Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Geçmek bilmeyen ishal sorunu

umut61
umut61

2874


Kedim fındık 4 haftadır ishal. Sürekli veterinere gidip geliyoruz. ilk parazittendir dedik parazit tedavisi gördü düzelmedi. Sindirim sistemindendir dediler saindirim sistemi düzeltici mama aldık, macun kullandık sürekli gazı var yine geçmedi. Tam düzelecek gibi oluyor. Tekrar başa sarıyor. Aşırı bir sulu ishal değil. Yoğun kovamlı ama bu beni hasta ediyor. Kedi uyuduğu yerde altına kaçırıyor. Evdeki bütün halıları yıkamaya verdik düşünün. Enerji sorunu yok, yeme içme sorunu hiç yok. Tecrübesi olam varsa bize bir yol göstersin 10 kere veterine gittim her gidişinde bir bedeli oluyor. Veteriner Hekim geçmezse antibiyotik tedavisi uygulayacak.


33 Cevap

zzAr
zzAr

2151


geçmiş olsun, acaba veterineriniz kan testi,dışkı analizi vs vs gibi detaylı bir inceleme yaptı mı?


gulsum
gulsum

550


Patates haslayip verin iyi geliyor geçmiş olsun


piko06
piko06

1843


aynısı bizim koko efendide de vardı. her şeyi denedik olmadı, antibiyotikle düzeldi.


umut61
umut61

2874


Veteriner hekimimiz henüz kan testi ve dışkı testi istemedi. ilk olarak çoğunlukta karşılaşılan durumlar üzerine yoğunlaşıyor. bu hafta sonunda eğer bir düzelme olmazsa antibiyotik tedavisine başlayacak.
Eşim patates ve pirinç işini deneyecek bakalım. Umarım düzelir.


Hayvist
Hayvist

5261


Umut bey veterinerinizi değiştirmenizi tavsiye ediyorum(şiddetle). İnsanda dahi küçük bir karın ağrısı ya da idrar kaçırma gibi durumda kan tahlili(hemogram,biyokimya),idrar tahlili istenir. Veterineriniz bilinçsizce davranıyor buna müsade etmeyiniz. Karın ağrısı olan bir hastaya tahlil yapmadan ağrı kesici verir yollarsa bir doktor ve bu hasta aslında apandisit sancısı çekiyorsa ölümüne neden olur. Şuanda yaşadığınız hastalığın tanısı koyulmadan karşılaşılan durumlara göre tedavı uygulaması şans oyunu gibi bir şey. Yanlış yapıyorsunuz..


umut61
umut61

2874


Sayın Haysev bugün tahlil ve tetkikler için randevu aldık. Sayın Gülsüm papates, pirinç lapası gibi şeyler kediyi daha fena ishal yaptı. Önceki ishal hali daha iyiydi bu patates fikri kediyi mahfetti. Poposundan sürekli kaka damlıyor. Çoğunluk böyle bir mama tipinden olumlu sonuç almış lâkin bizde ters etki yaptı.


Çok üzülüyorum perişan oldum stresten. Sabaha kadar kontrol ediyorum kediyi. Ateşi varmı altına kaçırmışmı gibi.


Hayvist
Hayvist

5261


En kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim.


gulsum
gulsum

550


Benimkilerde ise yatradi demekki sorunu daha ciddi sonuçları bildirin luttfen


hssnn
hssnn

33


Geçmiş olsun son durum nedir acaba ?


umut61
umut61

2874


Arkadaşlat veteriner hekimin yaptığı muayene doğrultusunda bağırsaklarda düzen bozukluğu olduğu tespit edilmiş. Aşağıdaki ilaçları vermiş olup 4 gündür kullandırmaktayız. Gidişat iyi yönde ishalde azalma başladı.


1.ilaç


2. İlaç asıl etkili ve pahalı olan


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
23444 Görüntüleme
33 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor