever
Linkte yazanlara benzer şeyler uyguladım. Sorun ikisini nasıl alıştıracağım değil biri zaten alıştı,diğeri ise nefret ediyor ondan. Bunu nasıl düzelteceğime dair bir şey yazmıyor linkte. Yardımcı olmadı maalesef

Cotontzu_Siri

Kediler tırmalamasın diye tırnaklarına takılan şeylerden takabilirsiniz ursaya. Pufy'ye zarar veremez, alışınca takmazsınız.

Cotontzu_Siri

Sadece pufy ile beraberken. Bence psikolojisini etkilemez. Kedi ağızlığı falan yok mu :/

yasement

Kedi nanesi 6 aydan küçük kedilere pek etki etmiyor diye biliyorum