Britcare Mama Hk.

Miracacar

Merhabalar Brit care mama almaya karar verdim ama hangisini alacağım konusunda kararsız kaldım. Kedim kısır ve çok tüy döküyor, Brit care deri ve tüy sağlığı olan maması kısır kediler için değil sanırım öyle bir ibare belirtilmemiş mamada, kısır kedim için kullanabilir miyim omega3 ve omega6 değerleri diğer mamaları arasında daha yüksek diğer almayı düşündüğüm mama ördekli ve hindili sizce hangisini tercih etmeliyim?

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-haircare-hypoallergenic-somonlu-ve-pirincli-tahilsiz-yetiskin-kedi-mamasi-2kg.html
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-hypo-allergenic-kilo-kontrolu-icin-ordekli-ve-hindili-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-2kg.html

18 CEVAP

Poncimin

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/25976-brit-care-mama-icerigindeki-tuhaflik

Dediğiniz konuya da yazmıştım, burada da diyeyim. Şuan içerikte bu madde yok. Bu eski serisinde vardı, yeni serisinde içerik güncellemesi ile çıkarıldı. O konu eski. Ne Britcare Hypo-allergenic ne de Brit Premium mamalarında bu madde yok artık, yani haberiniz olsun diye diyorum. Detaylı olarak konuya yazdım zaten.

Palyaco

Tüy sağlığı için exclusion veya mera

Miracacar

hocam mama önerisi istemiyorum britcare mamalardan birini 2kiloluk deneyeceğiz sadece https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-haircare-hypoallergenic-somonlu-ve-pirincli-tahilsiz-yetiskin-kedi-mamasi-2kg.html bu mamayı kısır kedimde kullanabilir miyim diyorum kullanmak sakıncalı ise ördekli hindili tercih edeceğim yine de fikriniz için teşekkürler

Sezgek

Merhaba bende uzu. Araştırmalar sonucunda brit care almaya karat verdim benim kedimin tavuğa karşı alerjisi olduğu için tavşanlısını aldım ama daha yeni aldım ve geçişi çok yavaş yapmayı düşünüyorum ama beni. Aldığımda sanki tüy sağlığına da iyi geliyor yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam

Sezgek

Pardon benim aldığım böbrek ve üriner sağlığı için ayrıca da sindirim sistemi hassas kediler içinmiş benim kedimde sindirim sistemi hassasiyeti yok ama yine de tavşanlı olduğu için bunu tercih ettim tüy sağlığı için ben zaten ekstra gimcat malt ve ödül maması veriyor

Miracacar

kedim kısır olduğu için kararsız kaldım somonlu ve tavuklu olanında

Sezgek

Şöyleki kısır kediler için mamanın asıl amacı kilo kontrolünü sağlamak yani yağ vs değerlerinin düşük olması eğer tüy sağlığı için olsun istiyorsanız bence somonluyu deneyebilirsiniz Mamayı ölçülü bir şekilde verirseniz ben bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hele ki kesdiniz erkekse yine de karar sizin tabiki ama tüy dökmesi için bence vitaminli ve nikotinli malalar da vermenizi öneririm

Sezgek

Telin otomatik düzeltmesi biotinli maltlar da verebilirsiniz

Miracacar

somonlu ve tavukluda omeg3 ve omega6 değerleri yüksek ama sterilized yazmaması beni kuşkulandırdı yağ konusuna gelecek olursak aralarında o kadar büyük fark yok somonlu olması omega değerlerini yükselttiği için istemiştim ancak 2 kiloluk ördekli ve hindiliyi deneyelim beğenmezsek diğerlerine bakacağız teşekkürler fikirleriniz için

Palyaco

Brit carede kotu deneyimim olmuştu ishal sorunu o yüzden yazdım size başka mamalar 10 kediden 8 ishal oluyor deneyin gene

Lils

Ben ördekliyi kullanıyorum kedim severek yiyor. Elimde tavşanlı olan da var onu daha az sevdi. Kırmızı et sevmiyorlar genelde mamalarında. Brit care yetişkin oranları da kısır kediler için uygun bence. Kısır mamalarda özellikle önemli olan magnezyum, Fosfor, kalsiyum gibi değerler gayet iyi. Kilo problemi yoksa yetişkin kullanabilirsiniz

Anonymus985465

Lütfen önce
Brit Care Mama İçeriğindeki Tuhaflık
başlığı altındaki paylaşımları okuyun.

Anonymus985465

toshi ismi altındaki paylaşımı buraya kısmen yapıştırıyorum. Okumadan karar vermeyin.
Brit Care'i araştırırken bütün mamalarında " Sodyum Hekzametafosfat " diye bir içerik var araştırdığım zaman bunun diş taşları için eklendiğini öğrendim ama bence zararlı bir madde bu zamk gibi bir şey kağıt sanayisinde kullanılıyor ve mamada yeri yok gibi bu konu mamayı almamı engelliyor şüphe duyduğum için. Siz ne diyorsunuz bu konuda fikri bilgisi olan var mı?

Anonymus985465

Dün sizi paylaşımımla buraya yönlendirmiştim. Filtreleme fonksiyonunu kullanarak tüm yorumları okuyabilirsiniz.
Kısırlaştırılmış kedi mamasının bir özelliğide idrar yollarını ve böbrekleri korumaktır.
Yıllarca bu mamayı yiyen kedimi böbrek yetmezliğinden ıztıraplar içinde kaybettim. Kardeşinin böbreklerinde ve idrar yollarında kristalleşme ve böbrekte büyüme var. Suçu tamamen bu mamaya yüklemek istemiyorum. Çünkü daha önce nd ve birkaç farklı mama da yemişlerdi. Ancak bu mamada Sodyum Hekzametafosfat bulunduğunu yeni öğrendim. Daha önce bilseydim asla yedirmezdim.
Karar sizin

Anonymus985465

Aynı başlık altında toshi'ye verilen yanıt;
SHMP belongs to polyphosphates, substances that dissolve teeth stones. These substances are commonly used in human toothpastes and they are also registered in EU for pet production.
if some substance is registered in EU for human or animal nutrition, it should be safe. EU uses precautionary philosophy. All the ingredients or substances used in human and animal nutrition and use should have scientific evidences of safety.

Dediginiz gibi dis tasi olusumuna engel oldugunu soyleyip insan dis macunlarinda(!?) da kullanildigini belirtmis. zaten mamalarda kullanilan butun malzemelerin test edilip guvenli oldugunun kanitlanmasi gerekiyormus vs.
acikcasi bu cevap beni tatmin etmedi. surekli olarak vucuda bu maddenin alinmasi cok zararli bence. zaten evet zararli ama mamamizla beslenen kedilerde dis tasi gorulmesini istemiyoruz demelerini bekleyemeyiz.