Lunayı Kısırlaştırdım!

Arkadaşlar luna yı ve apaçiyi kısırlaştırdım fakat bir sorun var tüylerini yoluyor luna Apaçi de hiç sorun yok . Lunaya gelirsek! Bütün tüylerini yoldu :( yemek yemiyor halsiz vete gittik krem sürdü ve yolunan yerleri sardı iştahlık şurubu verdi ama yinede çokkk kötü aynı buradaki bir üyenin kedisi Pamuk gibi buarada başınız sağolsun çok üzüldüm:(❤️ Luna da pamuk gibi aynı ne yapabilirim 3 veteriner dolaştık

24 CEVAP

Tilki37

Teşekkür ederim :( büyük ihtimal sizdede anksiyete bozukluğu oluştu lütfen vakit kaybetmeden en iyi veti bulmaya çalışın :( olaki teşhis anksiyete bozukluğu çıkarsa ve kot bayoun verilirse bende mevcut pahalı bir ilaç içinden 10 adet falan kullandım ücretsiz göndere bilirim :( çok geçmiş olsun inşallah luna çabuk atlatır . İyi haberlerinizi bekliyorum

dollfacepersian

Zeynoo
Yorumunuzu okuyunca küçük çaplı şok yaşadım. Kısırlaştırmanın neden yapıldığı,hayvana yaraları hakkında hiçbir fikriniz yok herhalde diye düşünüyorum. Lütfen araştırıp öyle yorum yapın, insanları yanlış yönlendirmeyin
Konu sahibi
Luna en son hamile değil miydi? Bebeklerine ne oldu?

Tilki37

Asıl sorun operasyon öncesi test yapılmaması , çünkü zaten var olan hastalık varsa ameliyattan sonra nuksediyor ve buda maglesef acı bir tecrübeyle sona eriyor. Yani kisirlastirmayla alakası yok tamamen bizim (benim) bilgisizligimden kaynaklanan bir durum. Kısaca önce test sonra ameliyat geçte olsa acıyla öğrendim :(

SelinTuksal

sude hangi vetlere gittin

Tilki37

Ayrıca vetler anksiyete bozukluğunu bilmiyor en azından burdaki vetler maalesef bu konuda bilgisiz, ben netten araştırıp belirtileri vetimize atmıştım yaklaşık bir ay sonra sorunu anlayabildik lütfen sizde araştırın ve gittiğiniz vetlere bu konuda bilgi verin

Uyardığınız için çok teşekkür ederim daha birsürü vete gidicem o ilacıda alayım ❤️

miasugok

Niye yaramasın yahu ilaç

miasugok

Canım çok geçmiş olsun bu arada umarım Lunacık biran önce bu süreci atlatır allah kolaylık ve sabır versin

Tilki37

Lovemycat , onerdigim ilaç kimyasal değil tamamen bitkisel takviye ürünüdür. Arastimanizi rica ederim. Yoksa burda durduk yere kimseye ilaç tavsiye etmem bilginize

Tilki37

Sudezillilimon , öncelikle veriniz gerçekten anksiyete bozukluğu teşhisini onaylarsa ve size tavsiye ederse öyle alın lütfen , gerçi bitkisel bir ürün yan etkisi yok ama yinede doğru teshislerde kullanmak en doğrusu

Zeynooo

Gecmis olsun umarim duzelir cok uzuldum . Keske kisirlastirmasaydiniz . Luna disi degil mi zaten ev ici bakilan kediye gerek yok tu bence hatta bence hicbir sekilde kisirlastirilmamali . Cok uzuldum kedinizin icin . Operasyone karsi tepki gostermis luna .

SelinTuksal

luna köpek.

dollfacepersian

Bebek resmi isteriz o zaman:) kaç tane oldu?

Zeynooo

Dolifacepersian goriyirum kisirlastiralan canlarin halini . Evet arastirmadim hic ama gereksiz buluyorum ciftlesmek onlarin hakki ve ihtiyaclari . Ciftlesme olanagi yoksa kedinin kisirlastirmaya gerek gormuyorum . Kizginlik bir surectir zaten surekliligi yok . Bu benim kendi dusuncem arastirdim demedim zaten .

dollfacepersian

Zeynoo
Buraya aylardır üyeyim. Üyeliğimden beri iki kısırlaştırma sonrası melek olan hayvan oldu. İkisi de iyi olmayan dikkat veterinerlerin kurbanı. Kedisini kısırlaştırmış biri olarak söylüyorum. Kısırlaştırma iyi veterinerde gerekli kontroller yapıldığında hiç bir sorun olmuyor. Hayvan için inanılmaz çok yararı var. Sorun sadece çiftleşme değil her kızgınlıkta vücudunda coşan hormonlar birikince onlar için çok zararlı. Ayrıca kızgınlık bir süreç değil. Hayatı boyunca yaşayacağı bir şey.Erkek kedi ergenliğe girdiğinde çiftleşse bile hep ergenlik davranışları devam eder yani hep kızgınlıktadır , dişi gibi dönem dönem olmaz. Psikolojik ve bedensel olarak birçok zararı olur.. Bizzat kedimde yaşadık bunları. Lütfen şu yazıyı baştan sona okuyun https://kedilibirhayat.com/2013/11/26/neden-kedilerimizi-kisirlastirmaliyiz/