Geçmek Bilmeyen İshal Sorunu

umut61

Kedim fındık 4 haftadır ishal. Sürekli veterinere gidip geliyoruz. ilk parazittendir dedik parazit tedavisi gördü düzelmedi. Sindirim sistemindendir dediler saindirim sistemi düzeltici mama aldık, macun kullandık sürekli gazı var yine geçmedi. Tam düzelecek gibi oluyor. Tekrar başa sarıyor. Aşırı bir sulu ishal değil. Yoğun kovamlı ama bu beni hasta ediyor. Kedi uyuduğu yerde altına kaçırıyor. Evdeki bütün halıları yıkamaya verdik düşünün. Enerji sorunu yok, yeme içme sorunu hiç yok. Tecrübesi olam varsa bize bir yol göstersin 10 kere veterine gittim her gidişinde bir bedeli oluyor. Veteriner Hekim geçmezse antibiyotik tedavisi uygulayacak.

51 CEVAP

leonidass

Öncelikle bu postun altına yazan tüm ishal mağdurlarına geçmiş olsun. Uzun zaman ishal sorunu yaşamış bir kedi annesi olarak hastalık dışındaki bir ishal nedenini hatırlatmak istedim. Besin alerjisi. Bizim ki tavuk alerjisindenmiş kuzu etine geçerek çözümü bulduk, test sonuçları temiz çıkanlar denemenizi öneririm. (Balık da önermiyor vet beyaz et yerine direk kırmızı et).

Şu an bende aynı durumdayım mama sipariş verdiğimizde bir gecikme oldu açık mama alıp vermiştik ve o günden beri ishal yaklaşık 2- 3 hafta oldu arada düzeliyor gibi. Patates haşlaması, pirinç lapası, haşlanmış tavuk verdik düzelmedi. Eskiden ishalken veteriner probiyotik vermişti ondan vardı, 2ml verdim hala düzelmedi kefir verdim 1 tatlı kaşığı yazmışlardı onuda verdik düzelmiyor. Çok su gibi yapıyor, son zamanlar halsizleşti kilo kaybı oldu. Karnındaki sesleri artık biz duyuyoruz yarın veterinere götüreceğiz ama nasıl düzeldiğini söyleyebilir mi birisi

6 7 aylık kedi sahiplendim bahsettiginiz sorunun birebir aynisini yasiyoruz parazit kaynakli dendi diski ornegine bakildi test yapildi antibiyotik ve malt verildi hic bir ise yaramadi kac haftadir mukozali ishal ve tutamiyor tuvaletine gidene kadar yerlere damlatiyor uyurken altina yapiyor vet mama degisikligi dedi kesin cozume nasil ulastiniz tedavi işe yaramiyor gunden gune eriyor mama degisikligi işe yarar mi ?

Lokumcukk

Çok geç kalınmış bence antibiyotik tedavisine çok önce başlanılmalıydı Bizim bahçeden bulduğumuz yavru kedide öyleydi iki üç gün probiyotik lapa maltla çözmeye çalıştık hiç tutamıyordu tüm halılar gitti Sonrasında 5 gün antibiyotik iğne yapıldı hatta veteriner iğne ve ilacı verdi biz kendimiz yaptık deri altıymış çünkü Ve direk kesildi ishali biz yinede probiyotik kullanmaya devam ettik tamamen iyileşti kilo aldı

Anonymus985465

Aynı kabusu yaşıyoruz. Kolaylıklar diliyorum. Faydam olur düşüncesiyle çok acele yazıyorum. Hatalarım olabilir.
Benim kabusum karma aşıdan sonra başladı. İshal kanlı ishale dönüştü. İç parazit tabletlerini 10 gün arayla iki kere verdim. Haftada bir gün aç bıraktım. 1 1/2 saat rendelenmiş havuç haşlayıp haşladığım tavuk göğsüyle 3 gün yedirdim. Kandan kurtulduk. Düzeldi. Ancak kuru mamaya geçişte tekrar sil baştan. 10 kedi birden. Hepsi sokaktan.
Kısırlaştırmam gerekenlerden en acil olan birine yoğunlaştım. Dışkı testi zoonose (hatırladığım kadarıyla). Her kedide mevcut, ancak miktar etkiliyor. Sabah öğle akşam flagyl ve andazol şurup. İçmemekerinebrağmen şırıngayla yutturanildiğim kadar. Kan tahlili sonucuenfeksiyon. 1 hafta synulox sabah akşam ve royal canin gastro. Düzeldi. Kısırlaştırdım. Geriye kaldı 2 acil dişi kısırlaştırması. 4 erkek. Vibrac diyet mamanın da faydası oldu. Ancak 10 kediye bir hafta yetmedi. Bendeki sıkıntı hasta bir kedi de olsa diğerlerine bulaştırması. 12 kedi bur şekilde birbiriyle temas ediyorlar.
Sonuç: Kuru ve yaş mamalardaki katkı maddelerinin, sahte, bozuk sözümona marka mamaların belki tavuk allerjisinin sebep olduğunu düşünüyorum.

Anonymus985465

Aynı sorunu yaşayan bir kedi sahibi Bosch Sanabelle sensitive taze tavuklu kuru mama ve Pet Nature Brewers Yeast (sarımsaklı maya tableti) sayesinde ishalden kurtulmuş.
Denemek için sipariş ettim ve bugün geçiş sürecini başlattım.