Yeni Aldığımız Kuşumuz Acaba Kaç Aylık?

Lilalo

Eski yavru Kuşumuz gece 23:00 de kapı açıkken evde serbest dolaşması sebebi ile firar etti, 5 saat aramam sonucu maalesef bulamadım.kızımın sabaha kadar ağlamasına dayanamayıp birlikte tekrar bir kuş aldık ama bu eski Kuşumuz gibi sakin değil sürekli uçuyor ve kaçıyor.kaçan Kuşumuz uysaldı, elle tutmamıza izin veriyordu ama bu kaçıyor. Ele alıştırdım elimden kafes için de yem de yedi,Parmağına dururken diğer elimle hafif sevdiriyor, Ama yavru mu yetişkin mi onu pek anlayamadım yardımcı olabilir misiniz acaba? Bu arada bu aşamaya ben 1.5 gün de geldim.

18 CEVAP

Lilalo

Öyleyse 1 ay kadar ilgilenim bakalım ne yönde ilerleyecek. Yanlız has konusunda bana açıklayıcı ve emin yorum yapabilecek olan varsa çok sevinirim.

Lilalo

Akitalove sizce bunu geri verip daha yavru bir kuş mu alım, kişisel tecrübe ve bilginize dayanarak cevap verirseniz sevinirim

akitalove

Size alısmasini istiyorsaniz degistirebilirsiniz kendi üretimleri olup.olmadigini sorun ve gaga ucu siyah olmasi gerekiyo bide erkek olsun onlar seçmesin siz seçin kuşunuzu ceresi de bu kadar koyu mavi olmamasi gerekiyo yavru oldugunu oradanda anlayabilirsiniz

akitalove

Yeni yeme düşmúş yavrunuz varmi diye sorun zaten yeni düşmüş yavru kuşun gaga ucu siyah olur

akitalove

Evet öyle olmasi gerekiyo :)

akitalove

Soru sormak isterseniz tekrar burdayim mesaj atabilirsiniz :)

Heiter

Kafasındaki siyah çizgilerin tepede de sık olmasına, gözlerinin beyazının belli olmaması yani siyah olmasına, tüylerinin parlaklığına bakacak olursak genç bir kuş (6 aydan küçük) diye tahmin ediyorum ama kesin bir şey söylemek mümkün değil malesef. Yine de yaklaşık 3 aylık gibi geldi bana.

Lilalo

Cevabın için teşekkür ederim. Peki kafesten çıkınca oraya buraya uçuşuyor tamam ele geliyor elimde de bir müddet duruyor sonra etrafta dengesiz uçuşuyor. Sizce böyle bir kuş adam olur mu yoksa değiştirim mi? Pazar günü almıştım... İlgine teşekkür ederim.

Tamamen ilginize bagli yeni aldim demissiniz alisma sureci vardir.belki korktugundan kaciyordur.

deniz_berkan

mücadele ver konuş sürekli ilgi göster herşey adam olur ( sadece hayvanlar için geçerli tabi ) ;)

Lilalo

Yaş konusunda bana emin ve açıklayıcı bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim

akitalove

Bloğumuza göz gezdirirseniz sevinirim muhabbet kuşu ile ilgili hersey yaziyor burada :)

Lilalo

Ok inceliyorum ama bilgisi olan yokmu acaba

akitalove

Kuşunuz tam yavru degil hemen hemen 5 aylık kadar