15 Günlük Yavru Kedim Mama İçmiyor

elifdmz

Annesini kaybetmiş olarak bulduğum ve biberon ile beslemeye çalıstıgım onuda içmeyip enjektörle kedi sütü tozu vermeye çalıştığım kedi çok halsiz :( sıcak su torbası ile onu sıcak tutuyorum.zorlada olsa süt vermeye calısıyorum ama her seferınde agzını kapatıyor ve yüzünü cevırıyor sankı yemek yemek istemiyor.bu durum beni çok üzüyür bilgisi olan var mı böyle bir durumda ne yapmalıyım ?

10 CEVAP

elifdmz

çok teşekkür ederim yorumlarınız için..Çişlerini ve kakalarını 2 3 saatte bir ben yaptırıyorum..gazlarını cıkartıyorum.sıcak su torbası ve kedı yatagının içinde oldukca sıcak kalıyorlar.üşütmemesi için ideadl oldu.evet dediğiniz gibi enjektörle zorlada olsa içiriyorum.çünkü vucutları susuz kalır ve aç olursa Allah korusun ölüme kadar gidebiliyor.vitamin surup var elimde cok az eklıyorum.pirinç suyunu bende denedım ıshalını kestı ..suan bıraz daha ıyıler cok tesekkur ederım ılgınıze ve yorumlarınıza..

panchak

çok küçük olduklarında ve anneden ayrı olunca enjektörle süt içmek istemiyorlar. ama enjektörle zorla ağzını açıp beslemezseniz yaşayamaz. 3-4 saatte bir beslemeniz gerekli. sütü mutlaka ılık verin kesinlikle soğuk olmasın, sütün içine çok az pirinç haşlayıp onun suyunu da eklerseniz ishali engellemiş olursunuz. bir de yavrunun karnına ve arkasına ılık suya batırılmış pamukla masaj yapmanız gerekiyor. tuvaletini yapamıyorsa karnı şişse hiç süt içmek istemez. tuvaletini sizin yaptırmanız gerekiyor..sıcak su torbasını da pek sevmiyorlar. kendi kucağınızda sıcak bi battaniyeye sarıp siz ısıtabilirsiniz..

PetlebiAlisveris

belki buradaki yazı işinize yarar zorlayarak bence yedirmeye çalışmaya devam bir de veterinere gösterin bence

panchak

son bi şey daha.. sütünün içine biraz vitamin kırıp toz halinde karıştırın, kısa sürede toparlayacaktır. (bemiks c vb) tabi bütün bir vitamini bir kerede değil, az az verin..

senakose

kedilere özel biberonlar var onlardan alın ve kendiniz içirin

Gaye123

Dışarıdaki annesi olmayan yavru kediye biberon ve süt tozu aldım ama içmiyor yine gidiyor yerine üzerinde yattığı yastığı emmeye çalışıyor ne yapıcam bilmiyorum

Con

Bizde yavru kedi bulduk hatta ölümden döndü kalp masajı yaptık fön makinasıyla ısıttık sükür biraz daha iyi ama devamlı uyuyor süt istemiyor hep yatmak istiyor ayakta zor duruyor cok üzülüyorum ne yapsam yaa😔😔

Palyaco

Doktor eldiveni s beden bir parmak kısmını iğne ile delin yavru kedinize ordan içirtin dogalari gereği anne memesi sanicak ve icicek

Palyaco

Tabi süt ılık olsun o ısıyı taklit edin

Anonymus985465

Kedi süt tozu olmalı. Spectrum narka aklıma geldi.
Veterinerden alabilirsiniz.
Kolaylıklar diliyorum.