Kedim Taşıma Çantasına Girmiyor

Sutunannesi

Kedimin ayağı alçılı ve alçısı alttan kırıldığı için acil vete gitmemiz lazım ama ne yaparsak yapalım girmedi. Yaş mama koyduk salam koyduk lazer tuttuk çok korkuyor ona girdiğinde vete gideceğini biliyor. Ama gitmemiz çok önemli ve acil kucağımızla koymaya çalıştık ama kendini parçalıyor resmen girmemek için bu sefer de bir yerine bir şey olacak diye zorlayamıyoruz. Taşıma kutusu eskiden odada duruyordu içinde uyuyordu vs seviyordu yani ama son çıkık vs şeylerinden sonra çantadan çok korkuyor ne yaparsam kesin girer çünkü demeyebileceğim her şeyi denedim şunu yaparsak kesin girer dediğimiz her şeyi yaptık ama nafile zaten vet kapanacak yetişemeyeceğiz ama en azından yarın sabah için bir şeyler önerebilir misiniz nasıl sokarız içine

50 CEVAP

Taşıma çantasının mandallarını açıp üst kısmını çıkarıp alt kısmına sevdiği kokusunu bildiği yastık veya battaniyesini koyun belki yatak sanıp uyuyabilir öyle yavaştan alışır benim kedim de korkuyordu sadece vete giderken değil hep ortada bıraktım çantasını. Birde oyun yaptım böyle çantanın deliklerinden elimle oynattım şimdi koşarak girip beni bekliyo oynayalım diye. Siz kutuya zorla koymaya çalışmayın iyice korkar elinizi saklayıp kutu deliklerinden çıkarıp öyle içine çekebilirsiniz

SelinTuksal

kedinizi kedi sarması yapıp çantaya koyup hemen kapatsanız? (kedi sarması: battaniyesini patilerini kullanamayacağı şekilde üstüne sarıp onu etkisiz hale getirecek bir yönem.)

Sutunannesi

Yani çok kullanışlı bir çanta değil normal dışarıda satılan klasik çantalardsn önce girsin sonra üstünü kapatırız tarzı şeyler olmuyor bununla çümkü kapısı hem alttan hem üstten takmalı çok çaresizim

zeynepgurgen

Eğer arabayla gidiyorsanız kutuya koymadan kucağınızda götürebilirsiniz.

zeynepgurgen

Yemeğe bile gitmediyse battaniyeye gideceğini sanmıyorum :))

Mariana

veterinerler eve geliyorlar exrta bir ücret karşılığında eğer durum müsaitse kedinize ve kendinize işkence yapmadan veterinere durumu anlatın gelir :)

Sutunannesi

Veterinerimize yazdım fakat görmedi daha. Alçısı baya söküldü mutlaka götürmem gerekiyor zorla bile koyamıyorum

Sutunannesi

Kedimi daha önce ensesinden hiç tutmadım yani nasıl yapacağımı da bilmşyorum yani onu da üzmek istemiyorum ama çok çaresizim ayağı gittikçe daha da kötü oluyor :((

kedilikizzz

Üzüleceği bir şey değil o merak etmeyin. İçgüdüsel olarak hemen teslim oluyorlar enseden tutulunca ve canları hiç acımıyor. Anneleri de onları enselerinden ağızlarıyla tutup taşıdıkları için. Bunu deneyin böyle durumlarda o şekilde tutmanızın bir zararı yok. Ayağının durumunu çok merak ediyorum kırık yoksa neden uzun bir süre alçıda kalması gerekiyor mesela. Yarın ne diyecekler buraya da yazar mısınız ?

Sutunannesi

Nasıl oldu nasıl gerçekleşti bilmiyoruz ama sanırım kendisi ev sınırları içerisinde küçük bir kaza geçirmiş. Ben oyun oynarken arka ayak patisinin birbirinden ayrık olduğunu gördüm ve görünce içim gitti çok kötü bir görüntüydü. Veterinerimiz çıkık olduğunu söyledi yerleştirdi daha sonra ds kaynasın ve tekrardan çıkmasın diye alçıya aldı. Ama benim kedim çok hareketli ordan oraya atlayıp zıpladığı için birde alçılı ayakla derken ayağı incindi sanırım eklem yerinden. Daha sonra ds çok atlamaktan artık alçısı dağıldı alçının yenilenmesi gerekiyor. Zaten topallsmaya başladı daha 2 haftamız var çıkması için :(( ysrın muhtemelen alçıyı çıkartıp yeniden yapacaklar. Bilmşyorum ama onu o şekilde yürürken gördükçe çok üzülüyorum :((

Heiter

Siz bence şu anki duruma odaklanın, daha olmamış bir şey için endişenize endişe katmak, sizin için de kediniz için de işleri kolaylaştırmayacaktır.
Sabırla deneyin tekrar tekrar. Basit bir konu olsa sıkıntı yok da, kalıcı hasara sebep olacak Allah korusun.
Hiç olmadı, ücreti mukabili bir veteriner çağırın bence, onlar gelip alsın en azından. Bu kadar strese girmeye gerek yok, yazık.

Sutunannesi

Yürüme mesafesinde arabayla gitmiyoruz ama zaten kapıdan çıktığımız gibi korkudan atlamak için kendini yırtıyor bize de zarar veriyor o yüzden kucağımızda götüremiyoruz göğüs tasması takıp kucağımda götürmeye denediğim halde geri dönmek zorunda kaldık daha apt dan çıkmadan atlamak için her şeyi yaptı

zeynepgurgen

Acaba derin uykudayken deneseniz yine karşı koyar mı? Hani o uyku sersemliğiyle birden soksanız kutuya

Sutunannesi

Bende ertesi sabah için onu düşünüyorum ama cin gibi olacağına Eminim uani resmen fobisi oluştu ne yapacağımı bilemiyorum artık hani eskiden kendisi giriyordu küçükken yani hatta daha küçükken kucağımda gidiyorduk hep aşılara büyüyünce korkmaya başladı :(( ama İnan’ın çok çaresiz kaldım gitmesi gerek ama nasıl götüreceğiz

zeynepgurgen

Seçenekleri düşünüyorum ne olabilir diye. Kediler kutuları sever. Bir karton kutu, koli varsa ona hava alabileceği delikler açın. İlgisini çekip girer belki.