Dualarınız Ve İyi Dileklerinize İhtiyacımız Var.

gokhansultan

Merhabalar. Ablamın kedisi Lokum'a kuru fip teşhisi konmuştu. Bir umut fip değildir diye çok bekledik ancak maalesef artık bizde umut etmeyi bıraktık ve gerçekleri kabullendik. Yarın itibariyle tedaviye başlıyoruz ve umarım Lokum'umuz bu tedaviden alnının akıyla çıkacak. Dünyada belki daha mırmır daha kendini sevdiren bir kedi görmemişsinizdir. Tek derdi yanınıza uzanıp saatlerce mırlayıp kendini sevdirmek. O kadar sevgi dolu ki gözlerinden bile çok rahat anlaşılıyor bu.

https://www.instagram.com/fip.warrior.lokum/

instagram hesabı açtık akşam yeniden tahlilleri testleri yaptırıp fotoğrafları ekleyeceğiz. Bu süreçte dualarınız ve iyi dileklerinize ihtiyacımız var lütfen bizleri yalnız bırakmayın. Maddi olarak ihtiyacımız şu aşamada yok. Bir şekilde kendi yağımızda kavrulmaya çalışacağız ilk etapta ve iyi haberlerle geleceğiz sizlere.

Sayfamızı takip edip, gönderi attığımız zaman hikayelerinizde paylaşırsanız çoooook seviniriz. Lokum çok sevgi dolu ve hisli olduğu için ona sahip çıktığınızı gördüğü zaman çok daha hızlı iyileşecektir biliyorum. Aynı şekilde ablamda sizlerin desteğini görünce manevi olarak güç bulacaktır kesinlikle.

46 CEVAP

Oqrenerde06

ALLAH YARDIMCISI OLSUN ŞİFA VERSİN RABBİM ÇOK ÜZÜLDÜM :(

Kontesiim

Ara ara bizleri de haberdar ederseniz çok iyi olur miniği ben de çok merak ediyorum ve yeneceğine gönülden inanıyorum

emirhanyenice

geçmiş olsun

Warriorsans

Öncelikle çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum 🤲
Süreci burada anlatmanız insanlara yol göstermesi açısından çok iyi olmuş çok teşekkür ederim
Anladığım kadarıyla süreç güzel ilerliyor umarım bu hastalığı atlatacak güzel çocuk 💖

Anonymus985465

Lokum, sokaktan yavruyken sahiplendiğim kedinin bir yavrusuna ikiziymiş gibi benziyor.😻

Anonymus985465

Kedi çorbası yerine haşlanmış tavuk suyunu veteriner önermiyor mu?

Anonymus985465

gökhansultan
çok memnun olurum. Çok teşekkürler. En kısa zamanda size ulaştırırım

gokhansultan

Güncelleme

Lokum 17. Dozunu oldu bugün. Şu anda normal sağlıklı bir kediden hiç bir farkı yok. Hiç olmadığı kadar yaramaz, koşturuyor yerinde durmuyor :) yaş mama, kuru mama ne versen silip süpürüyor.

2.700 gr olan kilosu sıvı kaybıyla 2500 e düşmüştü. Şimdi 3 kg oldu, yedikçe yiyor maşallah :) tabi kilo artışıyla vurulan doz da artıyor. Şişe daha çabuk bitiyor :(

Karaciğer, böbrek desteklerine hala devam ediliyor tedavi sonuna kadar da devam edilir bence. 3 gün sonra röntgen, biyokimya bakılacak, sonuçları bildiririm yine.

Nolur fip li canlara kayıtsız kalmayalım, en azından deneyelim çabalayalım. Anladığım kadarıyla iyi ihtimalde örneğin 50.000 tl tutacak tedavi masrafının 35-30.000 tl si bağış olarak toplanabilir ama çok aktif olmak lazım sosyal medya üzerinden. Sayfa açıp yardım edin demekle olmaz, biraz taciz boyutunda insanları rahatsız etmek gerekiyor.

Ben yardım etmeye böyle başlamıştım. Bir kayıtsız kaldım, iki kayıtsız kaldım, üçüncüde bağışı gönderdim. Sonra devamı geldi. Zaten kısa bir süre sonra da bu illet başımıza geldi. Ve inanın 20 tl göndermekle 500 tl göndermek arasında hiçbir fark yok. Damlaya damlaya göl oluyor bir şekilde. En azından biyokimyanın, karaciğer böbrek ilaçlarının parası çıkar.

Bu vesile ile şunu da belirteyim bu tedavi de karaciğer ve böbrek takviyeleri şart. Çoook önemli yoksa gs ilacı karaciğeri veya böbreği iflas ettirebilir. Fip tedavisi olurken ölen çocukların çoğu başka organların yetmezliğinden ölüyorlar aslında. (Veterinerim söyledi bu konuyu)

Böbrek için viyo renafelin, karaciğer için hepatiale forte baya etkili.

gokhansultan

Güncelleme.

21 gün geride kaldı. 2 gün önce hemogram ve biyokimya yapıldı. Alb/glb oranı 0.4 ten 0.5 e yükselmiş, böbrekler düzelmiş. Bunlar güzel şeyler. Ama karaciğer değerleri hala iyi değil. Ayrıca bakteriyel enfeksiyon çıktı. (Değerlerden biz kendimiz anladık) Ancak bunu 2 farklı çok güvendiğim hekim anlayamadı sonuçlar güzel dedi. Dün Lokum halsizleşti kustu iştahı kesildi. Hekim gözlemleyin dedi bir sorunu yoktur dedi. Dayanamadım sabah götürdüm 40.8 derece ateş vardı. Amoksisilin (fip tedavisinde her antibiyotik vurulmaz) antibiyotik ve ateş düşürücü vurdurttum. Ablam akşam eve geldiğinde tüm mamasını bitirmiş (1.5 gündür birşey yemiyordu) ve keyfi yerindeymiş. Birazdan iğne olmaya gidince birdaha ateş ölçtüreceğim.

Kıssadan hisse herşeyi araştırın arkadaşlar kuru kuruya hekimlere güvenilmiyor belli ki. Ya da ben güvenimi kaybettim. Kendim araştırıp bulmaya çalışıyorum çoğu şeyi.

Warriorsans

@gokhansultan umarım her şey çok daha iyiye gidecek sayenizde bu konularda bilincim arttı eminim bir çok kişiye de yardımınız dokunmuş oluyordur. Dualarım yavrunuzla 🙏🤍

gokhansultan

İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim :) @Hamlet Lokumu yatılı bırakmak gibi bir düşüncemiz hiç olmadı. Evimizin çok yakınında veteriner kliniği var o yüzden 15-20 dk lığına çıkıp hemen geri geliyoruz eve. Normalde gittiğimiz klinik eve uzak aslında ama arabada uzun uzun git gel strese girmesin diye böyle bir yol izledik iyi ki de izlemişiz. Ankara Gölbaşı Vet Master Veteriner Kliniği'ni tanımış olduk gerçekten çok iyi bir klinik.

Renafelin teklifiniz için çok teşekkür ederim baya bir aldık biz. Ama instagramda o ilacı bekleyen o kadar çocuk var ki bence onlara verelim kabul ederseniz.

Şu süreçte o çocuklara yardım edemiyorum o kadar üzülüyorum ki, her türlü maddi kaynağı Lokum'a ayırdık yetemediğimiz yerde borç alıyoruz mecbur. Dolar da yerinde durmuyor :( Bol bol su içmesi lazım kedi çorbası bile 26 tl 2 gün gidiyor. Ama iyiye gittiğini gördükçe insan nasıl seviniyor anlatamam. İyileşmeye başladıkça gördüğüm rüyaların teması bile değişti.

gokhansultan

@Hamlet özellikle tavuk haşlamasını ve suyunu özellikle öneriyor veteriner, yemek yemekte zorlandığı için haşlama tavuk vermemiştik. Artık vermeye başlayacağız :)

Elinizdeki malzemeleri ben bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırırım merak etmeyin. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Özelden adresimi yazarım size müsaadeniz varsa.

yumak_bey

ne oldu Lokum'a :(( haber verin lütfen

gokhansultan

@yumak_bey Lokum maşallah çoooook iyi durumda şu anda. Acaba yaşıyor mu diye eve gittiğimiz günlerden, acaba ne yaramazlık yaptı bugün diye eve girdiğimiz günlere geldik :)

Bu arada fip öyle bir hastalık ki hasta sahibi olarak dünya kadar araştırma yapıp doğru yanlış bir çok bilgiye ulaşıyoruz. Dolayısıyla tedaviyi yapacak hekim seçiminiz çok önemli. Çok bilmiş, sizi dinlemeyen tek görevi günlük enjeksiyonu yapmakmış gibi davranan hekimlerden uzak durun. Bizim hekimimiz bizim de bilgilerimizden faydalandı kendisi de üzerine araştırmalar yaptı. Oturup bazı olgular hakkında kafa da yorduk. Hem içimiz rahat etti hem de sürece çok güzel dahil olduk. Zaten kendi kızımı da orada kısırlaştırdım o yüzden ve inanılmaz derecede memnun kaldım. Ankara'da yaşayan varsa Gölbaşı Vetmaster Veteriner Kliniğini gözüm kapalı öneririm :)

selinay41

Hastalığı nereden kapmış