Sadece Aynı Durumu Yaşayan Birileri Yorum Yazarsa Sevinirim ?

Miril

Erkek kedisi olup geceleri dışarı çıkmak için sürekli miyavlayan ve uyutmayan daha sonra kısırlaştıran birileri var mı ? Geçti mi bu durumu nasıl oldu bahsederse sevinirim.

20 CEVAP

cute_catTR

benim erkek kedim var sizinki gibi dışarı çıkmak için miyavlıyor. ama kısırlaştırılan kedi sakinleşir enerjisi azalır yani geceleri hala böyle bir durum oluyorsa bizim gibi (biz kısırlaştırmadık) kedi tasması alın ve onu gezdirin dışarda tasmayla :)

zeynepgurgen

Kucakta kısa bir apartman turu hevesini almasına yetiyor. :)

martha

kısırlaştırmanın neresi mi mantıklı? kısırlaştırmayı sadece kedinizin miyavlaması sizi rahatsız ettiği için onu susturma yöntemi olarak mı görüyorsunuz :(

KedimVar

Aynen kısırlaştırmayı sadece kedi susturma yöntemi olarak görmeyin. O kadar çok yararı var ki... En basitinden ömrünü uzatıyor, yetmez mi?

zeynepgurgen

Kısır olduğu halde dışarı çıkmak istiyor. :)

dollfacepersian

Martha'ya katılıyorum. Kısırlaştırmayı sadece size rahatsız veren bağırma ve dışarı çıkma sorunu için mi istiyorsunuz?
Peki ya onu rahatsız eden sorunlar ne olacak?

apovlitos

kediniz her dışarı çıkmak istediğinde onu sevdiği şeylere yönlendirip dikkatini dağıtmayı deneyin bir de. siz alıştırdığınız için ve meraklı olduğu için istiyor bence, kızgınlıkla alakalı değil. benimki dışarı çıkacağımı anladığı vakit anında kapıya koşup miyavlıyordu, kapıyı açtığımda da bulunduğumuz katta korka korka gezip, koşarak geri dönüyordu. normalde dışarı çıktığında tir tir titrer kucağımdan bile inemez bir de, sırf merakından yapıyor. kısırlaştırdım ama hala aynı şekilde kapıya miyavlaması devam ediyor. rahatsız edecek boyutta mı derseniz, hayır. önceden de değildi, şimdi de değil. genelde ben onunla ilgilenmediğimde yapıyor bir de bunu, onu oynattığımda unutuyor dışarıyı. eğer düzenli bir şekilde çıkarıyorsanız dışarı devam edin, kapıya miyavladığında da onunla vakit geçirerek unutturmaya çalışın. eminim işe yarayacaktır.

apovlitos

bir de kısırlaştırdıktan sonra hareketleri geçer mi diye sormuşsunuz, yeriyken bahsedeyim. eğer kızgınlığa girmişse, erkekse ve bafileme hareketleri yapmaya başladıysa anında hormonlarının değişmesini bekleyemeyiz. bu durum kediden kediye değişiyor bazısı 1 haftada, bazısı ise 1 aya kadar dayanan bi süreçte unutuyor ve normale dönüyor. bu durumda yapmanız gereken o eski alışkanlıklarını yaptığı anda hayır diyerek geri çekmeniz. çünkü engel olmazsanız eğer, istediği için değil de alıştığı için yapmaya devam edebilir. zaten istekli bir şekilde yapmadığı için de sözünüzü dinleyecektir.

Anonymus827062

Onun kızgınlık ile alakası yok. Dışarıya çıkmaya alıştırılmış muhtemelen. Ustelik erkek kediler dönem geçirmez her daim hazırdirlar. Nadiren kızgınlık belirtisi görülur o da uzun sürmez. Özel döneme dişiler girer. Ya da kimden sahiplenmis iseniz o eski sahibini arıyor amacı bu...

Toscana

Disari cikmaya alisirsa kisir olmasi farketmiyor istiyor gezmek

Miril

Ne yaptınız peki ??

Miril

Ben tasmayla gezdiriyorum zaten normalde musait olduğum zaman ama her zaman gezdirilmiyor ki :/

Miril

Miyavlama sorunu hâlâ devam ediyor mu ? Rahatsız edecek boyutta mi yani ? Bizimki geceleri istiyor gece de gezdirmek biraz zor ben ne zaman uyuycam :))

zeynepgurgen

Kapının önünde bağırmaya başlayınca çok sevdiği tarağıyla kandırıyoruz. Birkaç dakika taranınca sokağı unutuyor. :)

Miril

Kafam inanın çok karıştı aynı şeyleri yaşayacaksa kısırlaştırmanın neresi mantıklı ?