Geçmek Bilmeyen İshal Sorunu

umut61

Kedim fındık 4 haftadır ishal. Sürekli veterinere gidip geliyoruz. ilk parazittendir dedik parazit tedavisi gördü düzelmedi. Sindirim sistemindendir dediler saindirim sistemi düzeltici mama aldık, macun kullandık sürekli gazı var yine geçmedi. Tam düzelecek gibi oluyor. Tekrar başa sarıyor. Aşırı bir sulu ishal değil. Yoğun kovamlı ama bu beni hasta ediyor. Kedi uyuduğu yerde altına kaçırıyor. Evdeki bütün halıları yıkamaya verdik düşünün. Enerji sorunu yok, yeme içme sorunu hiç yok. Tecrübesi olam varsa bize bir yol göstersin 10 kere veterine gittim her gidişinde bir bedeli oluyor. Veteriner Hekim geçmezse antibiyotik tedavisi uygulayacak.

51 CEVAP

DogukanA

Tabi veterinerinize sormanızı öneririm ama öncelikle veterinerizi değiştirmenizi öneririm.Ayrıca ercefurlt çoğu kişide reflü tetikliyor(ben dahil) kediniz de yaşıyor olabilir

DAMI

veterineri acil değiştirin benim anlayamadığım dışkısında kurtlar felanmı vardı parazit ilaçlarını sürekli verdiniz yada parazit teşhisi neden konuldu ishal kanlımı bağırsak sorunu için pro-kolin şırınga şeklinde görüntüsü var çok iyi araştırın ben kedime ercefurltşurup olanını kullandım bal kabağı ishalde çok işe yarar

Tugbabilginer

Kedinizin son durumu nedir? Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Elfffff

Merhaba biz ishal kesici şurup kullandık geçti

gunosari

Bizim minikte ishal olmuştu pirinç ve patates haşlayıp üzerine reflör denilen bir ilaç dökmüştük.Aynı gün kesti ishalini tabi yinede veterinere sormak lazım.

gunosari

Hills'in klinik mamaları var biz onu da kullandık belki bir süre verebilirsiniz.

Catwhisperergi

Ercefurly tableti nasil kullaniyorsunuz? Bilgilendirir misiniz

pinarcaya

Ben de 1 bucuk ay kadar ishalli bir kediyle ugrastim. Bir suru sey denedik. Diagel diye bir urun var. Onun cok faydasini gordu. Ben onun duzelttigini dusunuyorum. Antibiyotik kullanilacaksa da once laboratuvar testi yapilmasli diskisina. Ona gore antibiyotik verilmeli. Ama bence en guzeli probiyotikler ve prebiyotikler kullanmak.

pinarcaya

Nd yabanmersinli mamanin ishale iyi geldiginj okumustum bir de. Ama tek basina yeterli olmaz. Sindirim sistemini duzenlemeniz lazim.

beautifulcat

Bu sorunu yaşayan arkadaşlara nacizane tavsiyem, kedilerine bol bol su tükettirmeleridir. Enjektörle bile ağzına sıkabilirsiniz hiç içmiyorsa. Probiyotik ve prebiyotik takviyeleri verebilirsiniz. Balkabağı püresi, kedilerde ishale ve kabızlığa oldukça iyi gelir. Günlük 1 çay k.-1 tatlı k. verebilirsiniz. Tabi bu yaptığınız tedavilerden muhakkak vet. hekiminizin de haberi olsun.

guineapigela

yahu 4 yil gecmis 4! hala ne yaziyorsunux adam belliki ztm.girmiyo petlebiye.Kedisimin ishali de coktan gecmistir.HORTLATIP DURMAYIN

Benim kedimde çok sık ishal oluyor nedenini anlamadiğim bir şekilde mamasinida veterinerden aliyoruz yani kalitesiz bir mama değil veterinerin önerisi ile haşlanmiş tavuk veriyorum öyle zamanlarda birkac güne toparliyor ben böyle çözüm bulmustum umarım sizinde minik dostunuz en kisa zamanda sağlığına kavuşur geçmiş olsun

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum. Nasıl düzeldiği dair bilgi verir misiniz rica etsem?

z-liyya

Merhaba 2aylik kedim var ayni durumdsn muzdaribim ishali jic gecmiyor probiotik basladim 2ci gun sulu ishsle devam kaciriyor surekli ne yapma lazim🥺veterinere gittim ama yok ..

Zevcefil

Geçmiş olsun efendim. Bende sokakta buldum 1 kedi daha yeme icmede sorun yok aşırı iştahlı. Kuru mama veriyorum. Karnı sis parazit aşısını yaptirdim ama ishal gecmiyor. Suan antibiyotik kullanimina basladik.