Kedim Ölecek

aslihan_e

Sokaktan sahiplendiğim kedilerime bakıyorum, geçen aylarda karma aşı yaptırmak istedim ama sahte aşılar yüzünden piyasada aşı bulamadım. Sonra ailem kedilerimi istemediği için tartıştık, burda anlatamayacağım şekilde babam kedilerimi de beni de kovmaya kalkıştı. Kedilerimden biri birkaç saat dışarda kaldı. Ayağında yara ile döndü. Yaraya merhem sürdüm bayağı iyileşmeye başlamıştı ama şuan kedim hasta, işsiz olduğum için maddi durumum yok veterinere götürüp serum taktıramıyorum. Antibiyotik verdim birkaç gün bir fayda sağlamadı. Sanki midesini daha da kötü yaptı. Ne yerse geri çıkarıyor. Belediyeye versem, o yabani bir çocuk benden başka kimseye tutulmaz, orda mahvolacak hem de bakmayıp bir kenara attıklarını düşünüyorum. Adana'dayım burda hiç yardım kuruluşu desteği göremedim yıllardır. Zaten hangi kediye yetecekler. Psikolojik olarak çöküntü içindeyim, hep tekrar böyle bir hastalığın gelip çocuğumun birinin daha ölmesinden korkuyordum sonunda başıma geldi. Aileme anlatmaya çalıştım dışarı çıkarlarsa hastalık kaparlar diğer kedilerim gibi ölürler dedim ama ölürse ölsün gözüyle baktılar hep. Buraya içimi dökmek istedim, mahvolmuş durumdayım. Burda bazıları soru sorduğunda elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum çünkü kimse benim gibi kedisi hasta olup üzülsün istemiyorum. Çocuğum şimdilik çok kötü durumda değil gibi ama kulakları buz gibi, sürekli su içmek istiyor, ishali gözlemleyemedim çünkü kustuğu için besin alamıyor bu yüzden tuvalete çıkmıyor. Ateşi var, koltuk altları çok sıcak. Ben biliyorum birkaç gün içinde çok kötüye gideceğini belki de fip oldu hiç bilmiyorum belki gençlik hastalığı. Suyuna vitamin döktüm. Napacağımı bilmiyorum, elimden hiçbir şey gelmiyor.

52 CEVAP

aslihan_e

Bilmiyorum yardımcı olurlar mı, oğlum şuan uyuyor. Her türlü kötü hastalık aklıma geliyor sürekli araştırıyorum. Yarın ne olacak daha da mı kötüleşecek. Annem tetanoz olmuştur belki dedi, bir de o ihtimal çıktı. Fipse zaten ölecek, gençlik hastalığıysa da ölecek. Bir de annem ölen başka bir kedime benzetti durumunu. Kasları sertleşmiş gibi diyor, tüy yapısı da bozuldu zaten. Bir de kürek kemiğinin birbirine yapışık gibi olması korkutuyor beni, diğer kedilerimdeki aralık bunda yok. Viral enfeksiyonsa diğer kedilerime bulaşma ihtimali de var. Annem kedimin istifrasını poşete koymuş iki kat, çöpe atmış. Diğer kedilerim akşam gidip onu çıkarıp yemişler. Çöp karıştırma gibi huyları yoktur. Bir de iki poşet olunca aklıma gelmedi öyle bir şey yapacakları diyor annem. Korkudan bana da söyleyememiş üzülürüm diye. Yani bizi çok kötü durumlar bekliyor olabilir. Faciaya dönüşebilir her şey. Bu kedimi ayrı tutuyordum diğerlerinden. Hepsi boşa gitti. Kusması durunca biraz rahatlamıştım ama şimdi her ihtimal büyüdü.

aslihan_e

Bize dua edin lütfen, oğlum yarın daha iyi olsun. İyileşirse hiç diyet yaptırmayacağım, tombul bir kedi yapacağım onu, elimde büyüdü, doğduğu günden beri annesiyim onun. Öncesinde bahçede baktığım bir yavruya lağım faresi saldırıp öldürmüştü, onun adı Odi'ydi, onun adı yaşasın diye bu oğlumun adını Odi koydum. Şimdi bu çocuğum da zor durumda. Acı çekmesini istemiyorum. Ben onun yerine acı çekmeyi tercih ederim.

aslihan_e

@gece18 @gaiakedi Gece kalkıp içtiği tavuk suyunu çıkardı. Sabah bir süre midesinin dinlenmesi için yiyecek vermedim, vitaminli ve demir şuruplu suyundan içirdim bol bol. Öğlene doğru çok açım dedi, bir parça sevdiği peynirden yedirdim küçük bir ekmek içi ile. Onu yiyebilmesi bile çok iyi gelişme. Henüz istifra etmedi, yine sürekli su istiyor ama yiyip üstüne su içince çıkarıyor ben de vermiyorum. İyice hazmedince vericem. Şuan balkona çıkmak istedi su aramak için sonra güneşin altında yattı uyuyor. Bu yediğini çıkarırsa birilerinden yardım isteyeceğim artık. Şuan rahatsız etmek istemiyorum, yolda çok rezil olur çünkü. İnşallah çıkarmaz, inşallah iyiye gider. İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

aslihan_e

@Simbakedi Çok teşekkürler

aslihan_e

@Mia2021 Âmin inşallah. Kedim sanki şuan biraz daha iyi gibi. Bugün de beklemeyi düşünüyorum. Düşündüğünüz için çok teşekkürler, Allah razı olsun. Ben de bazen kedilerime bir şey olduğunu görürüm rüyalarımda ağlayarak uyanırım. Zaten daha önce çok kedi kaybettiğim için travmalarım var. Sanki dualar iyi dilekler çok iyi geldi. Kedim günlerdir çok kötüydü, dün buraya bir yandan ağlayıp yazıyordum, sona gelmiş gibiydik. Yazdıktan sonra geceye kadar istifra etmedi. Normalde ne yese ya hemen ya da en fazla 1-2 saate çıkarırdı. Bugün de henüz çıkarmadı. Dünden sonra sanki bir ışık doğdu gibi. İnşallah böyle devam eder.

aslihan_e

@Hamlet Çok teşekkürler güzel düşünceniz için, kedim sanki şuan biraz daha iyi gibi. Kimseyi maddi açıdan zorlamak istemem. Ayrıca yabani yapıda bir kedi olduğu için endişe ediyorum, biraz korksa direk başıma tırmanıyor. Nasıl zapt ederler bilemiyorum. Yine de bir kere daha istifra ederse götüreceğim. Çok zayıfladı, kemikleri elime geliyor. İnşallah iyiye gider. Viral enfeksiyonsa da biraz daha iyiye gidiyor gibi ama dediğiniz gibi bence karaciğeri ve böbrekleri zarar gördü. O da zamanla diyet, demir, vitamin takviyesi, probiyotik ile düzelen bir şeymiş. Az önce çişinin bol köpüklü olduğunu gördüm, o da böbrekle ilgiliymiş yani öyle yazmışlar. Bugün de bekleyelim. Akşam durumuna bakarım.