Sizce Hangi Marka Mama Almalıyım?

Esperas

Merhaba, ben üç kedi sahibiyim. Üçüde birbirinden tatlı, biri 5 yaşında diğer ikisi 1 yaşından küçük ve hepsi dişi :) Minik olanları yaklaşık iki hafta önce kısırlaştırdık. Şimdi ise mama konusunda yardıma ihtiyacım oldu. Senelerdir kedilerim için pro plan kullanıyorum. Kısırlaştırma sonrası da pro planın kısır olanlarından devam ettim. Şimdi ise internette izlediğim videolarda mamaların içindeki et miktarı, vitamin vs miktarının çok önemli olduğunu duydum. Yavrularım için elimden geldiğince iyi bir mama almak istiyorum. Siz ne önerirsiniz? Ben şu an advence'in yavru ksıır kedi maması olduğunu öğrendim. Çok ilgimi çekti fakat markaları bilmiyorum. Sizce advence mi pro plan mı almalıyım? Siz ne önerirdiniz?

36 CEVAP

theyusra

mera, acana, nature's variety, brit care, alleva çok güzeldir :)

TATA4242

Proplan ile devam edin proplan içerisinde tüm vitamin ve mineraller yeterli Association of American Feed Control Officials (AAFCO)bu standartları ayarlamakta ve Proplanda Amerikan menşeine sahip bir ürün.Ayrica FEDİAF yani daha global bir kuruluşunda üyesi.ND Exclusion gibi saçma sapan vitamin -mineral dengeleri yok ve neredeyse 1 asırlık geçmişe sahipler.Digerleri gibi modaya uygun şekilde bir anda türemediler.Tek sıkıntısı fiyatı bizim ülkede lüks iken Avrupa'da market maması kategorisinde.

Palyaco

Glutenli mama kullanmayın hem sağlıklı hem vitamin yönünde uriner sağlığı ve bağışıklık kuvvetlendirici exclusion veya bozita tavsiyemdir

izmirle

İçeriğinde Mısır buğday bulunduran bir mamanın kaliteli bir mama olduğunu nasıl iddia edebilirsiniz? Kediler kornivor canlılardır yani ete ve yağa ihtiyaçları vardır tahıla ihtiyaçları yoktur. İlgili kuruluşlara üye olması o markanın kaliteli olduğu anlamına gelmez.

dogakaradag

ben acana kullanıyorum ama 3 kedide bütçe zorlar diye sanabelle tavsiye ettim. benim tek kedim var, 2. kediyi alırsam bütçe zorlanırsa sanabelle’e geçmeyi düşünüyorum ben de

izmirle

Advance ve proplan içerik olarak hemen hemen aynı advance on iddası başka vitamin kullanmanıza gerek kalmayacağı yönünde bunun dışında bütçenize göre nd acana sanabelle bozita exclusion gibi markalarıda tercih edebilirsiniz

TATA4242

Arkadaşlar kusura bakmayın ama yazdıklarımı başka bir yerinizden anlamayın.Ben mamaya kaliteli mama demedim gerekli güvenceleri olduğunu ve diğer markalardan daha tecrübeli olduğunu söyledim.Hatta Avrupa'da market maması kategorisinde olduğunu söyledim.Ayrıca daha öncede Farmina ürünlerine et yazmıyor dediğim gibi sonradan çeviri değişimi gerçekleşti. Exclusion vb.markalarda bu tanıma uyuyor ben et(meat)yazdığını görmedim.Acana,Orijen mamalarda bile meal, hidrolize vb.ibareler geçer iken Proplana kötü diğerlerine süper demek abes kaçar.İlla benim kedim et yesin diyorsanız et ile besleyecek siniz.Zamanında bunları çok konuştuk ,fırtınalar esti.Biraz gerçekçi olun ve haliniz vaktiniz yerinde ise çiğ et ile besleyeceksiniz.

dogakaradag

brn n&d ya da sanabelle öneririm :) ikisi de hem içerik olarak iyi hem de fiyatları diğer markalara yakın. sanabelle 10kg gibi miktarlarda alınca daha uyguna geliyor hatta. denedikten sonra o şekilde devam edebilirsiniz. alman malıdır, güvenilir ve kaliteli ✨

Nrydiry

Acana > Sanabelle ≥ Exclusion > Bozita
Bu dört mamadan birini alma imkanınız varsa kesinlikle bunlar. Sanabelle ve exclusion arasına büyük eşittir koydum çünkü içerik açısından neredeyse aynı sayılırlar. Ama sanabelle daha çok tercih ediliyor

Rabiacingz

Ham protein miktari olsun vitamin taurin biotin miktarlarlari olsun icerik olarak benim gözümde en iyileri

  1. nd

  2. proplan
    Advanceyi denemedim hic tabi

Warriorsans

N&d, bozita, sanabelle, acana, mera, alleva (holistic serisi), orijen gibi markalara bakabilirsiniz. Proplandan geçiş yapmak istiyorsanız uzunca bir geçiş süreci uygulamalısınız. Ama 5 yıldır proplanla beslediğiniz kedinizde değişiklik yapmaya gerek var mı bilemeyeceğim. Ben olsam değiştirmek yerine genel maması yine proplan olarak devam ederdim ama yediği şeyleri çeşitlendirirdim. Evde yaş mama yada hayvansal ürünlerin haşlamak vs gibi

Lils

Proplan kedilere çok iyi gelen bir mama bence memnunsanız devam edin. İçerikten önce memnuniyette çok önemli. Nd içerik olarak iyi olmasına rağmen çok fazla kedide idrar yolu ve böbrek hastalıklarına sebep oluyor

Marsrellaa

Kedilerinizin yediği, sevdiği bir mamaysa değiştirmeye gerek olduğunu sanmıyorum onun yerine çeşit şeyler yapabilirsiniz tavuk, ciğer vs haşlayarak haftada 2-3 kez aynı zamanda yumurta,peynir az miktarlarda verebilirsiniz içerik olarak bakıldığında mama için hills acana güzel markalarıdır diğerlerini kullanmadım

simbakedi

proplandansa ayni segmentte olan hatta bazen daha uyguna bulabileceginiz bozita, sanabelle ya da exclusion oneririm. ben de su an proplan kullaniyorum ancak hic memnun degilim. kedimin tuy sagligi vs zaten yerindeydi, onu bozmadi ancak asla doymuyor. doyurucu bir mama oldugunu kesinlikle dusunmuyorum ki bu da genel sorunu bence proplanin. daha yuksek butceniz varsa mera, natures variety, acana oneririm. acananin all life stages mamalarindan pacifica kullandim hic bu kadar memnun kalmamistim bir mamadan. tek sorunu et cesitliligi fazla, her kedi kaldiramayabilir. nd de kullandim kittenini, memnun kaldim ondan da ancak hicbir mamada sabit kalinmamasi gerektigini dusunuyorum. her 10-20 kiloda bir markanin degismesi gerektigini dusunuyorum.

TATA4242

Glutene bu kadar takılmayın öcü değil bu.Dogal olarak tahıl içinde zaten mevcut.Gelelim tahilsiz denilen bir mamada patates,fasulye,mercimek,bezelye vb.urunler kullanılıyor ve nasıl kediler için bunlar gereksiz ise tahıllarda gereksizdir ve her ikiside özellikle kediler için sagliksizdir.Bir şey ya sağlıksız ya
sağlıklıdır.Az sağlıklı çok sağlıklı diye bir şey yoktur.