Dualarınız Ve İyi Dileklerinize İhtiyacımız Var.

gokhansultan

Merhabalar. Ablamın kedisi Lokum'a kuru fip teşhisi konmuştu. Bir umut fip değildir diye çok bekledik ancak maalesef artık bizde umut etmeyi bıraktık ve gerçekleri kabullendik. Yarın itibariyle tedaviye başlıyoruz ve umarım Lokum'umuz bu tedaviden alnının akıyla çıkacak. Dünyada belki daha mırmır daha kendini sevdiren bir kedi görmemişsinizdir. Tek derdi yanınıza uzanıp saatlerce mırlayıp kendini sevdirmek. O kadar sevgi dolu ki gözlerinden bile çok rahat anlaşılıyor bu.

https://www.instagram.com/fip.warrior.lokum/

instagram hesabı açtık akşam yeniden tahlilleri testleri yaptırıp fotoğrafları ekleyeceğiz. Bu süreçte dualarınız ve iyi dileklerinize ihtiyacımız var lütfen bizleri yalnız bırakmayın. Maddi olarak ihtiyacımız şu aşamada yok. Bir şekilde kendi yağımızda kavrulmaya çalışacağız ilk etapta ve iyi haberlerle geleceğiz sizlere.

Sayfamızı takip edip, gönderi attığımız zaman hikayelerinizde paylaşırsanız çoooook seviniriz. Lokum çok sevgi dolu ve hisli olduğu için ona sahip çıktığınızı gördüğü zaman çok daha hızlı iyileşecektir biliyorum. Aynı şekilde ablamda sizlerin desteğini görünce manevi olarak güç bulacaktır kesinlikle.

46 CEVAP

Anonymus985465

Lokum'u gözlerinden öpüyorum.
Vakit ayırıp paylaştığınız ve bizleri de bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim
Yıllar önce Barınaktan aldığım güzeller güzeli yavru kedileri birkaç veterinere götürmeme rağmen kısa zamanda kaybetmiştim Geriye dönüp bakınca veterinerlerin ne kadar ilgisiz ve liyakatsız olduklarını hatırlamak ne kadar acı veriyorsa, sizin yazdıklarınız o kadar ümit verici.
Evladınıza ve tüm sessiz Canlara bugün ve hergün sağlık şifa, size de ihtiyacınız olan maddi ve manevi gücü/desteği diliyorum.
Bende hiç açılmamış, derin dondurucuda sakladığım Renafelin var. Evladınıza hediye etmek istiyorum.

gokhansultan

Güncelleme

Tedavinin 52. Gününü geride bıraktık. Lokum artık 3.8kg 52 günde 1.3kg aldı 🧿 sağlıklı bir kediden hiçbir farkı yok 🧿 Hemogram ve biyokimya yapıldı bugün. Tüm değerler sağlıklı bir kedide olması gerektiği gibi. Tedavi başında 0.4 olan Alb/glb oranı 0.7 ye yükselmiş durumda. Tüm değerleri referans aralığında. Sadece alp değeri hala biraz yüksek hepatic mamaya ve takviyeye devam edecek. Böbrekleri renafelin düzeltti mucizevi bir takviye o da. Herşey lokum için iyi gidiyor çok şükür. 32 gün sonra Lokum fipi yendi diye güncelleme yapmak için sabırsızlanıyorum :)

gokhansultan

Evet arkadaşlar bugün tedavinin son günü hemogram ve biyokimya bakıldı bir kaç gün önce Lokum'un artık fip hastası olmadığı tescillendi :) Bugünden sonra önümüzde 84 günlük bir gözlem süreci var. Umarım her şey şu anda olduğu gibi iyi bir şekilde devam eder. Tüm fip savaşçıları umarım bir an önce sağlığına kavuşurlar. Lütfen onları görmezden gelmeyin, hasta sahiplerine bir hal hatır sormanız bile o kadar değerli ki o kadar güç veriyor ki anlatamam :)

Deniz1741

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm. İnşallah en kısa sürede iyileşir.

Gimlihanim

Geçmiş olsun. Umarım eski sağlığına en kısa zamanda kavuşur. Güzel haberlerinizi bekliyor olacağız. Dualarımız sizlerle ve Lokumla 🙏🏻🙏🏻

gokhansultan

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz o kadar ihtiyacımız var ki bu güzel mesajlara.

Bu akşam başlıyor tedavi ama gün nasıl geçecek bilmiyorum akşam Lokum u almaya gittiğimizde yaşıyor olacak mı korkusu dahi çok yorucu bir duygu. Ben böyle hissediyorsam kim bilir ablam ın psikolojisi ne haldedir. Allah bu süreci yaşayan herkese dayanma gücü versin inşallah, çok zor.

Dün akşam röntgen çekildi vücut su toplamış yani ıslak fip. Biyokimya da yapıldı. Hekim "herşeye hazılıklı olmak lazım ama durumu çok kötü değil muhtemelen 1 aya virüsün çoğalması durur ve virüsten eser kalmaz 84 gün sonunda da tamamen iyileşmiş olur" dedi. Ama sık sık biyokimya ile karaciğer böbrek kontrollü gideceğiz. Karaciğer hapı kullanıyoduk zaten o devam edecek, vet life mama alacağız bir paket onu kullanacak ilk etapta çünkü karaciğeri baya yoracak ilaç. Sonra acana yada orijen yesin hatta arada tavuk haşlayın verin hayvansal protein bu aşamada çok önemli dedi hekim.

gokhansultan

Güncelleme

Bugün 11. Dozu vuruldu Lokum. Röntgen çekildi karnındaki sıvı hatırı sayılır şekilde azalmış. Bağırsakları, böbrek sınırları baya belli oluyor röntgende çok şükür. İştahı yerinde masadan yemek çalmaya bile başladı :) hepatic mama ishal yapıyor zaten hassas sindirimli bi çocuk. Hekim acana ile karıştırıp vermemizi ve tavuk haşlaması vermemizi söyledi. Gimcat Gastro macun kullanalım mı diye sordum bişeyler dedi tam anlamadım ama özeti dışkının tutulumunu artıracağı için amonyak değerlerinde yükselme olur o da karaciğeri etkiler kullanmayın dedi.

Tedavi başadıktan sonra 150 gr verdi sıvı azalırken şimdi 130 gr aldı tedavi başındaki kiloya vardı sayılır.

Herşey şimdilik iyi gidiyor çok şükür. Dolar da artıyor bi şişe ilaç 85 dolar Allah bu hastalıkla savaşan her çocuğa ve hasta sahibine sabırlar versin.

9 gün sonra biyokimya bakılacak

Anonymus985465

Lütfen ne olursa olsun veterinerde yatılı bırakmayın. Her tedaviden sonra aynı gün yine tanıdığı/bildiğinyaşam alanında olsun.
Saglık ve sevgiyle kalın

Anonymus985465

İyi haberleriniz umut verici. Sosyal medya hesaplarım olmadığından Renafelin, Royal Canin Renal ve Üriner mamaları size göndersem ihtiyaç sahiplerine göndermek ister misiniz.
Sağlik ve sevgiyle kalın

Hilalpars

Kalbimiz seninle güçlü çocuk inşallah bu zor günleri atlatıp bi ömür mutlu yaşarsın melek🐾🐾

Selenay1

Bilmediğim için soruyorum, nasıl bulaşıyor fip? Benim bildiğim temas halinde olması lazım. Ev kedisiyse eğer nasıl bulaşıyor bilmiyorum. Burada da daha önce ev kedisi gibi duran ve fip olan kediler gördüm ve korkmaya başladım acaba ben taşır mıyım benim kedilerime de bulaşır mı diye. Eğer sorun etmiyorsanız anlatırsanız sevinirim. Yavrucağın da iyeleşeceğine canı gönülden inanıyorum. Çok iyi bakıyorsunuz ona

gokhansultan

@Selenay1 Fİp, kedi koronavirüsünün mutasyona uğramış hali. Anne koronavirüs taşıyıcıysa doğan yavrularda koronavirüslü doğuyor ve mutasyona uğradığı zaman fip hastalığına dönüşüyor. Yani ev kedisi de olsa sokak kedisi de olsa fip hastalığına yakalanabiliyor. kedi koronavirüsü çok bulaşıcı sokakta bir kediyi sevip gelip evdeki kedimize bulaşabiliyor. Kıyafetlerimizle dahi taşınabiliyor bu virüs. O yüzden Lokum'u tedaviye götürdüğümde eve gelip tüm çamaşırlarımı kapıda çıkartıp makineye atıyorum. Ellerimi kollarımı iyice yıkayıp kolonya sürüp kızıma öyle dokunuyorum. Hatta normal zamanda bile işten eve gelince kıyafetleri çıkartıp el kol yıkayıp kızımıza öyle dokunuyoruz. Ayakkabılar mutlaka kapının önünde çıkartılıyor. O kadar yayıldı ki bu fip virüsü önü alınamıyor maalesef.

çok çok üzüldüm, inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur

bademthecatt

Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur Allah yardımcınız olsun 🙏

simbakedi

güncellemeye göre gayet iyi çok sevindim