Proplan Ürünleri Geri Çağırıyor?

ayselilith

PROPLAN 1324091108, 1324091104, 1325091106 nolu parti kodlu ve sktsi 31.05.2023 e kadar olan ürünleri geri çağırıyormuş. Mamalardaki bir ürünün bozukluğu sebebi ile. Durumdan etkilenenler var mı?

51 CEVAP

teo33

Burada yazılana göre Fransa toptan çağırmış tüm ürünleri LOT numarasına bağlı olmaksızın... Firma tehlike içermediğini iddia etse de... Kafamız karıştı doğrusu ama risk almaya değmez gibi.
https://bsetours.com/consumption-potentially-dangerous-cat-food-recalled-everywhere-in-france/

These cat kibbles were recalled because they contained traces of a residue (2-CE) from the water treatment used by a Purina supplier.

– PURINA ONE Junior from 1 to 12 months, made with selected chicken, sold in 1.5kg packs between December 18, 2021 and April 13, 2022;

– PURINA PRO PLAN Original Kitten 1 to 12 months, rich in chicken, sold in packs of 3kg, 10kg and 400g between November 20, 2011 and April 13, 2022;

– PURINA PRO PLAN Sterilized Adult 1+, rich in salmon, sold in packs of 10kg + 2kg offered, 3kg and 400g between November 20, 2011 and April 13, 2022;

Ayman

Benim lot numarasının sadece ilk 3 sayısı uyuşmuyor Yeni bir haftadır aldım ve kedim aşırı ishal oldu haberim yoktu böyle bir bilgiden ishal olduğu için vermedim ve 10 kg acaba ne yapabilirim

kedibabasi66

Bmcurkus "her ürünün altında SKT'si yazıyor mu :) vay be bilmiyorduk :)
Ben üretimi yeni olanı soruyorum. Yeni üretilmiş bir Proplan nerede bulabiliriz?
Bu soruyu kasten soruyorum.

Gördüğünüz gibi yeni üretilmiş bir Proplan piyasada yok

kedibabasi66

Sokaktaki hayvanlara dahi vermeyin. Onlar bugünlerde açlıktan ölmez. İade edemezseniz Toprağa gömün gitsin.

stellabennett

arkadaşlar Royal Canin’de de aynı sorun var mıdır acaba

gece18

Daha yeni delicate hindili aldım. Baktım inceledim nolar uyuşmuyor. Her ne kadar uyuşmasada içim rahat değil. Bundan sonra tercihim ne olur bilmiyorum.

ayselilith

Kimseye şu ürünü kullan şu ürünü kullanma diyemem ama olay ortada, proplan kitten, proplan kısırlaştırılmış somonlu ve purine one junior mamanız varsa elinizde rappel conso dan ürün numaralarınızı kontrol edin, uyuşuyorsa bunların yok edilmesi söylenen şey

teo33

arkadaşlar bende kodların uyuşmadığı 3 paket var.

bunların 1'ini A mazon parasını iade ediyor. Diğerleri zor.

Ben 3'ünü de atacağım, maddi kaybım büyük oldu, stoklayayım derken.. Diğer kodların aynı şeyi içermediği şüpheli. Bundan 5-6 ay önce kedimde bir sağlık sorunu oldu, somonlu kullanıyordum, sonra şans eseri bittiği için hastalıktan hemen sonra hindiliye geçtim ve onu kullanageldim, 6 aydır bir sorun yok. Bittiği için de 5 gün içinde somonluya geçecektim, 3 X 3 kilo var elimde çünkü... Tam zamanında almış oldum bu uyarıyı. Mamadan mı elbette kesin olarak bilinmez ama okuduklarım ve yaşadıklarımı düşününce şüphem büyük bu olay üzerine.

Kısaca ben sizin yerinizde olsam Purina'nın bahsi geçen 3 ürününü numarasına bakmadan düşünmeden atarım. Bakın A mazon bile öyle düşünüyor ki, numara uyuşmadığı halde para iade ediyor...

Mirabonibon

Ya bi tek benim mi lot kodum 2 ile başlıyor??

Arkadaşlar benimde parti numarası ve skt si uyuşmuyor ama benim kızım da safra kustu inş bir şeyi yoktur ama bana kalırsa artık yedirmeyin ürünü derhal değiştirin nerden biliyoruz ki diğerlerinde olmadığını benim güvenim sıfır artık

ceyseuta

Kedime 500 gr densin diye somonlu almıştım yavaş yavaş geçirmeme rağmen kusma sorunu yaşayıp hemen veterine gidip röntgen felan çektirdim. Bir şey de çıkmadı demek ki lanet olası proplan yüzünden.

Gulruh

Biz de pro plan kısırlaştırılmış hindili kullanıyoruz büyüğü olmadığı için bu seferlik 1 bucuk kiloluk almistim iyi ki oyle yapmisim degistirirm artik ama suanki mama da da varmi acaba korkuyorum her ne kadar hindili kısırlaştırılmışın adı geçmesede

ceyseuta

Şimdi hangi marka alacağımı şaşırdım.

canann00

arkadaşlar proplan kısır hindili almistim ben onda bi sorun var mi