Engelli Kedi Sahiplenmekten Neden Çekinilir?

Engelli kedilerin ilanlarına dönüşler nerdeyse yok denecek kadar az 1,2 kişi... Hatta ilanlarına bakan sayısı bile çok az. Neden böyle ? Güzellik, cins olsun algısı haricinde duyarlı ve gerçekten can kurtarmak için sahiplenen gönül gözü açık bir çok insan da var aslında. Ama neden talepler çok düşük en çok onların ihtiyacı yok mu yuvaya aslında ?

51 CEVAP

Busraskanli yorumunuzu şimdi gördüm aynı şeylerden bahsetmişiz 😊 İşte sizler, bizler görürken diğerleri neden farkedemiyor bu kadar zormuş gibi algılıyor onu çözemiyorum. Bahsedilenlerin hepsi her kedide yaşanabilir şeyler, bencede farksızlar. Bu ufaklığın videoları paylaşırken arkadaşlarım yahu bu görüyor bizi kandırmasın diyorlar 😊😁 Kumunu, yemeğini suyunu , yattığı yerini bulması, oyuncağı bulup kudurması ENGEL değil mis gibi de kendi başına takılıyor 2 gün bıraktığım bile oluyor.

Busraskanli

patiseveryelda
İyi veterinerler de yardımcı oluyor bu durumdaki sokak kedilerine... Umarım en güzel yuvayı bulur bebeğiniz😻💖🙏

Busraskanli

patiseveryelda
Ben de elimden geldiği kadar etrafıma duyuracağım, çok iyi anlıyorum sizi yuva bulmak gerçekten çok zor... İnanın aile evinde olmasam imkanım olsa hiç tereddüt etmeden ben sahiplenirdim bebeği:( Bütün güzellikler sizinle olsun umarım en mutlu olacağı yuvayı bulacak🙏💖

Ki sadece maddi değil manevi olarak da yıpratıcı oluyorlar. Para durumunu geçiyorum, insanın gözünün önünde eriyorlar. Her zaman olumlu sonuç alamıyorsunuz isterseniz en iyi veterinere gidin. Tüm çabalar, her hafta veteriner veteriner dolaşmak ama hiç yol kat edememek... psikolojik olarak eritiyor insanı. Herkes bu kadar güçlü olmayabilir.

Pofupof

4 yavru kedim var, birer gözleri görmüyor. Aylardır yuva arıyoruz kaaç kişi, hiç isteyen olmadı :(

Kokomina

Benim sokaktan gelen bir kedim var, niyetim bir yıl içinde ( kızımın ortaokula geçmesini bekliyorum) bir de engelli köpek sahiplenmek, köpek olmasının sebebi daha önce hep köpek bakımı ile ilgilenmiş ve kızımın onu da deneyimlemesi engelli olmasını istememin sebebi de sahiplendirmede talep edilmiyor olması, fakat uzun süre önce belden altı tutmayan bezli bir haskinin geçici ailesi oldum, bezli olunca tüm gün evde kalması daha zor oluyor çünkü, bezi takılabiliyor, uzun süre değişmeden kalması da onun için iyi olmuyor, geçen hafta bezli bir kukır ilanı yolladı kuzenim, çalışma saatlerimi düşünüp hayır dedim, yani engelli engelsiz hayvan sahiplendirme işinin herkesin kendisine göre sebepleri var.

Busraskanli
Bu evladın da bir gözü alınabilirmiş mesela öyle bi durumda ben yine yardımcı olurun yeterki biri desin ki ben canı gönülden ömür boyu bakarım ama dediğim gibi her can için sorumluluk alabilecek aileler yuva olsun bunun yaşlılığı çeşitli rahatsızlığı var o konuda diretemeyiz tabi kimseye...
Tabiki öperim ❤😘 Hepsini seve seve hemde 😁 Keşke hepsine yuva şansı verebilsem gönül bunu ister

Busraskanli Evet evet sağolsunlar 😊 Böyle bir canı sahiplenenlere de yardımcı oluyorlar aslında ırk , cins bakmak daha maliyetli oluyor. Bundan biraz da şaşırıyorum...
İnşallah yoksa napcaz bilmiyorum gerçekten sokakta da yapamaz 😓 Klinik pansiyon gibi yerlerde kafeslerde de tutmak hiç mantklı değil. Bir süre bakma şansım var yuva bulmak zorundayım başka şansım yok benimde🙏 Şans dileyin bu minik gır gırrr makinesine 😇😁❤

simbakedi sizin gibi insanların olduğunu biliyorum yüreğinize sağlık 😇🙏 Darısı bu sevgi dolu kızın başına

Kokomina

Benim sokaktan gelen bir kedim var, niyetim bir yıl içinde ( kızımın ortaokula geçmesini bekliyorum) bir de engelli köpek sahiplenmek, köpek olmasının sebebi daha önce hep köpek bakımı ile ilgilenmiş ve kızımın onu da deneyimlemesi engelli olmasını istememin sebebi de sahiplendirmede talep edilmiyor olması, fakat uzun süre önce belden altı tutmayan bezli bir haskinin geçici ailesi oldum, bezli olunca tüm gün evde kalması daha zor oluyor çünkü, bezi takılabiliyor, uzun süre değişmeden kalması da onun için iyi olmuyor, geçen hafta bezli bir kukır ilanı yolladı kuzenim, çalışma saatlerimi düşünüp hayır dedim, yani engelli engelsiz hayvan sahiplendirme işinin herkesin kendisine göre sebepleri var.

Kokomina

Benim sokaktan gelen bir kedim var, niyetim bir yıl içinde ( kızımın ortaokula geçmesini bekliyorum) bir de engelli köpek sahiplenmek, köpek olmasının sebebi daha önce hep köpek bakımı ile ilgilenmiş ve kızımın onu da deneyimlemesi engelli olmasını istememin sebebi de sahiplendirmede talep edilmiyor olması, fakat uzun süre önce belden altı tutmayan bezli bir haskinin geçici ailesi oldum, bezli olunca tüm gün evde kalması daha zor oluyor çünkü, bezi takılabiliyor, uzun süre değişmeden kalması da onun için iyi olmuyor, geçen hafta bezli bir kukır ilanı yolladı kuzenim, çalışma saatlerimi düşünüp hayır dedim, yani engelli engelsiz hayvan sahiplendirme işinin herkesin kendisine göre sebepleri var.

Kokomina

Benim sokaktan gelen bir kedim var, niyetim bir yıl içinde ( kızımın ortaokula geçmesini bekliyorum) bir de engelli köpek sahiplenmek, köpek olmasının sebebi daha önce hep köpek bakımı ile ilgilenmiş ve kızımın onu da deneyimlemesi engelli olmasını istememin sebebi de sahiplendirmede talep edilmiyor olması, fakat uzun süre önce belden altı tutmayan bezli bir haskinin geçici ailesi oldum, bezli olunca tüm gün evde kalması daha zor oluyor çünkü, bezi takılabiliyor, uzun süre değişmeden kalması da onun için iyi olmuyor, geçen hafta bezli bir kukır ilanı yolladı kuzenim, çalışma saatlerimi düşünüp hayır dedim, yani engelli engelsiz hayvan sahiplendirme işinin herkesin kendisine göre sebepleri var.

Kokomina

Benim sokaktan gelen bir kedim var, niyetim bir yıl içinde ( kızımın ortaokula geçmesini bekliyorum) bir de engelli köpek sahiplenmek, köpek olmasının sebebi daha önce hep köpek bakımı ile ilgilenmiş ve kızımın onu da deneyimlemesi engelli olmasını istememin sebebi de sahiplendirmede talep edilmiyor olması, fakat uzun süre önce belden altı tutmayan bezli bir haskinin geçici ailesi oldum, bezli olunca tüm gün evde kalması daha zor oluyor çünkü, bezi takılabiliyor, uzun süre değişmeden kalması da onun için iyi olmuyor, geçen hafta bezli bir kukır ilanı yolladı kuzenim, çalışma saatlerimi düşünüp hayır dedim, yani engelli engelsiz hayvan sahiplendirme işinin herkesin kendisine göre sebepleri var.

Tedavisini yaptırıp yani alınmadı gereken gözü alınıp, öyle yuvalandırmaya çalışcam. 2 gözü kör sokakta asla yapamaz 1inin kurtulma ihtimali olsaydı keşke ama o da yok 😓 Bu süreçte umarım yuva çıkar , en azından operasyon maliyeti düşünülmez belki arayan olur bir umut bunuda denicem onun için 😓 Çok üzülüyorum hepsine.

orhdoner

Allah razı olsun sizden sizi çok iyi anlayabiliyorum engelli birisiyle yaşamanın nasıl olduğunu bizzat benim ailemde olduğu için umarım Allah hepsine iyi vicdanlı insanlar karşılaştırsın hepsi yuvalansın 🥰🤲❤️