Kedim Taşıma Çantasına Girmiyor

Sutunannesi

Kedimin ayağı alçılı ve alçısı alttan kırıldığı için acil vete gitmemiz lazım ama ne yaparsak yapalım girmedi. Yaş mama koyduk salam koyduk lazer tuttuk çok korkuyor ona girdiğinde vete gideceğini biliyor. Ama gitmemiz çok önemli ve acil kucağımızla koymaya çalıştık ama kendini parçalıyor resmen girmemek için bu sefer de bir yerine bir şey olacak diye zorlayamıyoruz. Taşıma kutusu eskiden odada duruyordu içinde uyuyordu vs seviyordu yani ama son çıkık vs şeylerinden sonra çantadan çok korkuyor ne yaparsam kesin girer çünkü demeyebileceğim her şeyi denedim şunu yaparsak kesin girer dediğimiz her şeyi yaptık ama nafile zaten vet kapanacak yetişemeyeceğiz ama en azından yarın sabah için bir şeyler önerebilir misiniz nasıl sokarız içine

50 CEVAP

Sutunannesi

Onu da düşündüm ama bu sefer girince de çıkmak için çok çabalayacak kutudan da hani çok rahat çıkabilir tehlikeye de atmak istemiyorum ama zaten girmez diye düşünüyorum o kadar çok çaresiz kaldım ki hasta olsa bir şey olsa nasıl sokacağım diye düşünüyorum. Normalde yaş mamaya asla hayır diyemez ama girmedi korkusundan çantasının içine bile yaş mama koyduktan sonra. Kesinlikle kararlı asla ona girmeyecek

Sutunannesi

Eskiden benim kedimde mandalları çıkmış şekilde içinde uyuyordu ve bir sorun yoktu taktık mandalları o şekilde de uyudu ama sonra bilmiyorum veterinere gidince falan çantadan korkmaya başladı asla girmiyor. İçinde uyusa hani o çantayı kapatana kadar ben içinden çoktan çıkar çinlü kullanışlı değil baya uğraştırıyor :(( dediklerinizi yapmıştım oyuncak soktum parmaklarımı soktum ama girmiyor

zeynepgurgen

Nefes delikleri açtıktan sonra kolinin kapaklarını bantlarsanız atlayıp çıkamaz aslında.

Sutunannesi

Birde son sefer gittiğinde çıkık yerine takıldığı için baya acı çekti ve sanırım srtık çok korkuyor

eltarcin

Ya bilmiyorum işe yarar mı ama ben çok zor zamanda kaldığımda ensesinden tutuyorum kısa süreliğine.

zeynepgurgen

Bazı hekimler eve geliyor kontrole. Arayıp durumu anlatıp rica etseniz belki gelirler. Kliniğe gitmesi gereken bir durum varsa da onlar bir çare bulur elbet.

Mariana

evde sırt çantası yada büyük sizin kişisel çantanız var mı? benim kedim çantalarımın içine girmeyi çok seviyor ben her seferinde öyle kandırıyorum benimde veterinerim yürüme mesafesinde birde öyle deneyin isterseniz :)

Sutunannesi

Ensesinden tutmadım hiç hani becerebilir miyim de bilmiyorum ama veterinerimizin eve geleceğini de sanmıyorum :((( nasıl becereceğim bilmiyorum ama mutlaka alçısının değişmesi gerek yani daha 2 hafta daha durması gerek çünkü. Veterinerimize yazacağım bakalım kendisi nasıl çözümler üretecek :((

O zaman şöyle yapsanız o kedi o çantaya girdiğinde canının acıdığı yere gideceğini anlamış koysanız çantaya hava almaya çıkarsanız dolaştırıp gelseniz hani sadece dışarı çıktığında veterinere gideceğini düşünmesin

Sutunannesi

Sırt çantam vs var onları da denedim ama eşşek hisssdigor resmen girmiyor içine

eltarcin

Enseden tutunca kedi hareket edemiyor.Hemen koyup üzerine kapatırsanız olur aslında.En ele gelen kısımdan tutuluyor diye biliyorum.Yani ben öyle yapıyorum zor durumda kalınca.Ama siz yine de vetinize yazın derim.

zeynepgurgen

O zaman yürüme mesafesi bile olsa bu seferlik arabayla gidin.

mehmetkaplan

Gözlerini elinizle kapatıp öyle koysanız farkına varamadan. Mümkense

Benim kedim misafir geldiğinde yer olmayınca kendiliginden giriveriyor :)

Sutunannesi

Başka yöntemleri olan arkadialad var mı :((