Ben Bilmiyordum Ya Siz ??

46 CEVAP

miasugok

Çok teşekkür ederiz Rümeysa ablası, seni çook seviyoruz:) ❤️❤️❤️

miasugok

İlknur hanım sizlik bir durum yok aynı konu hakkında eski bir hüsumetti bu ama baya çirkinleşti haklısınız. Merak etmeyin benden yana artık herhangi bir ters bir cevapla karşılamayacaksınız yeterince çirkefleştim zaten özür dilerim.

dollfacepersian

Bozkir
Size buradan son cevabımı veriyorum,konuyu uzatmış olmamak için.
Miagoksu hanım zaten açıklamış biz önceden tanışıyoruz kendisi ile. Bu sitede sizden çok önceden beri üyeyim. Haliyle bu kadar uzun zamandır olduğum yerde tanıştığım, karşılıklı saygı ve sevgi duyduğum insanlar var. Arkadaşda bunlardan biri.
Konu hakkında ise sizi anlamaya çalışıyorum, yazdığınız çevirilerin bir kısmını da okudum. Daha önce konuyla ilgili atılan linklerdeki Türkçe kaynakları da okudum. Evet birçok yerde ülkede yazılmış makaleler var ama burada bizzat scottish fold sahibi arkadaşlarıma sorduğumda kendi kedilerinin iyi olduğunu söylediler. Yazılan yazılar ile bu durum çelişiyor. Makaleler doğru ise bu kediler nasıl sağlıklı ve gayet iyiler?
Buna cevap vermek isterseniz bana mesajla yazın lütfen..

bozkir

Kedilerde 2 türle sinirli da degil ne yazik ki (https://www.google.com.tr/search?q=bu+kedileri+almay%C4%B1n&hl=tr-TR&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6vYbn3bnXAhUSzaQKHeFVAGQQ_AUIEigB&biw=360&bih=525#imgrc=j7mO0BFLRwJWIM: "Resim açıklamasını girin")

miapaw

hayvanlar neden SÜS AMACIYLA yapay yollarla çoğaltılmamalı sorusunun cevabı. sorsanız hayvan sever. hayır sen sadece sosyal medyada fotoğraf paylaşmak için süs arıyorsun.

miapaw

kedilerde/köpeklerde suni tohumlama şeklinde araştırabilirsiniz.

miasugok

Yok konuşun istediğiniz kadar, evet ben bu bahsedilen hastalıklardan dolayı bir kayıp yaşamadığım sürece, hayatımın sonuna kadar scottish cinsi kedi bakmaya devam edeceğim halimden çok memnunum.

miasugok

Size bunu bir tıp fakültesi öğrencisi olarak söylüyorum, bir doktora gidin, tam kan sayımı yaptırın, eminim resesif bir şekilde taşıdığınız bir ton resesif genetik hastalık çıkacak. Bu da öyle bir şey işte.

Evet ben ilk duyduğumda üzüldüm endişelendim ama gerçekten romeonun da gördüğüm bir ton scottishin de hiç bir problemi yok. Siz gerçekten orda burda okuyup bu hayvanların biblo gibi durduğuna hareket etmediğine filan inanıp ah vah çekiyorsanız ne diyeyim istediğinize inanın.

Bu arafa bozkır bey oğlumun yavrusu olursa söz bir tane size vereceğim.

miasugok

Ayrıca sizde çıkan resesif bir genetik hastalık muhtemelen çocuklarınızda da resesif bir şekilde çıkacak, eşiniz de aynı resesif geni taşıyorsa çocuklarınızda klinik belirti verecek. hadi o zaman genetik taşıyan ailelern de kökünü kurutalım yani dünya nüfusunun %90ını kısırlaştıralım

miasugok

Şuan bir scottishle scottishin çiftleşmemesi gerektiğini bir çocuk bile biliyor ve kimse iki scottish çiftleştirmiyor zaten, siz o güzel canınızı bizim kedilerimiz için sıkmayın gidin gerçekten problem olan şeylerle meşgul olın, ordan burdan okuyup üç beş tane haber duyup tek bir hasta scottish görmeyip gelip burda duyar kasmayın yeter ya

miasugok

Bozkir bey bu saatten sonra karar verdim benim kedimin ırkı ile ilgili yaptığınız bütün hastalık yorumlarına hiiiç üşenmeden aynı cevapları yazacağım. İyi geceler.

bozkir

miasugok hanım bir intern doktor olarak size tavsiyem pubmed'den bu konuyu araştirmanizdir ( Çevrilmis bircok makale var 2 tane de ben cevirip yazmistim)Tum canlilarda resesif bircok gen var bu yuzden akraba evlilikleri yapilmasin ki bu resesif genler etkisini gosteremesin deniyor, ama scottishlerde kirma devam etmek de onerilmiyor ve bu benim kisisel gorusum degil Ingiltere, Kore veteriner birligi de ulasamadigi cigere mindar diyormuş ben onlarin cigercisiyim. Araştirin bulun makaleyi kirmalarda bi sorun olmadigi kanitlansin ben de desteklerim ve sizden yavru alabilirim. Bilimle iddalaşmam ben kabul ederim. Taraf oluyoruz birbirimizi yiyoruz gerek yok bunlara siz istediginizi yazin ben de istedigimi yazacagi

deniz_berkan

ay genemi aynı konu ya... bitmediniz gitti

miasugok

Tekrar söylüyorum, ben bu konuda bu kadar hassas olmanızı gerçekten çık gereksiz buluyorum çok. Ama haklısınız dün gece aşırı abartmışım olayı. Saçma saçma şeyler söylemişim, meslektaşmışız, çarşamba günü komitem var biraz sinirlerim bozuk kusura bakmayın.

deniz_berkan

İYİDE HER GÜN AYNI KONU AYNI KONU YETER YANİ ... BAŞKA ŞEYLERLE İLGİLENİP YARDIM EDEBİLECEĞİMİZ İNSANLAR VARKEN ISITIP ISITIP ÖNE KONULMASINDAN BIKILDI.. YAPILAN TEK ŞEY KOPYALA YAPIŞTIR LİNKİ .. İNSANIZ DİMİ ZEKAMIZ VAR AKLIMIZ VAR ARAŞTIRMAIK YERİNE HOP DELİNİN PEŞİNDEN KOŞ GİT.. SIRF VARYA KONU ACILSIN DİYE SORU SORAN İNSANLAR VAR İŞTE BUDA BÖYLE... YETER ARTIK...