Acil Lütfen Yavru Köpişlerimizi Kaybetmek İstemiyoruz

Bal_lokma

4 tane 2 dişi 2 erkek teriyer köpeklerimiz var 40 günlük ve 2 gündür herşeyi denedik köpek maması yenidoğan maması normal mama et tavuk sosis vb hepsini ama hiçbirini yemiyorlar zorla veriyoruz mecburen 10 dakikaya geri kusuyolar vitamin ilacı da denedik kusma bulantı ilacı da denedik kaç tane veteriner gezdik hiçbiri birşey yapmıyor birşey bilmiyor ölür diyip geçiyorlar ölmemeleri için çabalamıyorkar tecrübesi olan varsa lütfen ulaşsın....

41 CEVAP

Ozzge

Miktar olarak çok mu veriyorsunuz ? Şiringayla bir yudum bile içip cikarmamaları kâr. 5 10 ml kadar,Az az ama sık beslenmeleri gerek.
Evet ciddi bir problem var belli ama yaptığınız her işlemi 3 4 kere düşünüp araştırıp yapmalısınız ki daha kötüleşmelerine sebep olmayın.ornegin her yediğini çıkaran bir hayvana bir sürü şey denemissiniz yedirmek için. Pirinç lapası verin, ev yapımı yoğurt verin, köpek süt tozu verin ama evden herşey vermeyin.
Ensesinden tutup bıraktığınızda derisi yerine hemen yerine oturuyormu? oturmuyorsa vücut çok elektrolit kaybetmiş demektir,serum almalı.durumun ciddi olduğunu gosterir .Ben de benzer belirtilerle yavru kedi tedavi ettirmistim serum takılmaması için küçük diye birşey yok içeriği ona göre hazırlanacak.Hem ciddi bir hastalık da kapmış olabilirler hiç mi tahlil yapılmadi ? Ben sizin bütçeden yana sıkıntıniz yoksa veterinerlerin bunlardan kacincagini sanmıyorum .benim vete götürdügüm kedi de umitsizdi ki öldü zaten yine de herşey yapıldı.
İnşallah iyi olurlar. Ama elinizi çabuk tutmalısınız durumları acil belli .antibiyotik de almalılar .Çok geçmiş olsun Haberdar edin lütfen

CAKIL

KUSMA SEBEBİ MİDEDE SORUN OLMASIDIR VETERİNER BUNU ÇÖZECEK HEMEN DOĞRU VETERİNERE GÖTÜRÜN LÜTFEN ULCURAN, DRAMAMİNE, VE VİTAMİN TAKVİYE İLE SU KAYBI GİDERİLECEK ACİLEN SERUM TAKILACAK SERUM İÇİNDE VERİLECEK VE VİTAMİN İĞNE YAPILACAK

Bal_lokma

Buradaki veterinerlerin %97 si bu tür şeylerden kaçınıyor çabalamıyorlar kedimide götürmüştüm bi konu için o zaman da başından savdı ölür ditip geçiyorlar tedavi etmeleri için yalvardığım veteriner de oldu kavga ettiğimde oldu ama insanlar vicdanını çöpe atmış bi can kaybetmek sorun değil onlara

Bal_lokma

İkisinide bu sabah kaybettik ve öğlende son kalanı kaybettik veterinerliği herkes yapamaz buna bir dur denmeli neden hasta olduğunuda bilmiyorlar nasıl kurtarılıcağını da bu nasıl veterinerlik!!!!! Aldıkları paranın hayrını görmezler inşallah işini hakkıyla yapmayanlar!!!!

efruzg

Köpek süt tozu denediniz mi ?

Cotontzu_Siri

iyi bir vete gidin acilen

efruzg

Yediklerini cıkartmaları iyi değil nasıl hiçbir veteriner uğraşmaz. Tam olarak neredesiniz siz ?

Tilki37

Serum vs herhangi tedavi yapmadimi veterinerler, ben pamuğu ilk aldığım zamanlarda ishal ve kusma vardı 3 gün serum ve vitamin iğnesi oldu geçti çok şükür

Tilki37

Umarım iyilesirler iyi haberlerinizi alırız inşallah

goknur

Nedir son durum acaba

efruzg

:((( böyle devam edemez . Bulunduğunuz bölgeye baktım çok sayıda veteriner var gidebildiğiniz kadar veterinere gidin . Gitmek belki yavrularla zor olur ama gitmeden önce telefonla durumu arayıp anlatın illaki okadar veteriner arasından biri iyi çıkacaktır inşAllah ... geri kalanlar inşAllah sağlıklı bir şekilde büyürler :( çok üzücü bir durum .

KedimVar

Çok üzüldüm. :(( 5 i de öldü mü şimdi? :(

Ozzge

Çok üzücü bir durum keşke kurtulan olsaydı en azından , şikayet edin hepsini :(((

Cotontzu_Siri

Süt tozu denediniz mi

efruzg

:):) aynı anda yazmısız