Proplan Ürünleri Geri Çağırıyor?

ayselilith

PROPLAN 1324091108, 1324091104, 1325091106 nolu parti kodlu ve sktsi 31.05.2023 e kadar olan ürünleri geri çağırıyormuş. Mamalardaki bir ürünün bozukluğu sebebi ile. Durumdan etkilenenler var mı?

51 CEVAP

MERQ

Gram şaşırmadım. Bizler defalarca ProPlan denen naneyi kedilerinize yedirmeyin diye uyardık. İçinde gerçek et bile yok tamamen kimyasal bombası. ****** gibi siteler ürün iadesini gerçekleştiriyor, diğer sitelerden alınan ürünler için bir bardak soğuk su iyi gider. Nasılsa bizim ülkemizde adam gibi denetim mekanizması yok. Bir de kedilerine uygun fiyatlı diye yerli mama yediren tipler var. Bakın yıllardır övülen köklü ProPlan markası bile bu haltı yiyor. Denetim mekanizmasının 0 olduğu ülkenin mamalarını tercih edenler net akıl tutulması yaşıyordur.

miabia

bence bu olaylardan sonra yeni üretilmiş bir proplan aramayıp farklı bir mamaya geçin

ayselilith

Arkadaşlar geri çağırmak herkes elindeki mamaları versin gibi bişey değil, henüz satılmamış mallar için geçerli o, siz elinizdeki bu kodlara ve skt ye uygun ürünleri yok etmeli ve satın aldığınız yerden para iadesi istemelisiniz. A. Mazon o dönemde sattığı tüm proplanların ücretlerini iade ediyor benim anladığım kadarıyla kendi adlarına risk almamak için.

miabia

ben sizin yerinizde olsam kodlar uyuşmasa bile iade ederim, sadece 3 mama içine karıştığı söyleniyor ama nerden bilebiliriz diğer üretimlerde de sıkıntı olup olmadığını, şuan elimde açılmamış bir paket var lotlar bende farklı ve son 2 hanede harflerde yazıyor (proplan diyabetik mama kullanıyoruz) ama mamayı değişmeyi düşünüyorum güven olmaz

Sstarkan

ayselilith ürünümdeki parti kodları ve seri numaraları uyuşmuyor Allah’a şükür 2 yavrudadır herhangi bi sıkıntı yok

ayselilith

Ayrıca mamayı alanları değil üreticileri ve tedarikçileri suçlamak lazım, ama her şeyde olduğu gibi suçluyu değil kurbanı suçlayacak şekilde düşünüyorsunuz, yanlış. Benim çocuğumda sıkıntı yok, aldığım üründe sıkıntı yok, haberi olmayanların haberi olsun diye başlığı açtım.
Proplanın malzeme tedarik ettiği bir üreticinin üretim yerindeki su testlerinden kaynaklanan bir 2-Ce diye geçen bir standart problemi var anladığım kadarıyla, anlaşıldığı anda da üretici markaya haber veriyor o dönemde üretilen mallarının satılmamasını, tüketilmemesini bildiriyor. Ne kadar iyi kontrol edilse de her üründe her markada olabilir, bunlar seri üretim işler, hiç bi yere tam güvenilemez. Parti tutmak değil bu olay.

ayselilith

SATICI TARAFINDAN BANA GÖNDERİLEN MAİL DE AŞAĞIDA.

Merhaba,

403-3264041-6995509 Siparişinizle ilgili önemli bir mesaj

Fransa'nın tehlikeli ürünler için Uyarı Sistemi (Rappel Conso) ******.com.tr üzerinden satın alınan ürün için belirtilen bir ürün güvenliği bilgisine sahip. Ürün şu tehlikeli maddeyi içeriyor olabilir: tehlikeli kimyasallar.

Ürün adı:
Pro Plan Original Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması 10 kg

Bildirimden etkilenen ürün parti kodları:
1324091108, 1324091104, 1325091106

Bildirimden etkilenen ürün son kullanma tarihleri:

Eğer ürünü tükettiyseniz ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, lütfen tıbbi destek alın. Bu ürünü başka biri için satın aldıysanız olası gıda güvenliği riskinden haberdar olması için lütfen bu e-postayı söz konusu kişiyle paylaşın.

Bu durumun neden olabileceği her türlü rahatsızlık için sizden özür diliyor, müşterilerimizin güvenliğinin ve memnuniyetinin bizler için son derece önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Saygılarımla,

akbas1

Herkes ürünü aldığı yere tek yıldız vererek yorum yapmalı

Sstarkan

Haber doğru arkadaşlar Fransa’da sosyal medyada 2-3 gündür tartışılan bi konuymuş bende Pro plan kullanıcısıyım ve ülkemizde faaliyet gösteren amerika merkezli şirketten 2 ay önce sipariş vermiştim az önce gelen mailde bu şekilde

Fransa'nın tehlikeli ürünler için Uyarı Sistemi (Rappel Conso) ……...com.tr üzerinden satın alınan ürün için belirtilen bir ürün güvenliği bilgisine sahip. Ürün şu tehlikeli maddeyi içeriyor olabilir: tehlikeli kimyasallar.

Ürün adı:
Pro Plan Original Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması 10 kg

Bildirimden etkilenen ürün parti kodları:
1324091108, 1324091104, 1325091106

Bildirimden etkilenen ürün son kullanma tarihleri:

Eğer ürünü tükettiyseniz ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, lütfen tıbbi destek alın. Bu ürünü başka biri için satın aldıysanız olası gıda güvenliği riskinden haberdar olması için lütfen bu e-postayı söz konusu kişiyle paylaşın.

Ürün tutarını bu ürünü satın alırken kullandığınız ödeme aracına iade ettik. Para iadesi gerçekleştiğinde bizden bir onay e-postası alacaksınız ve tamamlanan para iadesi işlemini Siparişlerim https://www…...com.tr/siparislerim sayfasından "Sipariş Bilgileri" seçeneğini belirleyerek görebileceksiniz.

Mehmetcan1

Üstelik ben Purina kullanıyorum doğru mu değil mi ona göre acilen mama değişikligi yapmam gerekebilir

Superisi814

Bu haber doğrudur cunki Fransa'nın resmi logosu var tweette ve öyle önüne gelen kullanamaz bu logoyu...Proplan kullanan arkadaşların bilgisine olsun..

simbakedi

fransa tedarikçilerinden dolayı sanırım, yorumlardan anladığım o ancak bilmiyorum. her mamaya güven olmadığının bir diğer kanıtı da bu olmuş, annesi babası gibi koruyanlar anlarlar umarım

ayselilith

Sstarkan ben de yetişkin kısır olmayan tavukluyu almıştım, sizin yavruda bir sıkıntı var mı? Sanırım bizim ürünü kapsamıyor bu geri çağırma, yine de ücret iadesi yapılacakmış galiba

ayselilith

Sstarkan ben de ürünü vakumlu poşetlere koyup, amblajı atmıştım... sizden bu cevabı almak içimi rahatlattı, benim kızım da iyi bir sorun gözlemlemedim