Kedim Taşıma Çantasına Girmiyor

Sutunannesi

Kedimin ayağı alçılı ve alçısı alttan kırıldığı için acil vete gitmemiz lazım ama ne yaparsak yapalım girmedi. Yaş mama koyduk salam koyduk lazer tuttuk çok korkuyor ona girdiğinde vete gideceğini biliyor. Ama gitmemiz çok önemli ve acil kucağımızla koymaya çalıştık ama kendini parçalıyor resmen girmemek için bu sefer de bir yerine bir şey olacak diye zorlayamıyoruz. Taşıma kutusu eskiden odada duruyordu içinde uyuyordu vs seviyordu yani ama son çıkık vs şeylerinden sonra çantadan çok korkuyor ne yaparsam kesin girer çünkü demeyebileceğim her şeyi denedim şunu yaparsak kesin girer dediğimiz her şeyi yaptık ama nafile zaten vet kapanacak yetişemeyeceğiz ama en azından yarın sabah için bir şeyler önerebilir misiniz nasıl sokarız içine

50 CEVAP

kedilikizzz

Ben şöyle yapıyodum. Önce mandalları çıkarıyorum üst kapağını alıyorum kenara sonra kapısını alt kısmındaki yerlere geçiriyorum. Kedimi ensesinden tutuyorum üstten direk koyuyorum koyarkende diğer elimle üst parçasını alıp kedimin ensesini bırakmadan hemen üstüne kapatıyorum ve elimi çekip hızlıca mandalları takıyorum. Sonrada üst kapattaki kapı mandallarını geçiriyorm bitiyor :)

kedilikizzz

Onların o çaresiz hali çok kötü oluyor ya kıyamam ona ben. Yarın bi an evvel götürün siz tekrar geçmiş olsn

Sutunannesi

Ensesinden tutamıyorum :((( ısırmaya çalışıyor baya da uğraşıyor

Sutunannesi

Veterinerimiz havlu yardımı ile koymamızı önerdi fakat kaçıyor kendini paralıyor

Sutunannesi

Gerçekten arkadaşlar çok çaresizim elim kolum bağlı veterinere gitmesi gerek ne yapacağımı şaşırdım nolur etkili bir yöntemi olan arkadaş yardım etsin çok zor durumdayım İnan’ın dünden beri düşünmediğim yapmadığım şey kalmadı nolur yardımcı olun. Yardımcı olan arkadaşlara da çok teşekkür ederim ama hepsi başarısızlıkla sonuçlandı

Sutunannesi

Elimde götüremiyorum kendini aşağı atıyor dışarı çıktığımızda elimden kaçarsa eğer yakalamam mümkün değil

Heiter

Bir veterinerden de onay alarak bitkisel sakinleştirici verebilirsiniz. Bizim veteriner pasiflora vermişti (şurup). 1 saat evvelden verilmesi gerekiyor. Mamaya veya suya katılabilir, direkt verilemezse. Kesin çözüm olmayabilir. Tam uykuya dalmasa da sakinleşebilir ama.
Veterinere sorduğunuzda alternatifleri de öğrenebilirsiniz. Bundan başka da çözüm gelmiyor aklıma :/

Sutunannesi

O tür bir şey verdiğimde aynı şeyleri muhtemelen yine yaşayacağız çünkü resmen kendine bunu fobi edinmiş yani ölse girmeyecek o durumda inanın. AÇ kalsa açlıktan kurtulmanın tek yolu oraya girip yemek yemek olsa yine de girmez açlıktan kenarda ölür. Gerçekten yoruldum dün Akşamdan beri koşturuyorum peşinde okula gidemedim hala. Böyle olunca sinirlenmemek elde değil gerçekten çok sinirleniyorum. Onun iyiliği için çabalarken resmen kendi kötülüğünü istiyor. Gitmesi gerek yani nınun başka bir açıklaması yok ama girmiyor işte götüremiyorum. Ne yapacağız şimdi bacağı daha da kötü olup yürüyememeye başlayınca ne yapacağım o hale gelmesini beklemek istemiyorum. Ama tükendim artık. Net bir şekilde kararlı o kutuya girmeyecek. Karton kutuya girse direk atlayarak o üstteki yeri açıyor tutmak mümkün değil İnan’ın akla gelebilecek her şeyi yaptım. Göğüs tasmasını bile denedim ama olmuyor işte olmayınca olmuyor

Sutunannesi

Beni gördüğü an kaçmaya başladı artık canı ds yandı çünkü çoğu yöntemi denerken sanki onu öldürmreye çalışıyoruz

Heiter

Peki ne olacak şimdi? Kutuya girmiyor, çantaya girmiyor, enseden tutulmuyor, göğüs tasması olmuyor, eve veteriner gelmiyor, sakinleştirilemiyor...

Sutunannesi

Bilmiyorum arkadaşlar İnan’ın tükendim artık bilmşyorum. Hadi bu sefer bir şekilde götürdük diyelim diğer seferler ne olacak hasta olduğunda aşı olması gerektiğinde vs

Sutunannesi

Arabayla götürmek için evden çıkartmaya çalışTım İnan’ın öyle şeyler yaptı ki o alçılı ayağı daha da incindi sağlam yerleri bile incinmiştir. Kendini parçaladı resmen neler neler yaptı inanamazsınız. Sonuçsa gitmiyoruz o kazandı

Sutunannesi

Ben artık çabalamayı bıraktım çünkğ beni gördüğü yerde kaçmaya başladı bana karşı hisleri değişti resmen korkuyor benden daha da psikolojisini bozmak istemiyorum yani gerçekten ben artık ne yapabilirim ki veteriner gelse eve Emin’im ki kenara köşeye kaçacak yine de elletmeyecek kendini

Sutunannesi

Keşke elimden onun iyiliği için bir şey gelse

Sutunannesi

Net olan şu ki o çantaya ya da o tür şeylere girmeyecek bana gireceği ilgisini çekebilecek türden bir taşıma çantası önerebilir misiniz makul fiyatlı malum öğrenciyim. Buna girmiyorsa eğer başka türlü şeyler belki ilgisini çeker ve incelemek için girer