Geçmek Bilmeyen İshal Sorunu

umut61

Kedim fındık 4 haftadır ishal. Sürekli veterinere gidip geliyoruz. ilk parazittendir dedik parazit tedavisi gördü düzelmedi. Sindirim sistemindendir dediler saindirim sistemi düzeltici mama aldık, macun kullandık sürekli gazı var yine geçmedi. Tam düzelecek gibi oluyor. Tekrar başa sarıyor. Aşırı bir sulu ishal değil. Yoğun kovamlı ama bu beni hasta ediyor. Kedi uyuduğu yerde altına kaçırıyor. Evdeki bütün halıları yıkamaya verdik düşünün. Enerji sorunu yok, yeme içme sorunu hiç yok. Tecrübesi olam varsa bize bir yol göstersin 10 kere veterine gittim her gidişinde bir bedeli oluyor. Veteriner Hekim geçmezse antibiyotik tedavisi uygulayacak.

51 CEVAP

petpati

işey yaramıyor

gulsum

Sizin adınıza çok sevindim

zzAr

tekrar geçmiş olsun umarım en kısa zamana tamamen düzelir.

ecofield

İyileşti mi bari?

umut61

Hala ilaç kullanıyoruz. Tam geçti gibi oluyor tekrar başlıyor.

patici

ilk önerim kedinize fip testi yaptırın.kedinizin hikayeside önemli bu tip ishallerde örneğin operasyon geçirdimi.ikincisi ise böyle inatçı ishallerin tedavisi bazen 1 ay sürer ve sabır ister.bu durumda iken özel reçeteli kuru mama tüketimi önemli sıradan mamalar asla tercih etmeyin.yemiyorsa receteli mamanın konservesi de mevcut.umarım saglığına kavusur.

DogukanA

Ercefurly sanırım ilaç fotoğraf boyutundan tam goremedim mobildeyim.Ercefurly insanlarda ishal için veriliyor.Reflor gibi.Sindirim sistemini yavaşlatıyor yani düzeltmiyor sadece o anın kurtarıcısı madem kedilere de insanlara verilen ishal ilacı veriliyorsa düzenleyici probiyotik denenebilir

MrvTr

Merhaba. 3yil gecmis ama umarim mesajimi gorursunuz. Lutfen bilgilendirin. Kedimi sahipleneli bir bucuk ay olacak. Kendisi 3.5 aylik. Cinsi scottish straight. Geldiginden beri ishal. Ve hep kanli yapiyor. Hatta arada kanli mukus yapiyor. Once arkadasim tavuk verdi diye oldu zannettik ilacli mama kullandik gecmedi antibiyotik ve baska ilacli mama kullandik. Duzeldi derken yine basladi. Asilarini olduk. Parazit tedavisi oldu. Hatta parazitten suphelenildi cok kez parazit tedavisi oldu. Duzelmedi. Tahlil oldu parazit virus enfeksiyon yok. Gayet iyi. Kendisi de iyi. Macun aldik simdi ama duzelme yok. Gida alerjisinden suphelendi doktor. Reflextavuklu mama veriyorum. Cok uzuluyorum. Bir sey olacak diye korkuyorum. Sizin kediniz ne durumda nasil iyilesti

Sevvalkrds

Proplanın ishal kesici tozu var çok işe yarıyor bizimde böyle zamanımız oldu o tozu mamanın üzerine dökün yesin inşallah işe yarar

5 sene geçmiş üzerinden konunun ama o kadar çaresiz haldeyim ki...

Kedim 11 yaşında kalp hastası. Cardiac mama ve veda kalp bitkisel tableti kullanıyorum ve kedim yaklaşık 6, 7 aydır hatta belki de daha uzun süredir ishal. Hemde su gibi. Yapılmadık test, dışkı tahlili (temiz) kullanmadığımız ilaç, antibiyotik, probiyotik kalmadı. Sadece maxi bağırsak sendromu var. Ama bu sendromu küçüklüğünden beridir vardı. En son evdeki kedilerimden birinin dışkısını alıp içindeki enzimleri ayırıştırıp lavman tarzı içine enjekte ettiler (prosedür adını bilmiyorum) ama hala bana mısın demedi... Çok zayıfladı. İştahı yerinde bol bol su içiyor ama yoruluyor hayvan.

Şuan vetlife gastro mamaya başladım 3 4 gün oluyor. Ne yapacağım bilmiyorum nolur birileri yardım etsin....

piko06

geçmiş olsun. tez zamanda iyileşmesi dileklerimle.

enury

Umut bey benzer sorunu biz de yasiyoruz su an. 10 gundur ishal var bizimkinde de. 1.5 ay once dogum yapti. Kusma, ates yok, bebekler de gayet saglikli. Kan tahlili yapildi antibiyotige baslandi ama gecmiyor ve surekli kaciriyor. Sizinkinin durumu nasil oldu nasil gecti bilgi verebilirseniz cok memnun oluruz

Aycanur

İnşallah tamamen düzelir

melonime

bizde de aynı sorun var iç ğarazit aşımızı olduktan sora başladı.devam ediyor oyüzden 4 günlük iğneye başladık.umarm sizink gibi düzelme olur.hem kedi hem de bizler için cok yıratıcı bir süreç

umut61

Kediniz yavruysa ve ilk aşısıysa bu yapılan, enfeksiyon geçiriyordur. Yemesine içmesine, ateşine falan dikkat edin... geçmesi uzun sürebilir.